Dziś jest: Środa 31 maja 2023 Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Aktualności

24 listopada 2017 r.

Wielki sukces "Solidarności"! "Wolne niedziele" przegłosowane: Zakaz handlu w niedziele od 2020 roku

 

Sejm przegłosował ustawę, która w pierwszej fazie ogranicza, a od 2020 r. w praktyce zakazuje handlu w niedziele. Za uchwaleniem ustawy głosowało 254 posłów. Przeciw było 156, a 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.

 

czytaj więcej...
 
20 listopada 2017 r.

Mediacje, jako sposób rozwiązywania sporów

Podpisaniem porozumienia dotyczącego mediacji pracowniczych zakończyła się konferencja pt. „Perspektywy mediacji w stosunkach pracy w Wielkopolsce”, która w piątek 17 listopada 2017r. odbyła się na wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Organizatorami konferencji byli: Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, Pracodawcy RP Wielkopolska oraz Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, a patronat nad nią objęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 listopada 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

W kościele pow. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się, jak 19. dnia każdego miesiąca, msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
17 listopada 2017 r.

Rząd łamie elementarne zasady dialogu społecznego i wprowadza groźną ustawę

Przyjęcie nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych znoszącej górny limit, od którego potrąca się składki na FUS (dzisiaj to 30. krotność przeciętnego wynagrodzenia) w trybie jaki przyjął rząd, a więc z pominięciem Rady Dialogu Społecznego, będzie zdaniem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” złamaniem zasad prawidłowej legislacji i może być zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Związek negatywnie opiniując sam projekt, ostro skrytykował rząd za łamanie elementarnych zasad dialogu społecznego.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2017 r.

Piotr Duda: Potrzebujemy sprawnej policji pracy, a więc wyposażenia PIP w skuteczne narzędzia

- Jeżeli mamy sieć handlową, gdzie na tej samej kasie w Niemczech kasjerka zarabia czterokrotnie więcej niż jej koleżanka kilka kilometrów dalej w Polsce, a do tego obsady w niemieckim markecie są dwukrotnie większe niż w tym samym w Polsce, to coś jest nie tak! - podkreśla szef Solidarności. - mówi szef Solidarności dla portalu Pulshr.pl.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2017 r.

Opinia pracowników? Polscy pracodawcy nie byli zainteresowani...

Polskie akcjonariaty pracownicze praktycznie udały się tylko tam, gdzie były silne związki zawodowe. Przede wszystkim „Solidarność” - powiedział podczas 8 Kongresu Innowacyjnej Gospodarki Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”. Jego zdaniem, tylko pracownicy zorganizowani w związek zawodowy mogą być realnym przedstawicielstwem załogi, dającym realne narzędzia do budowy akcjonariatu pracowniczego.

czytaj więcej...
 
16 listopada 2017 r.

ECS – stracona dekada

Wydawałoby się, że wybór nowego szefa teoretycznie jednej z ważniejszych instytucji kultury w Polsce powinien rozpalać emocje od Bałtyku po Tatry. Tymczasem wokół tej ważnej sprawy panuje jakaś dziwna cisza. A kandydat na nowego dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności zgłosił się tylko jeden i jest to obecny dyrektor Basil Kerski.

czytaj więcej...
 
Krościenko Wyżne, 11 listopada 2017 r.

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada

Powiatowe obchody uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w tym roku w Krościenku Wyżnym.

czytaj więcej...
 
Krosno, 11 listopada 2017 r.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Krośnie, Jaśle i Sanoku

Jak co roku, w Krośnie  obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Głównym punktem programu uroczystości była Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej "Fara" koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Tradycyjnie, po mszy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów.Tradycyjnie w obchodach wzięła udział kampania honorowa Strzelców Podhalańskich, harcerze i Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 10-11 listopada 2017 r.

76. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Listopadową wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...