Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

6 grudnia 2019 r.

"To Sala BHP, a nie ECS, jest pomnikiem historii"

- Historyczna Sala BHP Stoczni Gdańskiej jest miejscem, gdzie powinny spocząć oryginalne tablice z 21. sierpniowymi postulatami. W tej sali Międzyzakładowy Komitet Strajkowy podpisał z komunistyczną władzą porozumienie w sierpniu 1980 r.

czytaj więcej...
 
6 grudnia 2019 r.

"Solidarność" dementuje

Działania prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz nie mają związku z prywatną audiencją "Solidarności" u Papieża - informuje w specjalnym oświadczeniu dla mediów rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej Marek Lewandowski.

czytaj więcej...
 
5 grudnia 2019 r.

Związkowcy z Poczty Polskiej przekażą spór zbiorowy do arbitrażu sądowego

– Nowością związkową jest decyzja Komisji, by temat sporu zbiorowego przekazać do arbitrażu sądowego. Myśleliśmy, że jest to ustalona praktyka, która w naszym kraju funkcjonuje, ale okazało się, że nie. My będziemy tymi przecierającymi szlak...

czytaj więcej...
 
5 grudnia 2019 r.

KSOiW nie akceptuje propozycji MEN podwyżki płac nauczycieli o 6 proc.

Publikujemy komunikat Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność dotyczący spotkania z ministrem edukacji, do którego doszło 4 grudnia br.

czytaj więcej...
 
Rzym, 4 grudnia 2019 r.

"Proszę Boga o dary Ducha Świętego dla Was i Członków Waszego Związku". Papież Franciszek do władz "S"

W środę 4 grudnia władze Solidarności wraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności spotkały się na prywatnej audiencji z papieżem Franciszkiem. Portal Tysol.pl dotarł do dokumentu ze specjalnym pozdrowieniem Ojca Świętego Franciszka do Zarządu NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2019 r.

Szczęść Boże Górnikom!

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”, w tym szczególnym dniu Świętej Barbary, pragnie złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom branży wydobywczej i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

czytaj więcej...
 
2 grudnia 2019 r.

Od 1 stycznia płaca minimalna 2600 zł, a od 1 marca najniższa emerytura 1200 zł

Jak poinformował w tym tygodniu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed najniższe świadczenie emerytalne od 1 marca przyszłego roku wyniesie 1200 zł brutto, utrzymany zostanie także sposób waloryzacji świadczeń z tego roku.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 1-2 grudnia 2019 r.

101. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
29 listopada 2019 r.

Opozycja w PE za "neutralnością klimatyczną"

W Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad tzw. neutralnością klimatyczną. PE przyjął rezolucję ws. kryzysu klimatycznego. Przeciwko temu byli europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, jednak rezolucja i tak została przyjęta głosami aż 429 eurodeputowanych.

czytaj więcej...
 
27 listopada 2019 r.

ZNP popiera projekt „Solidarności” dotyczący wynagrodzeń nauczycieli!

Powiązanie wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej to jeden z najważniejszych postulatów Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...