Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

28 października 2021 r.

Piotr Duda: W sprawie Turowa oczekujemy od rządu konsekwencji. Ani kroku wstecz!

Od rządu w sprawie kopalni w Turowie oczekujemy konsekwencji; ani kroku wstecz - podkreślił w czwartek przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Nie wchodziliśmy do Unii Europejskiej po to, aby Komisja Europejska zamykała nam tysiące miejsc pracy - powiedział.

czytaj więcej...
 
26 października 2021 r.

Protest pracowników handlu

4 listopada Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” organizuje demonstrację w Warszawie. Chce w ten sposób zaprotestować przeciwko niskim wynagrodzeniom i fatalnym warunkom zatrudnienia pracowników handlu, a także upomnieć się o prawo pracowników do niedziel wolnych od pracy.

czytaj więcej...
 
23 października 2021 r.

Żądamy 12 proc. podwyżki!

Spod gmachu Ministerstwa Finansów przed siedzibę KPRM przeszła w sobotę manifestacja pracowników budżetówki współorganizowana przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa i Prokuratury.

czytaj więcej...
 
22 października 2021 r.

NSZZ „Solidarność” zamyka TSUE! Postanowiono o natychmiastowym zawieszeniu funkcjonowania TSUE

Dziś w piątek 22 października "Solidarność" protestuje przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie.

czytaj więcej...
 
21 października 2021 r.

Luksemburg przywitał „Solidarność” zasiekami

W czwartek do Luksemburga wyruszyli związkowcy z „Solidarności” na protest, który jest reakcją na decyzję w sprawie Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Manifestacja przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu rozpocznie się w piątek 22 października o godz. 10.

czytaj więcej...
 
19 października 2021 r.

Uroczystości ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 października br., w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w miastach naszego Regionu odbyły się uroczystości liturgiczne ku czci Patrona NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 października 2021 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

19 października br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
19 października 2021 r.

Piotr Duda do Prezydenta Andrzeja Dudy: Zwracam się do Pana jako patrona dialogu

- Zwracam się do Pana jako patrona dialogu społecznego, aby Pan włączył się w mediacje pomiędzy oświatową „Solidarnością” a Premierem - napisał w liście do Prezydenta szef "Solidarności".

czytaj więcej...
 
18 października 2021 r.

W Szczecinie odsłonięto pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki - patrona NSZZ "Solidarność"

Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana i patrona "Solidarności", odsłonięto w niedzielę przy parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie. W uroczystości udział wziął przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
16 października 2021 r.

11 października br. weszła w życie ustawa o Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych

Nowe przepisy dostosowują działalność Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej do znowelizowanej ustawy o związkach zawodowych. Zgodnie z ustawą do Kasy zapomogowo-pożyczkowej w przedsiębiorstwach będą mogli przystępować  nie tylko pracownicy, lecz także np. zleceniobiorcy i samozatrudnieni.

czytaj więcej...