Dziś jest: Piątek 28 stycznia 2022 Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Aktualności

Krosno, 13 lutego 2017 r.

Marsz promujący "Kampanię, nad którą przypięłam różową wstążkę"

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie od lat wspiera działania podejmowane przez Stowarzyszenie "Czyń Dobro, Mimo Wszystko", dlatego włączył się również w promocję "Kampanii, nad którą przypięłam różową wstążkę". Jest to kampania mająca na celu propagowanie profilaktyki wykrywania i zapobiegania nowotworom, natomiast jej celem sensu stricto jest zebranie funduszy na zakup mammografu dla krośnieńskiego szpitala.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 11-12 lutego 2017 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Rzeszów 9 lutego 2017 r.

Pracownik sanockiego "Stomilu" z prawem do emerytury pomostowej

W Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych odbyła się rozprawa z wniosku członka Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Sanok Rubber Company S.A. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle o emeryturę pomostową.

czytaj więcej...
 
4 lutego 2017 r.

Przedstawiciele Krajowej Sekcji Młodych NSZZ

Gościem programu "Młodzież Kontra" emitowanego przez TVP Info w dniu 4 lutego 2017 r. był Poseł na Sejm RP - Kornel Morawiecki.

czytaj więcej...
 
6 lutego 2017 r.

13 zł za godzinę to nie żadna fanaberia...

13 zł za godzinę, to minimum, które każdy pracodawca powinien płacić. To nie jest jakaś fanaberia, ale zwykła uczciwość wobec pracownika – mówił w Debacie TVP Info członek prezydium KK NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny. Wtórował mu Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć, zapowiadając kontrole PIP w firmach.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 6 lutego 2017 r.

Posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

W Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
2-3 lutego 2017 r.

Seminarium EZA: Rada samodzielna i z większym finansowaniem

Dyskusję nad polskim modelem trójstronnego instytucjonalnego dialogu społecznego na poziomie krajowym zdominowały propozycje zmian w funkcjonującej od blisko dwóch lat ustawie. Osią polemiki stały się kwestie samodzielności i związanego z tym poziomu finansowania Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 1 lutego 2017 r.

Zmarł Bernard Sobkowicz

W dniu 01.02.2017r. zmarł dlugoletni członek NSZZ "Solidarność" w "Stomil Sanok" kol. Bernard Sobkowicz. Był członkiem NSZZ "Solidarność" od momentu poowstania Związku, delegatem na Walne Zebrania Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w kadencjach: 2002 - 2006r. i 2010 - 2014r.

czytaj więcej...
 
1 lutego 2017 r.

Nie dostajesz 13 zł za godzinę? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

 Zgodnie z zapowiedzią ruszyła wspólna akcja Tygodnika Solidarność, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz Państwowej Inspekcji Pracy, której celem jest wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej przy umowach zleceniach.

 

czytaj więcej...
 
1 lutego 2017 r.

Niebywały sukces związkowców. Pracownicy tych zakładów dostaną prawie 1000 złotych podwyżki

Negocjacje pomiędzy polskim oddziałem General Motors a działającym tam związkiem zawodowym Solidarność to duży sukces tego drugiego. Na mocy zawartego porozumienia pracownicy tyskiego oddziały firmy mogą liczyć na podwyżkę pensji.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność