Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

20 maja 2021 r.

RDS z udziałem Premiera. Piotr Duda: czekamy na konkretne projekty

Oczekujemy konkretnych ustaw, bo na razie „Polski Ład” to jedynie ogólne zapowiedzi – powiedział Piotr Duda podczas dzisiejszego plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

czytaj więcej...
 
Jasło, 19 maja 2021 r.

Msza św. za spokój duszy Jerzego Polaka

19.05.2021 r. w Kościele pw. Św. Stanisława BM w Jaśle została odprawiona Msza Św. za spokój duszy Jerzego Polaka, Jaślanina z urodzenia, działacza „Solidarności” i działacza polonijnego w USA.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 maja 2021 r.

Msza św. w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i "Solidarności"

Jak każdego 19-tego dnia miesiąca - w dniu śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i "Solidarności".

czytaj więcej...
 
19 maja 2021 r.

Ważne zmiany w ochronie przed chemicznymi substancjami rakotwórczymi i mutagennymi w miejscu pracy

W lutym 2021 r. weszły w życie dwie nowelizacje rozporządzeń dotyczących narażenia pracowników na czynniki rakotwórcze i mutagenne w miejscu pracy...

czytaj więcej...
 
18 maja 2021 r.

Marek Lewandowski: Polski Ład w wielu obszarach idzie naprzeciw naszym postulatom

Rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ Solidarność był gościem wtorkowego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk przedstawił stanowisko związków w kwestii programu Polski Ład.

czytaj więcej...
 
Krosno, 17 maja 2021 r.

Tu rodziła się "Solidarność". Wystawa w Krośnie

Od 17 maja na krośnieńskim rynku prezentowana jest wystawa plenerowa z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
17 maja 2021 r.

Zmarł Jerzy Polak

W dniu 15.05.2021 r. zmarł w USA, w wieku 68 lat, Jerzy Polak. Urodzony w Jaśle. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych w 1988 r. pracował w Hucie Szkła, potem w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym „Gamrat-Erg” w Jaśle.

czytaj więcej...
 
15 maja 2021 r.

Piotr Duda: “Polski Ład” oceniamy z ostrożnym optymizmem. Czekamy na szczegóły

Rozwiązania zaproponowane w „Polskim Ładzie” przyjmujemy z ostrożnym optymizmem. W ogólnym przekazie wiele z nich wychodzi naprzeciw postulatom „Solidarności”, ale jak w każdym takim przypadku „diabeł tkwi w szczegółach”. Dlatego bardzo rzetelnie w ramach dialogu społecznego ocenimy konkretne projekty.

czytaj więcej...
 
15 maja 2021 r.

Oświata odrzuca propozycje Ministerstwa Edukacji

13 maja 2021 r. Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęła stanowisko, w którym w całości odrzuca przesłany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Materiał wyjściowy do dyskusji w ramach dalszych prac Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty”.

czytaj więcej...
 
14 maja 2021 r.

Ochrona stosunku pracy członka rady pracowników

Podstawowym i posiadającym najdalej idące kompetencje zbiorowym przedstawicielstwem zatrudnionych są związki zawodowe. Jednocześnie prawo pracy przewiduje istnienie także innych – pozazwiązkowych reprezentacji pracowników.

czytaj więcej...