Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Krościenko Wyżne, 11 listopada 2017 r.

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada

Powiatowe obchody uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w tym roku w Krościenku Wyżnym.

czytaj więcej...
 
Krosno, 11 listopada 2017 r.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Krośnie, Jaśle i Sanoku

Jak co roku, w Krośnie  obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Głównym punktem programu uroczystości była Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej "Fara" koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Tradycyjnie, po mszy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów.Tradycyjnie w obchodach wzięła udział kampania honorowa Strzelców Podhalańskich, harcerze i Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 10-11 listopada 2017 r.

76. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Listopadową wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno 8 listopada 2017 r.

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

Krosno będzie uroczyście obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Głównym punktem programu uroczystości będzie uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej "Fara" koncelebrowana o godz. 10.30 przez księży z krośnieńskich parafii. Tradycyjnie, po mszy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Jak co roku w obchodach weźmie udział kampania honorowa Strzelców Podhalańskich, harcerze i Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

czytaj więcej...
 
7 listopada 2017 r.

Ochrona praw związkowych nie może być iluzoryczna. Łamiesz prawa pracownicze – odpowiadasz

Rozprawy przed sądami pracy trwają nawet ponad dwa – trzy lata, więc za co ma żyć niesłusznie zwolniony z pracy, skoro sąd przyzna mu rację po tych trzech latach, odszkodowanie jest niewielkie, trzy pensje. Jednocześnie pracodawca nie ponosi konsekwencji finansowych za łamanie prawa pracy czy ustawy o związkach zawodowych. Mandat przecież i tak obciąży firmę czy instytucję.

czytaj więcej...
 
6 listopada 2017 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: 99 lat niepodległości

„Już za rok będziemy się zastanawiać, czym dla Polski było ostatnie 100 lat. Będziemy po raz kolejny podkreślać, że wolność, dla wielu z nas będąca wartością najwyższą, nie jest dana raz na zawsze. Będziemy wspominać niepodległościowe zrywy, walkę o wolny kraj i palić znicze. Dziś jednak, w 99. rocznicę odzyskania niepodległości, spójrzmy, gdzie jesteśmy teraz” – proponuje zastępca redaktora naczelnego TS Maciej Chudkiewicz. Tematem numeru jest 99 rocznica odzyskania niepodległości.

czytaj więcej...
 
Jasło, 5 listopada 2017 r.

Jubileusz ks. Stanisława Marczaka

W dniu 5 listopada 2017 r. w kościele pw. Św. Stanisława BM w Jaśle została odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna za 80 lat życia ks. dra Stanisława Marczaka, byłego kapelana jasielskiej „Solidarności” i Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Eucharystii przewodniczył ks. dr Stanisław Marczak, a homilię wygłosił ks. prof. Piotr Steczkowski.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 3 listopada 2017 r.

Zgłosili uwagi do GIP

Wczoraj w siedzibie rzeszowskiej „Solidarności” z inicjatywy Wiesława Łyszczka Głównego Inspektora Pracy odbyło się spotkanie z przewodniczącymi Zarządów Regionów NSZZ „Solidarność” z województwa podkarpackiego z udziałem inspektor Barbary Kiełt, pełniącej obowiązki Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie oraz Wojciecha Buczaka, Posła na Sejm RP.

czytaj więcej...
 
6 listopada 2017 r.

Sosnowski: Matko, masz tu 500 i haruj w niedzielę. Mocny głos za ograniczeniem handlu

Dyskusja o ograniczeniu handlu w niedzielę osiąga swoje apogeum. Tym razem w mocnym tekście na portalu "Wpolityce" Leszek Sosnowski, założyciel "Białego Kruka", autor, dziennikarz, scenarzysta pyta, czy 500+ dla matki, której każe się pracować w niedzielę, to właściwa polityka prorodzinna.

czytaj więcej...
 
2 listopada 2017 r.

Czy będą emerytalne kominy?

Kwestia propozycji dotyczącej likwidacji tzw. trzydziestokrotności opłacania składek emerytalno-rentowych była tematem audycji Społeczny Punkt Widzenia w Polskim Radiu 24. Jak podkreślał członek KK NSZZ "Solidarność" Henryk Nakonieczny jest to zmiana fundamentalna, której nie skonsultowano niestety we właściwym czasie z partnerami społecznymi.

czytaj więcej...