Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Warszawa - Żoliborz, 13-14 stycznia 2017 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
13 stycznia 2016 r.

15 nowych Autosanów ruszyło na ulice Krakowa...

15 krótkich pojazdów wyprodukowanych przez Autosan dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie ruszyło w czwartek na ulice stolicy Małopolski. Koszt ich zakupu wyniósł blisko 15 mln zł.

czytaj więcej...
 
9 stycznia 2017 r.

KK Solidarność: Jeżeli opozycja będzie kontynuować naruszanie zasad demokratycznego państwa, zareagujemy...

Możliwość porozumienia się głównych sił parlamentarnych powoduje, że należy w tym momencie powstrzymać się od czynnych działań. - Trzeba dać szansę na powrót do normalności – zdecydowała Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, która wczoraj obradowała w Gdańsku na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu.

czytaj więcej...
 
9 stycznia 2017 r.

Rodziny wielodzietne najuboższą grupą społeczną

Z raportu GUS wynika, że najuboższą grupę gospodarstw domowych stanowią rodziny wielodzietne. Główny Urząd Statystyczny opublikował raport „Działania prorodzinne w latach 2010-2015". Raport obejmuje okres przed wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 9 stycznia 2017 r.

Relikwie patrona Związku w Komisji Krajowej w Gdańsku

"Niech wstawiennictwo i opieka błogosławionego księdza Jerzego towarzyszy panu przewodniczącemu i współpracownikom w dziele promowania dziedzictwa "Solidarności" i w służbie ludziom pracy". Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Białymstoku przekazał Piotrowi Dudzie relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wręczenia dokonał w Gdańsku podczas obrad Komisji Krajowej Józef Mozolewski, szef ZR Podlaskiego.

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2017 r.

Dobre zmiany w prawie pracy i przepisach ubezpieczeniowych

W 2017 r. wchodzi w życie kilka istotnych zmian w prawie pracy i przepisach ubezpieczeniowych. 

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2017 r.

10 stycznia – ważny termin dla każdej organizacji związkowej!

Przypominamy, iż stosownie do art. 25(1) ust. 2 ustawy o związkach zawodowych, organizacja związkowa jest zobowiązana przedstawić co kwartał – według stanu na jego ostatni dzień – w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po tym kwartale pracodawcy bądź dowódcy jednostki informację o łącznej liczbie członków tej organizacji (pracowników, wykonawców i funkcjonariuszy).

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2017 r.

Wyższy odpis na ZFŚS w 2017 r.

Fundusz tworzą obowiązkowo pracodawcy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych bez względu na liczbę zatrudnianych pracowników oraz pozostali pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Środki zasilające fundusz pochodzą z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 grudnia 2016 r.

Spotkanie opłatkowe Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie

W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie opłatkowe członków Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie. W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 22 grudnia 2016 r.

Spotkanie z nowym Okręgowym Inspektorem Pracy - Wiesławem Łyszczkiem

W siedzibie Regionu Rzeszowskiego NSZZ "Solidarność" odbyło się spotkanie z nowo powołanym Okręgowym Inspektorem Pracy - Wiesławem Łyszczkiem.

czytaj więcej...