Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

Krosno, 23 kwietnia 2018 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

23 kwietnia 2018 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
18 kwietnia 2018 r.

Długa dyskusja o Kodeksie Pracy

Resort pracy przeanalizuje wyniki prac komisji kodyfikacyjnej i zaproponuje dalsze prace nad zmianami w Kodeksie Pracy, potwierdził Stanisław Szwed, wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej podczas posiedzenia Komisji Krajowej w Zabrzu.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 15-16 kwietnia 2018 r.

81. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę  przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
13 kwietnia 2018 r.

Tadeusz Majchrowicz: Warto być w wielkiej rodzinie Solidarności

 

Jeśli jest silny związek, to jest w stanie wynegocjować naprawdę dobry układ zbiorowy pracy – mówi wiceprzewodniczący Solidarności Tadeusz Majchrowicz w rozmowie z Robertem Wąsikiem.

 

czytaj więcej...
 
13 kwietnia 2018 r.

Dość głodowych emerytur. Do drużyny Solidarności, która walczy ze "śmieciówkami" dołączają pracodawcy

 

– To historyczna chwila, bo do drużyny Solidarności, która od lat walczy z umowami śmieciowymi, dołączają pracodawcy – mówił Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ Solidarność, po podpisaniu razem z Markiem Kowalskim, przewodniczącym Federacji Przedsiębiorców Polskich, porozumienia w sprawie reform na rynku pracy.

 

czytaj więcej...
 
13 kwietnia 2018 r.

T. Majchrowicz: 2,5 roku temu udało nam się stworzyć ogólnopolską strukturę młodych co nie było łatwe

 

„W roku 1980, kiedy jeszcze wielu was nie było na świecie, wstępowaliśmy do S żeby walczyć z komuną i o prawa pracownicze. W roku 2018 te motywacje są inne. 2,5 roku temu udało nam się stworzyć ogólnopolską strukturę młodych co nie było łatwe – powiedział dziś wiceprzewodniczący Tadeusz Majchrowicz w słowie wstępnym do członków Forum Młodych NSZZ Solidarność pod tytułem: „Młodzi w dialogu – dialog młodych”.

 

czytaj więcej...
 
11 kwietnia 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 13: Zasiłki dla bezrobotnych

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.

czytaj więcej...
 
Jasło, 9 kwietnia 2018 r.

Uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.

W dniu 9 kwietnia br. w Jaśle odbyły się uroczyste obchody 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zainaugurowała je Msza św. w kościele pw. św. Stanisława BM, której przewodniczył ks. dr Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

czytaj więcej...
 
9 kwietnia 2018 r.

Raport ETUI: Niepokojący obraz rokowań zbiorowych w UE - Polska w ogonie

Z najnowszego raportu Europejskiego Instytutu Związkowego ETUI wynika, że w większości państw UE wciąż spada zasięg rokowań zbiorowych. W najlepszej sytuacji są kraje skandynawskie, z wysokim poziomem uzwiązkowienia oraz państwa ze sprawnym mechanizmem generalizacji (rozszerzenia) układów zbiorowych.

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2018 r.

Solidarność i pracodawcy: wyższe składki ZUS od zleceń

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność oraz Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich podpisali 5 kwietnia porozumienie w sprawie reform na rynku pracy. Sygnatariusze porozumienia postulują, by rząd jak najszybciej zajął się wprowadzeniem zmian w życie.

czytaj więcej...