Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

21 listopada 2022 r.

Piotr Duda: To podziękowanie dla pracodawców wychodzących ponad przeciętność

Za nami wręczenie statuetek i certyfikatów wyróżnionym pracodawcom XIV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2022 r.

Zakończyło się spotkanie Rząd-Solidarność. Piotr Duda: Rozpoczynamy pilne rozmowy dotyczące postulatów płacowych

- Zgodziliśmy się, że nie jesteśmy w stanie przez półtorej godziny rozwiązać tych problemów, o których mówimy od kilku lat. Przecież tu chodzi nie tylko o regulacje płacowe i podwyżki w sferze finansów publicznych, ale przede wszystkim rozwiązania systemowe - powiedział po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim przewodniczący KK NSZZ "S" Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
16 listopada 2022 r.

Jutro spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Solidarnością!

Odpowiadając na apel Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” o dialog z rządem i w związku z dzisiejszą decyzją KK NSZZ „S” o zawieszeniu Marszu Godności, premier Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli Solidarności do rozmów przy stole.

czytaj więcej...
 
16 listopada 2022 r.

Komunikat po nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w dniu 16.11.2022 r.

Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”.

czytaj więcej...
 
15 listopada 2022 r.

Przed Marszem Godności. Tadeusz Majchrowicz w Radiu Maryja: Idziemy o godność pracowników i o godność obywateli

- Będzie to największa manifestacja w ostatnim czasie. Oczywiście pokojowa manifestacja. Marsz Godności, jak sama nazwa wskazuje, oznacza, że idziemy o godność pracowników i o godność obywateli - powiedział w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
15 listopada 2022 r.

Rzecznik rządu: Będziemy rozmawiać z Solidarnością na temat płac w budżetówce

– Uznajemy Solidarność za bardzo ważnego partnera i będziemy rozmawiać o kwestii płac w budżetówce, ale nie zawsze udaje się znaleźć rozwiązania; musimy brać pod uwagę stabilność finansów publicznych – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o planowany protest związkowców w Warszawie.

czytaj więcej...
 
15 listopada 2022 r.

Za dwa dni Marsz Godności. Piotr Duda: Manifestacja uliczna jest również formą dialogu

– Skoro w sprawach dla nas najważniejszych nie dogadaliśmy się przy stole, korzystamy z narzędzia demokracji, jakim jest ulica. To wyraz naszej determinacji i odpowiedzialności.

czytaj więcej...
 
14 listopada 2022 r.

Odliczamy! 3 dni do Marszu Godności. Tadeusz Majchrowicz: Wszystkie sprawy organizacyjne zostały dopięte

– Mogę potwierdzić, że będzie to największa manifestacja Solidarności od lat. Wszystko idzie zgodnie z założeniami, już faktycznie możemy rozpocząć odliczanie do "godziny zero", czyli godziny 12 ...

czytaj więcej...
 
9 listopada 2022 r.

"Uważamy, że są słuszne". Wiceprzewodniczący Solidarności o działaniach antyinflacyjnych

- Solidarność bacznie przygląda się działaniom antyinflacyjnym - bo właśnie w tych kategoriach oceniamy kroki podejmowane przez Radę Polityki Pieniężnej - i uważamy, że są one słuszne.

czytaj więcej...
 
7 listopada 2022 r.

Rozwój Związku - spotkanie podsumowujące

Oddział Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Sanoku był dziś miejscem oceny działań rozwojowych w Organizacjach Związkowych, planowanych w lipcu ubiegłego roku.

czytaj więcej...