Dziś jest: Piątek 2 czerwca 2023 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Aktualności

Kraków, 27 lipca 2016 r.

Spotkanie Prezydenta RP z Ojcem Świętym

Około pół godziny trwało w środę spotkanie papieża Franciszka z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim na Wawelu. Prywatna rozmowa odbyła się w Sali Pod Ptakami.

czytaj więcej...
 
Kraków, 26 lipca 2016 r.

W Krakowie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży

Niech płomień miłości ogarnie nasz świat! Nieście światu dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Dawajcie świadectwo, ze warto i trzeba Mu zawierzyć nasz los – mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii podczas Mszy św. otwierającej Światowe Dni Młodzieży, która trwa właśnie na krakowskich Błoniach.

czytaj więcej...
 
25 lipca 2016 r.

Informacje w kodzie kreskowym. Elektroniczna legitymacja związkowa

Ruszył druk nowych elektronicznych legitymacji związkowych. Wszystkie informacje dotyczące członków będą zapisane w  kodzie kreskowym dokumentu. Użytkownicy legitymacji będą korzystać z dodatkowych bonusów i przywilejów.

czytaj więcej...
 
20 lipca 2016 r.

Związek nie rezygnuje ze starań o zaliczenie okresu składkowego do emerytur

Prezydium KK NSZZ "Solidarność" pozytywnie oceniło decyzję rządu w sprawie obniżenia wieku emerytalnego, jednak nadal będzie podejmować działania ...

czytaj więcej...
 
19 lipca 2016 r.

Rośnie zatrudnienie, rosną płace

W czerwcu br. zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 3,1 proc., podaje Główny Urząd Statystyczny. Wzrosły również płace, Polacy zarabiali przeciętnie o 5,3 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. 

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 16-17 lipca 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Lipcową wartę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili w ostatni weekend Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 15 lipca 2016 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W dniu 15 lipca 2016 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie.

czytaj więcej...
 
8 lipca 2016 r.

Rusza kolejna edycja "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

To już IX edycja ogólnopolskiej Akcji Certyfikacyjnej „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Poszukiwane są firmy przestrzegające prawa pracy i realizujące w praktyce idee dialogu społecznego. Aplikacje w tym roku będą przyjmowane od 8 lipca do 15 października.

czytaj więcej...
 
7 lipca 2016 r.

Sejm przyjął ustawę o minimalnej stawce godzinowej

Sejm uchwalił ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę na umowę-zlecenie i w ramach samozatrudnienia. Zgodnie z nią wynagrodzenie wyniesie 12 zł za godzinę, a po waloryzacji w 2017 r. - ok. 13 zł.

czytaj więcej...
 
Krosno, 2 lipca 2016 r.

27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków rozstrzygnięty...

Yauhen Sobal wygrał 27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków.  O jego sukcesie zdecydował ostatni etap, na którym decydujące okazały się podjazdy pod zamek Kamieniec.

czytaj więcej...