Dziś jest: Niedziela 4 czerwca 2023 Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

Aktualności

23 listopada 2020 r.

Wykorzystanie środków zgromadzonych w PPK

Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych określa sposób przeznaczenia środków zgromadzonych w PPK tak, aby zrealizowane zostały zasadnicze cele, dla których plany te zostały powołane do życia, przy jednoczesnym uwzględnianiu nadzwyczajnych potrzeb uczestników i ich rodzin, które mogą powstać w trakcie długiego okresu oszczędzania, a także ich sytuacji rodzinnej.

czytaj więcej...
 
21 listopada 2020 r.

Zmarł Jan Edward Marczak. Twórca i dowódca wart przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

„13.11.2020 r. zmarł Jan Edward Marczak, twórca i dowódca wart przy grobie Bł ks. Jerzego Popiełuszki Totus Tuus na Żoliborzu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie” – poinformował zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
21 listopada 2020 r.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Co roku 21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do omówienia i pokazywania, czym jest praca socjalna oraz promowania ważnej roli pracowników socjalnych w społeczeństwie.

czytaj więcej...
 
20 listopada 2020 r.

Organizacje zasiadające w RDS chcą zniesienia ograniczenia handlu w niedzielę. "S": "To nieludzkie!"

- Opublikowane dzisiaj wspólne stanowisko strony społecznej Rady Dialogu Społecznego dot. zniesienia do końca roku ograniczenia handlu w niedzielę jest nielegalne, a faktycznie go nie ma.

czytaj więcej...
 
20 listopada 2020 r.

Europejska płaca minimalna. Piotr Duda: UE sama na to nie wpadła

Projekt Dyrektywy w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w krajach członkowskich Unii Europejskiej to rezultat i sukces inicjatywy i starań NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
19 listopada 2020 r.

Zmarł nasz Kolega Aleksander Zajdel

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w ostatnich dniach kolejnej osoby związanej z podkarpacką „Solidarnością”.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2020 r.

Przedstawiciele "Solidarności" u Prezydenta RP

Z inicjatywy Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy ze związkowcami reprezentującymi leśników. Rozmowy dotyczyły głównie planów przeniesienia Lasów Państwowych do resortu rolnictwa.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2020 r.

Komunikat Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”

12 listopada 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie Prezydium Krajowego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność” z Ministrem Edukacji i Nauki prof. Przemysławem Czarnkiem.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2020 r.

Zmarł nasz Kolega Tadeusz Zając

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14.11.2020 roku w wieku 72 lat zmarł Kol. Tadeusz Zając, współzałożyciel podkarpackiej „Solidarności”, od 1996 do 2006 roku Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Goodrich Aerospace Poland w Krośnie.

czytaj więcej...
 
16 listopada 2020 r.

„Solidarność” pisze do europosłów: Potrzebujemy stabilnej struktury zapewniającej wzrost wynagrodzeń

28 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych. Będzie on niebawem przedmiotem intensywnych prac Parlamentu Europejskiego. NSZZ „Solidarność” zwraca się o wsparcie tej inicjatywy niosącej ze sobą pozytywne skutki dla polskiego świata pracy.

czytaj więcej...