Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

14 stycznia 2022 r.

Klimat, oświata, EKZZ - w 2022 roku stoimy przed licznymi zagrożeniami

Emerytury stażowe, najbliższy Krajowy Zjazd Delegatów, negocjacje oświatowej „Solidarności”, porozumienie z Orlenem, Lotosem i PGNiG, budowa muru na granicy z Białorusią, protesty w PGE, ustawa o testowaniu pracowników oraz problemy „Solidarności” w EKZZ...

czytaj więcej...
 
12 stycznia 2022 r.

Oświatowa „S”: nie ma zgody na połączenie nowego systemu wynagrodzeń z pragmatyką zawodową

„Nie ma i nie będzie zgody na połączenie nowego systemu wynagrodzeń i pragmatyki zawodu nauczyciela” – podkreślono w stanowisku Zespołu Negocjacyjnego i Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
11 stycznia 2022 r.

Prezydium KK: Projekt obowiązkowych testów dla pracowników wymaga licznych poprawek

„Celem projektu ustawy uprawniającej pracodawców do testowania swoich pracowników musi być ochrona zdrowia i życia pracowników, pracodawców oraz klientów lub innych osób korzystających z usług danego pracodawcy..."

czytaj więcej...
 
11 stycznia 2022 r.

Niektóre umowy będą mogły być zawierane elektronicznie

Szykują się ułatwienia w podpisywaniu umów o pracę. Jeśli projekt wejdzie w życie, niektóre umowy będą mogły być zawierane elektronicznie.

czytaj więcej...
 
10 stycznia 2022 r.

Informacja ws. zaniżonych wynagrodzeń

W styczniu br. część pracowników otrzymała niższe wynagrodzenie „na rękę” niż w ubiegłym roku. Było to spowodowane m.in. niepotrzebnie złożonym wnioskiem o rezygnację z ulgi dla klasy średniej lub niepobraniem przez pracodawcę przy zatrudnieniu tzw. formularza PIT-2...

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2022 r.

Ankieta dotycząca danych statystycznych

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" przypomina, iż Organizacje Zakładowe (Międzyzakładowe) zobowiązane są do przedstawienia pracodawcy informacji o liczbie członków...

czytaj więcej...
 
4 stycznia 2022 r.

Styczeń miesiącem edukacji pracowniczej. Akcja Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” w ramach ETUC Youth

Poziom edukacji w zakresie praw pracowniczych rzutuje na naszą codzienność nie tylko w sferze zawodowej, ale też prywatnej. Zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy tymi dwiema sferami jest kluczowe dla naszego zdrowia i ogólnego zadowolenia z życia.

czytaj więcej...
 
30 grudnia 2021 r.

Najważniejsze zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych - Polski Ład

Od 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie istotne zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych (potocznie zwane Polskim Ładem).

czytaj więcej...
 
Ustrzyki Dolne, 29 grudnia 2021 r.

Bieszczadzcy Strażacy z Komendy Powiatowej PSP Ustrzyki Dolne w "Solidarności"

29 grudnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych odbyło się Zebranie Założycielskie nowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
28 grudnia 2021 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku osłonowym. Kto dostanie wsparcie?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku osłonowym, który ma pomóc niektórym gospodarstwom domowym w pokryciu części rosnących cen energii i cen żywności – poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.

czytaj więcej...