Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

29 marca 2019 r.

T. Majchrowicz: W czwartek - 4 kwietnia o 15:00 - protestujemy przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi

Protesty pod wszystkimi urzędami wojewódzkimi w kraju, które odbędą się w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 15.00 są kolejnym działaniem Solidarności wobec załamania się rozmów z rządem w sprawie podwyżek w całej budżetówce. Szczegóły w rozmowie z Tysol.pl zdradza Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej.

czytaj więcej...
 
28 marca 2019 r.

O co walczy NSZZ Solidarność?

Walczymy o podwyżki dla wszystkich pracowników budżetówki.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 25 marca 2019 r.

R. Proksa: Szkoda, że spotkanie odbyło się dopiero wtedy, gdy nauczyciele szykują się do strajku

Związki zawodowe i przedstawiciele rządu wyrazili gotowość, aby spotkanie ws. sytuacji w oświacie prowadzone w centrum Dialog trwało aż do późnych godzin wieczornych. A jednak zakończyło się po kilku. Oceniając spotkanie Ryszard Proksa stwierdził: „szkoda, że spotkanie odbyło się dopiero wtedy, gdy nauczyciele zaczynają szykować się do strajku. Liczyliśmy na rozmowy z rządem znacznie wcześniej.

czytaj więcej...
 
25 marca 2019 r.

Zmarła Mama naszego Kolegi Andrzeja Gorczyńskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 marca 2019 r. zmarła Mama naszego Kolegi Andrzeja Gorczyńskiego – Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Równe, 24 marca 2019 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do Parafii pw. Św. Mikołaja w Równem

Po tygodniu przebywania w Brzozowskiej Bazylice obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, peregrynujący po Regionie Podkarpacie, został przekazany do Parafii pw. Św. Mikołaja w Równem.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 marca 2019 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

22 marca 2019 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 20 marca 2019 r.

Sztab „Solidarności”: Rząd nie pozostawia nam wyboru

Obradujący 20 marca w Warszawie Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” stwierdził, że żaden z głównych postulatów Związku nie został przez Rząd uwzględniony. Sztab do czwartku 28 marca oczekuje od Rządu konkretnych propozycji i terminów ich realizacji. W przeciwnym razie zorganizuje 4 kwietnia manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 19 marca 2019 r.

Gala wręczenia nagród w konkursie Pracodawca Przyjazny Pracownikom w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Statuetki otrzymało 22 laureatów. To już jedenasta edycja konkursu. Konkurs odbywa się pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP. Organizatorem jest NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
18 marca 2019 r.

Załatwmy sprawę między dorosłymi – protest „S” pracowników oświaty w Krakowie

Sprawy dorosłych muszą być załatwiane między dorosłymi! – to hasło protestu „Solidarności” pracowników oświaty, którzy od 11 marca okupują siedzibę małopolskiego kuratora oświaty w Krakowie. Związkowcy mówią, że nie chcą, by zakładnikami ich walki z rządem o godność pracowników oświaty byli uczniowie. Liczą, że rząd podejmie z nimi merytoryczne negocjacje.

czytaj więcej...
 
Brzozów, 17 marca 2019 r.

Powitanie obrazu MB Robotników Solidarności w Brzozowskiej Bazylice

W niedzielę 17 marca br. obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wędrujący po Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność” zawitał do Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie.

czytaj więcej...