Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

4 listopada 2021 r.

Duda do Kamińskiego: „Niedopuszczalne, żeby mur graniczny budowano z białoruskiej stali”

„Na każde 1000 ton stali sprzedawanej na polskim rynku aż 800 ton, czyli 80 proc., pochodzi z importu! Co istotne, dominują tu trzy kraje, z których stal jest sprowadzana: Rosja, Białoruś i Ukraina. Już samo to jest szokujące, że otwieramy nasze rynki dla krajów wrogich wobec Polski, takich jak Rosja i Białoruś.

czytaj więcej...
 
2 listopada 2021 r.

Piotr Duda do Beaty Szydło: To kwestia Pani wiarygodności

- Zdając sobie sprawę z obecnej Pani funkcji oczekuję, że Pani Premier podejmie zdecydowane działania na rzecz wywiązania się Rządu RP z tej umowy – napisał w liście do Beaty Szydło, szef Komisji Krajowej Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Sanok, 28 października 2021 r.

Konwent Przewodniczących w Sanoku

W czwartek, 28 października br. w Oddziale Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Sanoku odbył się konwent Przewodniczących Organizacji Związkowych "Solidarności" z Sanoka i powiatu sanockiego.

czytaj więcej...
 
28 października 2021 r.

Piotr Duda: W sprawie Turowa oczekujemy od rządu konsekwencji. Ani kroku wstecz!

Od rządu w sprawie kopalni w Turowie oczekujemy konsekwencji; ani kroku wstecz - podkreślił w czwartek przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Nie wchodziliśmy do Unii Europejskiej po to, aby Komisja Europejska zamykała nam tysiące miejsc pracy - powiedział.

czytaj więcej...
 
26 października 2021 r.

Protest pracowników handlu

4 listopada Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” organizuje demonstrację w Warszawie. Chce w ten sposób zaprotestować przeciwko niskim wynagrodzeniom i fatalnym warunkom zatrudnienia pracowników handlu, a także upomnieć się o prawo pracowników do niedziel wolnych od pracy.

czytaj więcej...
 
23 października 2021 r.

Żądamy 12 proc. podwyżki!

Spod gmachu Ministerstwa Finansów przed siedzibę KPRM przeszła w sobotę manifestacja pracowników budżetówki współorganizowana przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa i Prokuratury.

czytaj więcej...
 
22 października 2021 r.

NSZZ „Solidarność” zamyka TSUE! Postanowiono o natychmiastowym zawieszeniu funkcjonowania TSUE

Dziś w piątek 22 października "Solidarność" protestuje przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie.

czytaj więcej...
 
21 października 2021 r.

Luksemburg przywitał „Solidarność” zasiekami

W czwartek do Luksemburga wyruszyli związkowcy z „Solidarności” na protest, który jest reakcją na decyzję w sprawie Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Manifestacja przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu rozpocznie się w piątek 22 października o godz. 10.

czytaj więcej...
 
19 października 2021 r.

Uroczystości ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 października br., w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w miastach naszego Regionu odbyły się uroczystości liturgiczne ku czci Patrona NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 października 2021 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

19 października br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...