Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

19 marca 2021 r.

Sąd po stronie "S". Zwolnieni związkowcy z Castoramy przywróceni do pracy

Sąd Rejonowy w Lubaniu, dnia 19 marca 2021 r., ogłosił wyrok o przywróceniu do pracy trzech członków Komisji Zakładowej, zwolnionych przez Castoramę Zgorzelec oraz wypłaty im odszkodowania w wysokości sumy wynagrodzeń z okresu pozostawania bez pracy.

czytaj więcej...
 
18 marca 2021 r.

Niech polski rząd się opamięta - mówi Piotr Duda

Dzisiaj przedstawiciele polskich władz będą rozmawiać w Radzie UE na temat projektu dyrektywy o adekwatnych wynagrodzeniach minimalnych.

czytaj więcej...
 
15 marca 2021 r.

Należy zwalczać pracę niskiej jakości - „Solidarność” o „Zielonej księdze ws. starzenia się”

Ubóstwo, wykluczenie społeczne, złe warunki pracy, niskie dochody to determinanty społeczno-ekonomiczne odpowiedzialne w znaczącym stopniu za sytuację zdrowotną dużej części populacji – w tym na proces starzenia się – ocenia Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
12 marca 2021 r.

Piotr Duda: Nie czerpaliśmy i nie czerpiemy zysków z banerów promujących 40-lecie Związku

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Piotr Duda był gościem w Polskim Radiu 24, gdzie mówił o grzywnie, jaką gdański Zarząd Dróg i Zieleni nałożył na Związek za rozwieszenie banerów związanych z obchodami 40-lecia powstania Związku.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 12 marca 2021 r.

„Solidarność” w służbach mundurowych o projekcie nowelizacji: zamiast ujednolicać, dalej różnicuje

Projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy służb mundurowych jest nie do zaakceptowania – stwierdzili zgodnie przedstawiciele NSZZ „Solidarność” wszystkich służb mundurowych, którzy spotkali się 11 marca z przewodniczącym Komisji Krajowej Piotrem Dudą w warszawskiej siedzibie Związku.

czytaj więcej...
 
11 marca 2021 r.

Nadzieja w temacie Układów Zbiorowych Pracy nadchodzi z UE?

28 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt Dyrektywy w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w Europie. Dyrektywa reguluje również problem wdrażania Układów Zbiorowych Pracy. To olbrzymia szansa dla rozwoju dialogu społecznego również w Polsce, gdy Dyrektywa wejdzie w życie.

czytaj więcej...
 
9 marca 2021 r.

"To zachowanie skandaliczne!" Tadeusz Majchrowicz ostro o zbezczeszczeniu przez aktywistki flagi narodowej

Plac Solidarności w Gdańsku to nie jest miejsce na strajk kobiet - mówił w Radiu Gdańsk Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". W niedzielę podczas trójmiejskiej manify, na mokrej ziemi, rozłożono flagę Polski - uformowano ją w kształt błyskawicy, symbolu Strajku Kobiet. Tadeusz Majchrowicz uważa, że to skandaliczne zachowanie.

czytaj więcej...
 
8 marca 2021 r.

Piotr Duda: Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł to byłby wielki krok

„Kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł”- jak donoszą media, ma być to jeden z elementów Nowego Ładu, planu PiS na odbudowę gospodarki po pandemii.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 23 lutego 2021 r.

Solidarność przedstawiła Prezydentowi projekt ustawy o emeryturach stażowych

Realizacja umowy programowej zawartej między Prezydentem Andrzejem Dudą a „Solidarnością” była tematem spotkania z Piotrem Dudą, Przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Henrykiem Nakoniecznym, członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
18 lutego 2021 r.

Koniec roku obrotowego – obowiązki związku zawodowego

Zakończenie roku obrotowego rodzi po stronie związku zawodowego szereg obowiązków związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy też ze sporządzeniem sprawozdania finansowego.

czytaj więcej...