Dziś jest: Niedziela 4 czerwca 2023 Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

Aktualności

17 października 2022 r.

Szkolenie Regionalnej Komisji Wyborczej

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie w dniu 14 października br. odbyło się szkolenie Regionalnej Komisji Wyborczej. Szkolenie z ramienia Krajowej Komisji Wyborczej prowadził Andrzej Burnat.

czytaj więcej...
 
14 października 2022 r.

„Marsz Godności” – dlaczego "S" zaprotestuje 17 listopada

Zdaniem KK NSZZ "Solidarność" propozycje rządu nie chronią społeczeństwa przed ubóstwem energetycznym, nie chronią firm energochłonnych przed upadłością, a w kontekście wysokiej inflacji nie gwarantują podwyżek dla szeroko rozumianej sfery finansów publicznych.

czytaj więcej...
 
13 października 2022 r.

Oświatowa Solidarność zachęca do „masowego udziału” w manifestacji „S”

„Prezydium KSOiW zwraca się do wszystkich struktur naszej organizacji o masowy udział w ogólnopolskiej akcji, podczas której domagać się będziemy realizacji Porozumienia z 7 kwietnia 2019 roku... – zaapelowała oświatowa „S”.

czytaj więcej...
 
12 października 2022 r.

Dobre zmiany w prawie pracy

Umowy o pracę od 2023 roku ulegną zmianie. Wynika to z zaakceptowania postulatów NSZZ ”Solidarność”, jak również z dyrektyw unijnych, które mają być zaimplementowane do prawa krajowego od 1 stycznia 2023 roku.

czytaj więcej...
 
7 października 2022 r.

Solidarność: Propozycje rządu nie gwarantują realizacji postulatów Związku. 17 listopada Solidarność organizuje w Warszawie manifestację!

Po dwóch turach rozmów z rządem Solidarność zdecydowała o zorganizowaniu 17 listopada protestu w Warszawie. W ocenie Związku propozycje rządu nie gwarantują skutecznej realizacji jego postulatów.

czytaj więcej...
 
5 października 2022 r.

W piątek pilne posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”!

Konwent Przewodniczących NSZZ „Solidarność” obradujący dziś po zakończeniu spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydował, by zwołać pilne posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „S”. Odbędzie się ono w piątek, 7 października 2022 roku.

czytaj więcej...
 
4 października 2022 r.

Premier Mateusz Morawiecki spotka się z przedstawicielami Solidarności

W najbliższą środę, 5 października, w Biurze Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Warszawie ma odbyć się spotkanie przedstawicieli NSZZ „S” z premierem RP Mateuszem Morawieckim.

czytaj więcej...
 
30 września 2022 r.

„Niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej!” Solidarność żąda 3xP

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej podjęto decyzję o jeszcze większej intensyfikacji działań w związku z niespełnionymi dotąd przez rząd postulatami Solidarności.

czytaj więcej...
 
Krosno, 26 września 2022 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

W dniu 26 września br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się XX w bieżącej kadencji posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
26 września 2022 r.

Pracownicy „zbrojeniówki” pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej

W sobotę, 24 września 2022 r. pracownicy Zakładów Zbrojeniowych i Lotniczych po raz dwudziesty siódmy pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

czytaj więcej...