Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

13 grudnia 2022 r.

Piotr Duda: Dla NSZZ „Solidarność” pamięć historyczna to fundament

Za nami uroczystości 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbyły się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

czytaj więcej...
 
11 grudnia 2022 r.

Region Podkarpacie zaprasza na uroczystości związane z 41. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego

Co roku, 13 grudnia, obchodzony jest w Polsce Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Z tej okazji w miastach naszego Regionu zostaną odprawione Msze Święte w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
6 grudnia 2022 r.

Znamy skład roboczego zespołu rząd – Solidarność

2 grudnia 2022 r. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wydał Zarządzenie o powołaniu roboczego zespołu do spraw wypracowania porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2022 r.

Piotr Duda do Górników - Życzę Wam mądrej polityki państwa. Bez unijnej religii klimatycznej

Z okazji górniczego święta – dnia św. Barbary patronki Górników – w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam Członkom naszego Związku oraz wszystkim pracownikom przemysłu wydobywczego najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

czytaj więcej...
 
2 grudnia 2022 r.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która na stałe wprowadza do przepisów pracę zdalną

Praca zdalna będzie mogła być wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą - przewiduje nowelizacja Kodeksu pracy, którą w czwartek uchwalił Sejm. Ponadto, pracodawcy będą mogli wprowadzić kontrolę trzeźwości pracowników.

czytaj więcej...
 
29 listopada 2022 r.

RDS stanie się urzędem ds. dialogu społecznego. Są założenia nowelizacji ustawy

Rada Dialogu Społecznego ma zostać przekształcona w Urząd ds. Dialogu Społecznego. Tak wynika z założeń do nowelizacji ustawy o RDS, która została przedstawiona przez partnerów społecznych na plenarnym posiedzeniu Rady, które dzisiaj odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

czytaj więcej...
 
29 listopada 2022 r.

Marek Lewandowski dla Interia.pl: Jeżeli do firm energetycznych szybko nie trafią pieniądze, za chwilę będziemy mieli milionowe bezrobocie

O pomocy dla firm energochłonnych, ale także o siedmiu innych obszarach, w jakich pracować będzie powoływany właśnie zespół rząd – Solidarność, mówił na łamach portalu Interia.pl rzecznik prasowy NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski.

czytaj więcej...
 
23 listopada 2022 r.

Osiem obszarów negocjacji Rząd – Solidarność

Ruszyły prace nad powołaniem roboczego Zespołu do spraw wypracowania porozumienia pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
23 listopada 2022 r.

Wernisaż wystawy "Solidarność do wojska! Obozy wojskowe jako forma dotkliwej represji przeciw członkom Solidarności"

W 40. rocznicę poboru działaczy NSZZ “Solidarność” do wojska, Instytut Dziedzictwa Solidarność przygotował wyjątkową wystawę, by uczcić pamięć o Związkowcach osadzonych w wojskowych obozach internowania.

czytaj więcej...
 
21 listopada 2022 r.

Dzień Pracownika Socjalnego

Co roku 21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do mówienia i pokazywania, czym jest praca socjalna oraz promowania ważnej roli pracowników socjalnych w społeczeństwie.

czytaj więcej...