Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

25 listopada 2021 r.

Układy zbiorowe pracy mają przyszłość!

„Przyszłość Układów Zbiorowych Pracy” – pod taką nazwą 25 listopada br. odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Tygodnik Solidarność”.

czytaj więcej...
 
25 listopada 2021 r.

Zmarł Maciej Nowaczyk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25.11.2021 roku zmarł nasz nieodżałowany Kolega Maciej Nowaczyk. Współzałożyciel NSZZ "Solidarność" i członek Komisji Zakładowej w Nadleśnictwie Brzegi Dolne (obecnie Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne), delegat na WZD Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
23 listopada 2021 r.

Coraz bliżej stanowiska PE do projektu dyrektywy ws. adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE

Już w tym tygodniu na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się głosowanie nad mandatem negocjacyjnym dotyczącym projektu dyrektywy o adekwatnych wynagrodzeniach minimalnych w Unii Europejskiej.

czytaj więcej...
 
22 listopada 2021 r.

Polski Ład realizuje wiele ważnych postulatów Solidarności

– Omówiliśmy najważniejsze sprawy bieżące – powiedział po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim szef Solidarności Piotr Duda. Spotkanie odbyło się w siedzibie Komisji Krajowej podczas wizyty premiera w Gdańsku.

czytaj więcej...
 
20 listopada 2021 r.

Zmarł Józef Kozielec

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 19.11.2021 r. zmarł śp. Józef Kozielec.
Działacz „Solidarności” Oświaty w Krośnie, następnie Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów.

czytaj więcej...
 
20 listopada 2021 r.

Zmarła Mama naszej Koleżanki Ewy Latusek

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Mama naszej Koleżanki Ewy Latusek, przewodniczącej Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w sanockim Autosanie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 listopada 2021 r.

Msza św. w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”

19 listopada br., jak co miesiąc, w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
18 listopada 2021 r.

Jedność EKZZ w obliczu przemian

Odbyła się Konferencja Śródokresowa Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Kluczowym punktem wydarzenia była dyskusja o przyszłości i jedności EKZZ.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2021 r.

Msza Święta za Ojczyznę

Od wielu lat każdego 19-tego dnia miesiąca w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbywa się Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i Solidarności. 19. dzień miesiąca jest dniem śmierci naszego Patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 15 listopada 2021 r.

Dialog w Pałacu Prezydenckim w sprawie systemu wynagradzania nauczycieli

W odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy, 15 listopada br. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami rządu i oświatowej „Solidarności” na temat realizacji porozumienia z 7 kwietnia 2019 r.

czytaj więcej...