Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

9 marca 2022 r.

Pracownicy Poczty Polskiej dalej bez wyższej kilometrówki

NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej napisał pismo ponaglające do Zarządu Poczty Polskiej w związku z brakiem odpowiedzi na pismo z dnia 18 stycznia, w którym żąda podniesienia stawek kilometrówki.

czytaj więcej...
 
8 marca 2022 r.

Piotr Duda: Aby ta okrutna wojna natychmiast została przerwana

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzimy w atmosferze przygnębienia, wywołanego cierpieniem milionów kobiet z Ukrainy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 7 czerwca 2022 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

7 marca br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się po raz 17. w tej kadencji posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
7 marca 2022 r.

Oświatowa Solidarność dla dzieci uchodźców z Ukrainy

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” apeluje do ministra edukacji i nauki o pilne podjęcie rozmów w sprawie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się polscy nauczyciele i placówki oświatowe.

czytaj więcej...
 
6 marca 2022 r.

Płacz i przerażająca cisza. Ośrodki „Solidarności” przyjęły ponad dwustu uchodźców

- Mamy już ponad 200 osób. 144 osoby są w Spale, 55 w Jarnołtówku. Najwięcej matek z dziećmi – poinformowała Marta Kiereś, prezes spółki „DomS”, zarządzającej ośrodkami wypoczynkowymi „Solidarność”. Brakuje nam dosłownie wszystkiego.

czytaj więcej...
 
3 marca 2022 r.

Komunikat Prezydium KK NSZZ „Solidarność” w sprawie pomocy Związku dla Ukrainy

W całym kraju organizacje zakładowe, sekcje, regiony, sekretariaty branżowe przeprowadzają akcje pomocy dla walczącej Ukrainy.

czytaj więcej...
 
3 marca 2022 r.

Koniec strajku! Jest porozumienie w Solarisie

Po sześciu tygodniach strajku związki zawodowe i zarząd podpisały porozumienie. Pracownicy otrzymają po 500 zł podwyżki płacy zasadniczej. 400 zł od pierwszego marca, pozostałą kwotę od pierwszego lipca.

czytaj więcej...
 
1 marca 2022 r.

Solidarność udostępni ośrodki wypoczynkowe dla uchodźców wojennych z Ukrainy

W pierwszej kolejności będą to domy wczasowe w lokalizacji Jarnołtówek i Spała, które są w stanie przyjąć godnie nawet kilkaset osób.

czytaj więcej...
 
28 lutego 2022 r.

Prezydium RDS: Uchodźcom wojennym trzeba umożliwić pracę w Polsce

Procedura zatrudniania uchodźców wojennych powinna być maksymalnie uproszczona i szybko wprowadzona, uważają członkowie Prezydium Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
26 lutego 2022 r.

Piotr Duda: Ukraina walczy za całą Europę. Pomoc dla niej jest sprawą priorytetową

– W Solidarności panuje wielkie poruszenie z powodu tego, co dzieje się na Ukrainie. Otrzymuję telefony ze wszystkich regionów, struktur branżowych i organizacji zakładowych, że organizują pomoc albo na własną rękę, albo nawiązują współpracę z samorządami czy z innymi organizacjami niosącymi pomoc dla naszych sąsiadów – powiedział w rozmowie z Tysol.pl przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...