Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

5 października 2021 r.

"Odrzucamy zewnętrzną ingerencję w bezpieczeństwo energetyczne Polski". Jednogłośne stanowisko KK w sprawie Turowa

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Komisji Krajowej jednogłośnie uchwalone zostało stanowisko KK w sprawie kompleksu wydobywczo-energetycznego Turów.

czytaj więcej...
 
5 października 2021 r.

Oświatowa "S" odrzuca projekt MEiN dotyczący statusu zawodowego nauczyciela

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" odrzuca projekt zmian dotyczący statusu zawodowego nauczyciela przedstawiony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – poinformowano w poniedziałkowym komunikacie.

czytaj więcej...
 
4 października 2021 r.

Umowa-zlecenie i umowa o dzieło - co powinniśmy o niej wiedzieć?

Świadczenie pracy, rozumianej jako wykonywanie określonych czynności podejmowanych w celu uzyskania danego efektu, może być realizowane w ramach różnych podstaw prawnych.

czytaj więcej...
 
1 października 2021 r.

Solidarność do ministra sprawiedliwości: postulujemy o pilne zmiany ważne dla świata pracy

Zwracam się do Pana w dwóch sprawach pilnych i niezwykle ważnych dla ludzi świata pracy – rozpoczął w swoim liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
30 września 2021 r.

Solidarność złożyła w Sejmie podpisy pod projektem ustawy #EmeryturaZaStaż

– Emerytury stażowe są dopełnieniem całego systemu emerytalnego w Polsce – stwierdził Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S”. 30 września w Sejmie „Solidarność” złożyła zebrane podpisy pod projektem ustawy o emeryturach stażowych.

czytaj więcej...
 
28 września 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz o kopalni w Turowie: "Gdyby doszło do zamknięcia, prąd musielibyśmy kupić z Niemiec albo Czech"

Chodzi tutaj o ogromny biznes, o ogromne pieniądze. Poruszenie w całym kraju jest potężne. My nie mamy innego wyjścia, jak bronić miejsc pracy, bronić rodzin, które teraz są przerażone - mówił we wtorek na antenie Radia Gdańsk wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
27 września 2021 r.

"Głos pracownika": Ruszyła kampania "Kolej na młodych"

Rozpoczęła się kampania informacyjna skierowana do młodych Polaków – tych, którzy dopiero wejdą na rynek pracy lub niedawno rozpoczęli swoją drogę zawodową. O projekcie „Kolej na młodych” opowiedział w „Głosie pracownika” jego autor i pomysłodawca, Konrad Wernicki z "Tygodnika Solidarność".

czytaj więcej...
 
27 września 2021 r.

Ryszard Proksa: Propozycje ministerstwa nie służą podniesieniu prestiżu zawodu nauczyciela

- To, co nam przedstawiono, to pakiet anty-nauczycielskich i anty-oświatowych propozycji. Bulwersujący jest fakt złożenia nam projektu jeszcze bardziej niekorzystnych zmian, niż w maju tego roku. Przypominam, że NSZZ „Solidarność” w całości je odrzuciła.

czytaj więcej...
 
24 września 2021 r.

Solidarność zapowiada protesty w Luksemburgu ws. Turowa!

Trybunał Niesprawiedliwości Unii Europejskiej brnie w swoje błędy. Musimy jako związkowcy z "Solidarności" podjąć działania dot. twardych rozwiązań.

czytaj więcej...
 
24 września 2021 r.

Koniec fikcji - niedzielny odpoczynek dla pracowników handlu i ich rodzin!

17 września Sejm przyjął nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Uszczelnienia przepisów od wielu miesięcy domagała się handlowa „Solidarność”.

czytaj więcej...