Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

30 listopada 2018 r.

Solidarność negatywnie o projekcie PSL: Dyskryminujący i bardzo kosztowny

Obywatelski projekt ustawy „Emerytura bez podatku” dyskryminuje inne grupy społeczne i stoi w sprzeczności z art. 84 konstytucji. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie oceniło projekt złożony przez PSL, zwracając uwagę, że najniższe emerytury powinny być zarówno systemowo waloryzowane jak i systematycznie należy zwiększać dla wszystkich kwotę wolną od podatku.

czytaj więcej...
 
29 listopada 2018 r.

ZPP nie ma pojęcia o dialogu. Przekazuje nieprawdziwe informacje i manipuluje

Komunikat Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w sprawie konferencji prasowej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców pt. „Rada Dialogu Społecznego bez ZPP działa nielegalnie”, która odbyła się w dniu 28 listopada 2018 r.

czytaj więcej...
 
28 listopada 2018 r.

Zmarł Marian Boroń

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 listopada 2018 r. zmarł nasz Kolega Marian Boroń, długoletni członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Spółdzielni Pracy Transportu Mleczarskiego w Sanoku.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 27 listopada 2018 r.

Wręczono nagrody Głównego Inspektora Pracy - wśród wyróżnionych Marcin Majka

W dniu 27 listopada 2018 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala XXV edycji konkursu „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” pod honorowym patronatem Pana Marka Kuchcińskiego, Marszałka Sejmu RP.

czytaj więcej...
 
26 listopada 2018 r.

Dialog przestaje być skuteczną metodą rozstrzygania spraw pracowniczych

24 listopada senat przyjął bez poprawek projekt budżetu na rok 2019. Oznacza to, że kwota bazowa naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych pozostanie na poziomie roku 2013.

czytaj więcej...
 
Wrocanka, 25 listopada 2018 r.

Powitanie Obrazu MB Robotników Solidarności we Wrocance

Szczególnym wydarzeniem w parafii pw. Wszystkich Świętych we Wrocance było przyjęcie obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, które odbyło się podczas porannej mszy świętej w niedzielę - 25 listopada 2018 r.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 24-25 listopada 2018 r.

88. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę  przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
23 listopada 2018 r.

Oświatowa Solidarność podtrzymuje postulat odwołania minister Anny Zalewskiej

W minioną środę i czwartek obradowała w Krynicy Zdroju Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Poniżej publikujemy komunikat z tego posiedzenia.

czytaj więcej...
 
23 listopada 2018 r.

Dzisiaj ostatni dzień „Czarnego Tygodnia w Pomocy Społecznej”

Większego bezpieczeństwa, wyższych zarobków, w tym przejrzystej ścieżki awansów oraz dodatkowego dzisięciodniowego urlopu co roku, a nie jak obecnie co dwa lata – domagają się m.in. pracownicy pomocy społecznej.

czytaj więcej...
 
21 listopada 2018 r.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego złożył Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...