Dziś jest: Sobota 3 czerwca 2023 Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Aktualności

28 marca 2022 r.

Agata Kornhauser-Duda: Jeszcze raz składam ogromne podziękowania członkom NSZZ „Solidarność”

To była niezwykle wzruszająca wizyta. Naszych gości z Ukrainy odwiedziła w ośrodku w Spale pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Spotkała się przede wszystkim z kobietami i dziećmi, uchodźcami wojennymi. Odbyła się też ważna rozmowa z kierownictwem związkowego ośrodka oraz szefem Solidarności Piotrem Dudą.

czytaj więcej...
 
24 marca 2022 r.

Obniżka PIT z 17 do 12 proc. Premier zabrał głos

Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc. dla podatników na skali podatkowej, czyli emerytów, rencistów, pracowników, zleceniobiorców i niektórych przedsiębiorców, od 1 lipca.

czytaj więcej...
 
22 marca 2022 r.

KZD zadecyduje o pozostaniu Solidarności w strukturach międzynarodowych

Z ogromnym oburzeniem szefowie regionów i branż NSZZ „Solidarność” przyjęli stanowisko Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ), które nie potępiło Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji (FNPR), popierającej napaść Rosji na Ukrainę.

czytaj więcej...
 
22 marca 2022 r.

Wydłużenie terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych za 2021 r.

Minister Finansów  dnia 7 marca 2022 r. wydał zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji, sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania sprawozdań...

czytaj więcej...
 
21 marca 2022 r.

Wartości przegrały z poprawnością. EKZZ odrzucił wniosek „S” i nie potępił rosyjskich związków za poparcie agresji na Ukrainę

Komitet Wykonawczy Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ) nie zdecydował się na potępienie Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji (FNPR) za jej poparcie dla napaści Rosji na Ukrainę...

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 marca 2022 r.

Msza św. w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”

Uroczystość Świętego Józefa i 19. dzień miesiąca były okazją do kolejnej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ „Solidarność” w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie.

czytaj więcej...
 
18 marca 2022 r.

Cegiełki na Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki

"Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą" - ten inspirujący cytat znajduje się na pamiątkowej monecie z wizerunkiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

czytaj więcej...
 
17 marca 2022 r.

Solidarność pomaga. Skala pomocy jest imponująca, ale potrzeby są ogromne!

Kilkadziesiąt lodówek trafiło do ośrodka „Ziemowit” w Jarnołtówku, gdzie przebywa ponad 125 uchodźców z Ukrainy. Sprzęt niezbędny dla naszych gości z ogarniętej wojną Ukrainy to dar regionów Śląsko-Dąbrowskiego i Podbeskidzie, stanowiący zaledwie ułamek pomocy, jaką organizują te regiony.

czytaj więcej...
 
15 marca 2022 r.

Apel do członków ERZ: powstrzymajcie korporacje przed zarabianiem krwawych pieniędzy w Rosji!

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” zwróciło się z apelem do związkowców – członków Europejskich Rad Zakładowych, aby wzywali do wycofania się ich macierzystych korporacji ponadnarodowych z operacji biznesowych w Rosji...

czytaj więcej...
 
14 marca 2022 r.

Solidarność z Ukrainą: Pomogliśmy już ponad 500 uchodźcom. Ośrodki Solidarności są pełne!

Blisko 350 osób, uchodźców z Ukrainy przebywa w ośrodkach Solidarności w Spale i Jarnołtówku. W ogromnej większości to kobiety z dziećmi. To znacznie więcej niż nominalne przeznaczenie tych obiektów, ale jak relacjonuje Karol Wagner ze spółki Doms, zarządzającej ośrodkami – dajemy sobie radę.

czytaj więcej...