Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

13.12.2019 r.

Polska jako jedyny kraj w UE zwolniona z neutralności klimatycznej do 2050 r.

Podczas szczytu Rady Europejskiej w Brukseli kraje UE doszły do porozumienia ws. osiągnięcia tzw. neutralności klimatycznej - zaakceptowano decyzję, że nastąpi ona do 2050 roku. Wyjątkiem od tej reguły będzie jednak Polska - Rada zgodziła się, że ze względu na specyfikę naszej sytuacji energetycznej, Polska została zwolniona z tego obowiązku.

czytaj więcej...
 
13.12.2019 r.

Wojna polsko-jaruzelska: Stan wojenny był wymierzony przede wszystkim w "Solidarność"

Pierwsze czołgi i transportery opancerzone pojawiły się na ulicach już późnym wieczorem 12 grudnia 1981 r. W nocy rozpoczęły się aresztowania działaczy Solidarności. Po kilkunastomiesięcznym karnawale nadchodziła noc generała.

czytaj więcej...
 
12 grudnia 2019 r.

M. Lewandowski: Miejscem tablic jest Sala BHP. Prędzej czy później i tak tam trafią

- To naturalne, że oryginalne tablice z postulatami MKS-u powinny być w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej – powiedział w programie Forum Panoramy na TVP 3 Gdańsk Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”. Lewicę zaś nazwał ideowymi następcami komunistycznych zbrodniarzy.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 10 grudnia 2019 r.

Neutralność klimatyczna do 2050 roku to katastrofa dla polskiej gospodarki

Obradująca w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wezwała polski rząd do zablokowania na najbliższym szczycie Rady Europejskiej propozycji klimatycznych KE zmierzających do wprowadzenia neutralności klimatycznej do roku 2050 - czytamy w przyjętym stanowisku.

czytaj więcej...
 
10 grudnia 2019 r.

Czy uszczelnić ograniczenie handlu? "Nie chodzi o zaostrzenie prawa, a o elementarną uczciwość"

Jak wygląda sytuacja pracowników w handlu i czy do skutku dojdzie ewentualne zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę ze względu na sklepy, które przedstawiają się jako placówki pocztowe i dzięki temu pozostają otwarte?

czytaj więcej...
 
10 grudnia 2019 r.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W dniu 13 grudnia 2019 r., w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w miastach naszego Regionu zostaną odprawione Msze Święte w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 9 grudnia 2019 r.

Piotr Duda: Nie odejdziemy od stołu, gdy wywalczymy podwyżki dla pielęgniarek. W "S" są też inne zawody

Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ Solidarność był gościem zebrania członków Krajowej Sekcji Służby Ochrony Zdrowia, które odbyło się 9 grudnia w warszawskiej siedzibie Solidarności.

czytaj więcej...
 
6 grudnia 2019 r.

"To Sala BHP, a nie ECS, jest pomnikiem historii"

- Historyczna Sala BHP Stoczni Gdańskiej jest miejscem, gdzie powinny spocząć oryginalne tablice z 21. sierpniowymi postulatami. W tej sali Międzyzakładowy Komitet Strajkowy podpisał z komunistyczną władzą porozumienie w sierpniu 1980 r.

czytaj więcej...
 
6 grudnia 2019 r.

"Solidarność" dementuje

Działania prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz nie mają związku z prywatną audiencją "Solidarności" u Papieża - informuje w specjalnym oświadczeniu dla mediów rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej Marek Lewandowski.

czytaj więcej...
 
5 grudnia 2019 r.

Związkowcy z Poczty Polskiej przekażą spór zbiorowy do arbitrażu sądowego

– Nowością związkową jest decyzja Komisji, by temat sporu zbiorowego przekazać do arbitrażu sądowego. Myśleliśmy, że jest to ustalona praktyka, która w naszym kraju funkcjonuje, ale okazało się, że nie. My będziemy tymi przecierającymi szlak...

czytaj więcej...