Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

1 lutego 2022 r.

Piotr Duda apeluje: Czas przywrócić Pracę do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

- Dzisiaj z powodu nieprzyjęcia ustawy o działach administracji państwowej, praca jest osierocona i nie ma jej formalnie pod żadnym z resortów, stąd mój apel. Praca powinna wrócić tam, gdzie była i skąd nigdy nie należało jej zabierać - zaznaczył w mediach społecznościowych Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
31 stycznia 2022 r.

Od 1 lutego br. wchodzą w życie czasowe obniżki podatku VAT

Od wtorku 1 lutego do 31 lipca br. będzie obowiązywać niższa stawka VAT m.in. na paliwo, żywność, nawozy i gaz.

czytaj więcej...
 
28 stycznia 2022 r.

Prezydium KK negatywnie o zmianach do projektu ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na posiedzeniu w dniu 27 stycznia br. negatywnie zaopiniowało poselski projekt Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw.

czytaj więcej...
 
27 stycznia 2022 r.

Uroczystość liturgiczna ku czci bł. ks. Bronisława Markiewicza

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, patrona Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2022 r.

Tadeusz Majchrowicz: Jeżeli będzie trzeba, to pod Solarisa przyjedzie cała polska Solidarność, by wesprzeć strajkujących pracowników

We wtorek 25 stycznia przed siedzibą firmy Solaris w Bolechowie odbyła się konferencja prasowa, na którą przybył Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", aby wesprzeć strajkujących pracowników.

czytaj więcej...
 
24 stycznia 2022 r.

Od 1 lutego hipermarket przestaje być pocztą działającą w niedzielę!

Od wtorku 1 lutego 2022 r. wchodzą w życie zaostrzone przepisy uszczelniające ograniczenia handlu w niedzielę i niektóre święta. Przewidziano tylko kilka wyjątków. Sieci handlowe nie pohandlują już w niedziele korzystając z wyjątku – z patentu „na placówkę pocztową”.

czytaj więcej...
 
21 stycznia 2022 r.

RDS: apelujemy do Polek i Polaków o korzystanie z bezpłatnych szczepień.

„Jako partnerzy społeczni, reprezentowani w Radzie Dialogu Społecznego apelujemy do Polek i Polaków o korzystanie z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19” – wezwały wszystkie reprezentatywne organizacje pracodawców i związków zawodowych zasiadające w RDS.

czytaj więcej...
 
20 stycznia 2022 r.

T. Majchrowicz: Proponowany próg 39 i 44 lat jest dla nas absolutnie nie do przyjęcia

NSZZ „Solidarność” negatywnie ocenia prezydencki projekt dotyczący emerytur stażowych. Według związkowców długość zaproponowanych okresów składkowych i nieskładkowych, uprawniających do takiego świadczenia, powoduje, że rozwiązanie będzie „pustym aktem”.

czytaj więcej...
 
20 stycznia 2022 r.

Ważny komunikat!

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" informuje, że dzięki bardzo dobrej współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, wznawiamy z dniem 24.01.2022 r. dyżur Inspektora PIP w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie.

czytaj więcej...
 
18 stycznia 2022 r.

Wybory w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji

11 stycznia 2022 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”  w Krośnie wybrano władze Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Podkarpackiego z siedzibą w Krośnie.

czytaj więcej...