Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

1 czerwca 2021 r.

"Głos pracownika": Niemiecki market przekształci się w placówkę pocztową?

W ostatniej audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk rozmawiano o wprowadzeniu przez firmę Kaufland do wszystkich sklepów usług pocztowych. A to oznacza ominięcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

czytaj więcej...
 
28 maja 2021 r.

Potrzebne pilne zmiany w regulacjach BHP dotyczących pracy z użyciem monitorów ekranowych!

Trwają prace w Komisji Europejskiej nad aktualizacją przepisów dotyczących bezpiecznych i zdrowych warunków pracy z użyciem monitorów ekranowych.

czytaj więcej...
 
27 maja 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz: Wyrok TSUE ma się nijak do kwestii Europejskiego Zielonego Ładu!

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma się nijak do kwestii Europejskiego Zielonego Ładu i zrównoważonego dochodzenia do niego. To kuriozalna decyzja. Niewyobrażalne jest to, że jednoosobowo można podejmować wyroki o takich skutkach.

czytaj więcej...
 
27 maja 2021 r.

"Zagrożenie dotyczy wszystkich Polaków". Jarosław Grzesik apeluje o udział 9 czerwca w manifestacji

Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność zaapelował o wzięcie udziału w manifestacji, która odbędzie się 9 czerwca w Warszawie.

czytaj więcej...
 
26 maja 2021 r.

Rząd odpowiada „Solidarności”: Nie nastąpi przerwanie wydobycia w KWB Turów

W imieniu rządu wicepremier Jacek Sasin jednoznacznie stwierdził: Rząd RP z całą stanowczością podtrzymuje deklarację, że nie nastąpi przerwanie wydobycia w KWB Turów oraz wytwarzania energii w Elektrowni Turów.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 25 maja 2021 r.

#EmeryturaZaStaż. Piotr Duda: Nie ma co dłużej czekać, trzeba ludzi zdeterminować!

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o skorzystaniu z obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w temacie emerytur stażowych. Dlatego w warszawskiej siedzibie KK odbyło się dziś inaugurujące spotkanie komitetu inicjatywy ustawodawczej.

czytaj więcej...
 
25 maja 2021 r.

Morawiecki: Czechy zgodziły się wycofać wniosek skierowany do TSUE

Jesteśmy bliscy porozumienia; Republika Czeska zgodziła się wycofać wniosek skierowany do TSUE. Porozumienie zakłada wieloletnie projekty współfinansowane przez stronę polską; elektrownia i kopalnia Turów będą pracowały - poinformował w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po rozmowach z premierem Czech ws. kopalni Turów.

czytaj więcej...
 
25 maja 2021 r.

Ważność BONU przedłużona do 31 grudnia 2021

Ze względu na obostrzenia uniemożliwiające korzystanie z wypoczynku w ośrodkach DOMS w Jarnołtówku, Spale i Zakopanem w okresie wiosennym, przedłużono ważność bonu „DOMS NA 40 LAT SOLIDARNOŚCI” do 31 grudnia 2021 roku.

czytaj więcej...
 
21 maja 2021 r.

Duda, Ilnicki: Wyrok TSUE jest idiotyczny. "Solidarność" żąda od Premiera jednoznacznej decyzji

Wyrok TSUE nakazujący wstrzymanie wydobycia w Kopalni Turów może odciąć Polskę od 7 proc. produkowanej energii i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Brunatnego oraz Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wystosowała do Premiera list w tej sprawie.

czytaj więcej...
 
21 maja 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz: "Będziemy wspierać rząd, by projekt ustawy był jak najlepszy"

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" był Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Olga Zielińska rozmawiała z nim o założeniach Polskiego Ładu w ocenie "Solidarności".

czytaj więcej...