Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

11 września 2019 r.

Pensja minimalna osiągnie poziom 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia!

Rząd podjął decyzję o podniesieniu minimalnego wynagrodzenia w 2020 roku do wysokości 2600 zł. Oznacza to, że minimalne wynagrodzenie w relacji do przeciętnego wynagrodzenia osiągnie poziom 50 proc. Taka decyzja jest realizacją jednego ze sztandarowych postulatów NSZZ „Solidarność”, który w formie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej złożyliśmy już w 2011 roku. Wtedy koalicja PO-PSL wyrzuciła ten projekt do kosza razem z ponad 200. tysiącami podpisów.

czytaj więcej...
 
10 września 2019 r.

Solidarność wciąż budzi w świecie fascynację i zdziwienie. Instytut Dziedzictwa rozpoczyna trudną drogę

Pod sztandary nowego związku tłumnie garnęły się różne środowiska, robotnicy, intelektualiści, przedstawiciele Kościoła i lewicy laickiej, młodzież i weterani walk niepodległościowych. Ten zawsze jednak stał na gruncie wartości chrześcijańskich, zarówno w sensie formalnym i w ramach swojego statutu, jak i duchowym.

czytaj więcej...
 
7 września 2019 r.

Wielki sukces „Solidarności” - minimalna w 2020 roku wzrośnie do 2600 zł!

Zaledwie dwa dni temu 5 września informowaliśmy o deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego, który po rozmowie z szefem „Solidarności” Piotrem Dudą zapowiedział, że rozważy wyższy wzrost płacy minimalnej niż deklarowany przez rząd poziom 2450 zł. Dzisiaj ogłasza – pensja minimalna w 2020 wyniesie – 2600 zł, osiągając tym samym poziom 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. - To wielki sukces „Solidarności” - powiedział portalowi Tysol.pl szef Związku.

czytaj więcej...
 
6 września 2019 r.

Od września kolejne zmiany w prawie pracy!

W maju 2019 roku w życie weszło wiele istotnych zmian w zakresie prawa pracy. Kolejne zmiany czekają pracowników i pracodawców od września tego roku. Zmienią się przepisy o dyskryminacji – stworzony zostanie otwarty katalog przesłanek dyskryminacyjnych.

czytaj więcej...
 
Zakopane, 4-6 września 2019 r.

II Forum Młodych NSZZ „Solidarność” - Chcemy zmian!

Chcą większego wsparcia, większego wpływu na funkcjonowanie Związku i lepszych możliwości osobistego rozwoju. Konieczna jest też zmiana wizerunku Solidarności, jako nowoczesnego związku zawodowego, który bardziej powinien otwierać się na inne środowiska i grupy zawodowe. To główne wnioski po II Forum Młodych, zorganizowanym w Zakopanem przez Krajową Sekcję Młodych NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
5 września 2019 r.

Premier Morawiecki po rozmowie z Piotrem Dudą: rozważymy wyższą płacę minimalną

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy dziennikarz Polsat News spytał premiera Mateusza Morawieckiego czy płaca minimalna może wzrosnąć? Po rozmowie z przewodniczącym „Solidarności” Piotrem Dudą rozpocząłem dodatkowe analizy - odpowiedział premier.

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 września 2019 r.

Pożegnanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

Dobiega końca roczna Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność”. Ostatnim akordem była Msza Święta w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie, której przewodniczył Metropolita Przemyski JE ks. Arcybiskup Adam Szal.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 31 sierpnia 2019 r.

Jarosław Sellin: „Mamy jeszcze dużo pracy do wykonania przy dbaniu o dziedzictwo Solidarności”

Podczas uroczystych obchodów 39. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w historycznej Sali BHP ogłoszono powstanie Instytutu Dziedzictwa Solidarności. - Wierzę głęboko, że ten Instytut, Instytut Dziedzictwa Solidarności przyniesie efekty poprzez systemową, systematyczną pracę, która opowie światu o dziedzictwie Solidarności - mówił podczas uroczystości wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jaroslaw Sellin.

czytaj więcej...
 
28 sierpnia 2019 r.

"Niech to wreszcie usłyszą i zrobią". Piotr Duda mocno o wprowadzeniu emerytur stażowych

– Od lat zabiegaliśmy o lepszą ochronę przed zwolnieniem. W lutym 2018 r. zorganizowaliśmy konferencję na ten temat z udziałem ministra sprawiedliwości. Powołany wtedy zespół roboczy miał wypracować rozwiązanie. I choć dzisiaj to nie jest do końca to, co chcieliśmy uzyskać, to jednak jest to ogromny krok naprzód i wielki sukces Solidarności. Dzięki nam proces przywracania do pracy ma szansę skrócić się do kilku miesięcy – mówi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność, w rozmowie z Michałem Ossowskim, redaktorem naczelnym „Tygodnika Solidarność”.

czytaj więcej...
 
26 sierpnia 2019 r.

Zmarła Teściowa naszego Kolegi Wojciecha Jarząba

Koledze Wojciechowi Jarząbowi - Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”, Przewodniczącemu Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Krosno Glass szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci Teściowej składają Koleżanki i Koledzy z Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...