Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

4 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys cz. 5: Pracownicy młodociani w "tarczy antykryzysowej"

Zgodnie z art. 15f. „Tarczy antykryzysowej”, w okresie czasowego ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z epidemią, pracodawca będzie musiał zwolnić młodocianego pracownika odbywającego przygotowanie zawodowe z obowiązku świadczenia pracy.

czytaj więcej...
 
4 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys cz. 4: Zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych

W kolejnej części poradnika dla członków NSZZ "Solidarność" zestaw informacji o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z "tarczą antykryzysową" i specustawą dot. zwalczania koronawirusa.

czytaj więcej...
 
3 kwietnia 2020 r.

Piotr Duda: „Solidarność” odwołuje imprezy rocznicowe. To nie jest czas na zabawę!

- Mimo, że to piękna, okrągła rocznica, nie będzie wielkiego rodzinnego festynu – mówi w rozmowie z Robertem Wąsikiem Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
3 kwietnia 2020 r.

KE chce zorganizować dodatkowe finansowanie dla utrzymania miejsc pracy. Ma poparcie związków!

Zaproponowany 2 kwietnia instrument solidarności przewiduje, że dzięki gwarancjom wszystkich państw UE, Komisja pożyczy na rynkach finansowych 100 mld euro, które następnie będzie przekazywać w formie pożyczek na wsparcie dofinansowania do skróconego czasu pracy.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys: Badania okresowe w ramach "Tarczy antykryzysowej"

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz stanu epidemii zmienione zostały zasady dotyczące badań pracowniczych, a w szczególności badań okresowych.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys: Przestój ekonomiczny i obniżony wymiar czasu pracy w "Tarczy antykryzysowej"

Przestój ekonomiczny i obniżony wymiar czasu pracy – zasady i warunki wprowadzenia. „Tarcza antykryzysowa” wprowadza możliwość dofinansowania wynagrodzeń pracowników w firmach, które doświadczyły przestoju ekonomicznego lub obniżyły wymiar czasu pracy pracowników w celu utrzymania miejsc pracy.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys: Porozumienia w ramach "Tarczy antykryzysowej"

Rozwiązania przewidziane w ustawie antykryzysowej mają różnorodny charakter. Część z nich dotyczy prawa pracy i to na te w dużej mierze zwracają uwagę zatrudnieni i pracodawcy. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują te przewidziane w art. 15g oraz 15zf ustawy.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

Droga Krzyżowa Ludzi Pracy w roku 40. urodzin Solidarności będzie transmitowana online

W obliczu dramatycznej sytuacji świata pracy w Polsce, odwołana z powodu kwarantanny Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy odbędzie się i będzie transmitowana poprzez łącza internetowe.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

Kard. Dziwisz: Zapalmy w oknach świecę dla upamiętnienia Jana Pawła II

W 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz apeluje do Polaków o duchową łączność i zapalenie świec w oknach o godz. 21.37. Niech to będzie dla nas symbolem miłości i solidarności. Niech będzie wołaniem o Boże Miłosierdzie dla świata - powiedział PAP kard. Dziwisz.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

Tadeusz Majchrowicz: To wchodzenie z butami w uprawnienia Prezydenta

- Teraz, gdy wszyscy martwimy się o zdrowie i życie, w ustawie pojawia się wrzutka w "tarczy antykryzysowej" o Radzie Dialogu Społecznego. Stawia nas wszystkich w bardzo trudnej sytuacji - powiedział w Radiu Wnet Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...