Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Krosno, 20 lutego 2017 r.

Obrady Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" i "Konwent" Przewodniczących

W poniedziałek 20 lutego br. w godzinach porannych obradowało Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 20 lutego 2017 r.

Pracownicy Krosno Glass Sp. z o.o. objęci postanowieniami Regulaminów: wynagradzania, pracy i ZFŚS...

Po długich negocjacjach, w zakładzie pracy Krosno Glass Sp. z o.o. zostały podpisane postanowienia Regulaminów: pracy, wynagradzania oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 lutego 2016 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

19. dzień miesiąca to dzień upamiętnienia daty śmierci Patrona NSZZ "Solidarność " Bł.ks. Jerzego Popiełuszki. W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się w Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 13 lutego 2017 r.

Marsz promujący "Kampanię, nad którą przypięłam różową wstążkę"

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie od lat wspiera działania podejmowane przez Stowarzyszenie "Czyń Dobro, Mimo Wszystko", dlatego włączył się również w promocję "Kampanii, nad którą przypięłam różową wstążkę". Jest to kampania mająca na celu propagowanie profilaktyki wykrywania i zapobiegania nowotworom, natomiast jej celem sensu stricto jest zebranie funduszy na zakup mammografu dla krośnieńskiego szpitala.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 11-12 lutego 2017 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Rzeszów 9 lutego 2017 r.

Pracownik sanockiego "Stomilu" z prawem do emerytury pomostowej

W Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych odbyła się rozprawa z wniosku członka Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Sanok Rubber Company S.A. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle o emeryturę pomostową.

czytaj więcej...
 
4 lutego 2017 r.

Przedstawiciele Krajowej Sekcji Młodych NSZZ

Gościem programu "Młodzież Kontra" emitowanego przez TVP Info w dniu 4 lutego 2017 r. był Poseł na Sejm RP - Kornel Morawiecki.

czytaj więcej...
 
6 lutego 2017 r.

13 zł za godzinę to nie żadna fanaberia...

13 zł za godzinę, to minimum, które każdy pracodawca powinien płacić. To nie jest jakaś fanaberia, ale zwykła uczciwość wobec pracownika – mówił w Debacie TVP Info członek prezydium KK NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny. Wtórował mu Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć, zapowiadając kontrole PIP w firmach.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 6 lutego 2017 r.

Posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

W Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
2-3 lutego 2017 r.

Seminarium EZA: Rada samodzielna i z większym finansowaniem

Dyskusję nad polskim modelem trójstronnego instytucjonalnego dialogu społecznego na poziomie krajowym zdominowały propozycje zmian w funkcjonującej od blisko dwóch lat ustawie. Osią polemiki stały się kwestie samodzielności i związanego z tym poziomu finansowania Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...