Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

15 maja 2020 r.

Powrót do pracy - zalecenia Państwowej Inspekcji Pracy

W związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki pracownicy i pracodawcy muszą się przygotować na bezpieczny powrót do pracy, PIP zwraca uwagę na kilka ważnych kwestii...

czytaj więcej...
 
14 maja 2020 r.

„Solidarność” chroni pracowników przed zwolnieniami

Firmy, w których funkcjonuje NSZZ „Solidarność” praktycznie nie zwalniają pracowników, a wprowadzane ograniczenia w czasie pracy, przestoje ekonomiczne i obniżki wynagrodzeń wprowadzane są w ramach porozumień. Często korzystniejszych niż dopuszczają to zapisy tarczy antykryzysowej.

czytaj więcej...
 
14 maja 2020 r.

Dodatek solidarnościowy jeszcze w maju? Minister wyjaśnia

W ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej trwają prace nad tzw. dodatkiem solidarnościowym; jest szansa, że zostanie on wprowadzony jeszcze w maju - przekazał w czwartek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

czytaj więcej...
 
13 maja 2020 r.

"Głos pracownika": Praca nauczyciela w dobie koronawirusa

Od 6 maja, przedszkola i żłobki mogą być otwarte. Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów, w tym Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Łódź, zdecydowała jednak o otwarciu placówek w późniejszych terminach. Jak decyzję rządu ocenia oświatowa Solidarność?

czytaj więcej...
 
13 maja 2020r.

Kolejny etap odmrażania gospodarki

Od 18 maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w odpowiednim reżimie sanitarnym – poinformował prezes rady ministrów.

czytaj więcej...
 
12 maja 2020 r.

T. Majchrowicz: Podwyżka zasiłku dla bezrobotnych to kolejny pozytywny efekt współpracy z Prezydentem

- Od samego początku pandemii koronawirusa podkreślaliśmy, że nie może być takiej sytuacji, gdy osoba na samozatrudnieniu, czy z mikroprzedsiębiorstwa otrzyma 2 tys. zł zasiłku dla bezrobotnych, a osoba płacąca wszystkie składki, która straciła pracę, będzie brała jedynie 700 zł. Dlatego mówiliśmy, że zasiłek dla bezrobotnych musi być podniesiony...

czytaj więcej...
 
12 maja 2020 r.

Sukces "S"! Od lipca podwyżka zasiłku dla bezrobotnych i trzymiesięczne świadczenie solidarnościowe

Podwyżka zasiłku dla bezrobotnych oraz wypłata trzymiesięcznego świadczenia solidarnościowego została ustalona między prezydentem Andrzejem Dudą a premierem Mateuszem Morawieckim. Rząd jednak nie zdąży wprowadzić tych zmian od czerwca i najpewniej zrobi to od 1 lipca br.

czytaj więcej...
 
12 maja 2020 r.

Piotr Duda: Jesteście bohaterami czasu pandemii

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych życzę wszystkim Pielęgniarkom i Położnym w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” siły i odwagi w tym trudnym czasie. W sposób szczególny pozdrawiam Członkinie i Członków naszego Związku.

czytaj więcej...
 
11 maja 2020 r.

Poradnik pracownika w dobie epidemii. Mierzenie temperatury pracownikom

Czy pracodawca może dokonywać pomiaru temperatury ciała osób wchodzących na teren zakładu pracy, pod rygorem odmowy wpuszczenia danej osoby? Okazuje się, że tak. Pracodawca, zgodnie z art. 207 k.p. ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy, a źródłem zagrożenia może być każda osoba.

czytaj więcej...
 
8 maja 2020 r.

"Dokonaliśmy tego przy wsparciu urzędującego Prezydenta...". Ważny list Piotra Dudy do członków "S"

Dokonaliśmy tego przy wsparciu urzędującego Prezydenta, który wielokrotnie stawał po stronie Solidarności w sytuacjach konfliktowych i wspierał nasz Związek, gdy rząd Zjednoczonej Prawicy nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań lub łamał zasady dialogu społecznego - pisze do członków Solidarności przewodniczący Związku Piotr Duda...

czytaj więcej...