Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

3 stycznia 2018 r.

Płaca minimalna: 2100 zł brutto

Od 1 stycznia 2018 roku płaca minimalna w Polsce wynosi 2100 zł brutto. Tym samym w 2018 najniższa krajowa wzrosła o 100 złotych, czyli „na rękę” 70 zł. W 2018 roku wzrosła również minimalna stawka godzinowa.

czytaj więcej...
 
2 stycznia 2018 r.

Co przyniósł „S” rok 2017, co przyniesie 2018?

Rok 2017 i plany na rok 2018 omawia Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 21 grudnia 2017 r.

Rozmowy ws. Krosno Glass Sp. z o.o.

W siedzibie Krosno Glass Sp. z o.o. w Krośnie odbyło się spotkanie dotyczące zakładu pracy. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 20 grudnia 2017 r.

Spotkanie ws. PGNiG Technologie S.A.

W siedzibie PGNiG S.A. w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie projektu restrukturyzacji zakładu Pracy PGNiG Technologie S.A. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Przewodniczacego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w PGNiG Technologie S.A. - Andrzeja Zająca.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 grudnia 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się, jak 19. dnia każdego miesiąca, msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
17 grudnia 2017 r.

Rocznica Grudnia 70. Musimy wyjaśnić wszystkie sprawy z przeszłości!

– Nie ma możliwości realnej walki o lepszą Polskę jeżeli nie wyjaśnimy wszystkich spraw z przeszłości i nie uczcimy naszych bohaterów z tamtych lat. Jesteśmy im winni pamięć – mówił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości związanych z 47. rocznicą wydarzeń grudniowych. Kilkaset osób w asyście kompanii honorowej Marynarki Wojennej złożyło hołd ofiarom Grudnia 70 w Gdyni. O 6.00 odczytano apel poległych, a kilkadziesiąt delegacji złożyło pod pomnikiem kwiaty.

czytaj więcej...
 
16 grudnia 2017 r.

36. rocznica pacyfikacji w Kopalni "Wujek". Hołd dziewięciu górnikom

Duch wolności jest tym, co określa naszą narodową tożsamość. Idea solidarności, łączące nas poczucie wspólnoty są silniejsze niż jakiekolwiek formy represji i terroru – podkreśli prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 36. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 16-17 grudnia 2017 r.

77. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

 

czytaj więcej...
 
Krosno, 15 grudnia 2017 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się ostatnie w 2017 roku posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, Sanok, Jasło, 13 grudnia 2017 r.

Msza święta w intencji ofiar stanu wojennego

W 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyła się msza święta w intencji ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...