Dziś jest: Piątek 28 stycznia 2022 Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Aktualności

25 października 2017 r.

Handel w niedziele: PiS musi się wywiązać ze swoich deklaracji

 

Część wolnych niedziele to nie kompromis, ale kompromitacja Prawa i Sprawiedliwości. Obradująca w Wieliczce Komisja Krajowa podtrzymuje swoje stanowisko i oczekuje partii rządzącej wywiązania się ze swoich deklaracji wyborczych.

 

czytaj więcej...
 
25 października 2017 r.

Zielone światło dla filaru praw socjalnych!

23 października obradujący w Luksemburgu unijni ministrowie ds. zatrudnienia i polityki społecznej jednogłośnie zaakceptowali tekst proklamacji ustanawiającej europejski filar praw socjalnych, co umożliwia podpisanie jej 17 listopada przez przywódców państw członkowskich UE podczas szczytu w Göteborgu.

czytaj więcej...
 
25 października 2017 r.

Brak wzrostu płac zamieni nasz kraj w montownię – ostrzega ekspert

Staraniem Działu Branżowo-Konsultacyjnego KK przetłumaczona została na język polski ważna publikacja Europejskiego Instytutu Związkowego „Dlaczego Europa Centralna i Wschodnia potrzebuje wzrostu płac”.

czytaj więcej...
 
23 października 2017 r.

O delegowaniu, podróży służbowej i transporcie międzynarodowym w Sali BHP

Zasady wynagradzania i warunki pracy kierowców transportu międzynarodowego są obecnie tematem nr 1 dla partnerów społecznych w krajach Unii Europejskiej, a to za sprawą dyskusji o transporcie w kontekście dyrektywy o pracownikach delegowanych.

czytaj więcej...
 
13 października 2017 r.

Najnowszy TS, Piotr Duda: Art. 20 Konstytucji w części społecznej jest martwym przepisem

Artykuł 20. Konstytucji mówi o tym, że w Polsce powinna obowiązywać zasada społecznej gospodarki rynkowej. Dla Solidarności jest to punkt wyjścia do rozmowy o zbiorowych układach pracy. „Kodeks pracy to tylko minimum przyzwoitości. Dopiero układy zbiorowe są podstawą prawdziwej partycypacji pracowniczej. Solidarność będzie o nie walczyć, bo dziś art. 20 Konstytucji realizuje tylko część wskazanej w nim idei społecznej gospodarki rynkowej, tę o wolności działalności gospodarczej. W części społecznej to zapis martwy – mówił szef „S” Piotr Duda otwierając 17 października w Warszawie konferencję „Układy zbiorowe pracy – drogą do społecznej gospodarki rynkowej”.

czytaj więcej...
 
20 października 2017 r.

Szczyt związkowej grupy wyszehradzkiej w Warszawie: Za rewizją dyrektywy o pracownikach delegowanych

Związkowa Grupa Wyszehradzka za przyjęciem podczas mającego się dobyć 17 listopada szczytu w Goeteborgu, Europejskiego Filaru Praw Socjalnych oraz za rewizją dyrektywy o pracownikach delegowanych. Przedstawiciele związków zawodowych z Czech, Węgier, Polski i Słowacji podpisali 20 października w Warszawie wspólne stanowiska w tych sprawach.

czytaj więcej...
 
19 października 2017 r.

Bł. ks. Jerzy wyszedł do ludzi torować drogę Chrystusowi. Msza św. w 33. rocznicę śmierci Patrona "S"

Błogosławiony ks. Jerzy przypomina, abyśmy w imię Jezusa Chrystusa nigdy nie chodzili na kompromisy, byśmy nie bali się cierpienia jako ceny za prawdę. Tak, jak on, nawet w niektórych wypadkach, byśmy chcieli i potrafili poświęcić swoje życie - powiedział w homilii w homilii ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. W kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu sprawowana była msza św. z okazji 33. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 października 2017 r.

Msza święta w intencji rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Patrona NSZZ "Solidarność"

W dniu 33. rocznicy narodzin dla nieba Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyła sie uroczysta msza święta w intencji jego rychłej kanonizacji.

czytaj więcej...
 
Jasło, 19 października 2017 r.

Jasło uczciło 33. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W dniu 19 października br. w Jaśle odbyły się uroczystości upamiętniające 33. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
19 października 2017 r.

19 października 1984. Męczeństwo kapelana "Solidarności"

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron NSZZ „Solidarność” zapłacił cenę życia za głoszenie prawdy i stawanie w obronie prześladowanych robotników.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność