Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

19 listopada 2018 r.

Pracownicze Plany Kapitałowe. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

W siedzibie GPW prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych.

czytaj więcej...
 
Krosno, 18 listopada 2018 r.

Odsłonięcie tablicy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Po mszy świętej o godz. 12:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, Bazylice Kolegiackiej w Krośnie nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 17 listopada 2018 r.

Peregrynacja Obrazu MB Robotników Solidarności w Miejscu Piastowym

17 listopada przed Mszą św. o godz. 19.00, której przewodniczył ks. Jan Seremak do Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym został uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, w asyście dwóch szczególnych znaków: relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz repliki krzyża nowohuckiego z lat osiemdziesiątych, związanego z wysiłkami mieszkańców Nowej Huty, domagających się budowy nowej świątyni.

czytaj więcej...
 
Krosno, 16 listopada 2018 r.

Szkolenie członków podkarpackiej "Solidarności"

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się szkolenie pt. "Bycie liderem - to zobowiązuje". Szkolenie poprowadziła Maryla Kościńska z Biura Rozwoju Związku Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
15 listopada 2018 r.

Solidarność skarży polski rząd przed Międzynarodową Organizacją Pracy

Zdaniem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rząd ustawowo wyłącza z konsultacji podwyżek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych przedstawicieli innych związków zawodowych niż branżowy związek zawodowy pielęgniarek i położnych. Tym samym łamie Konwencję nr 98 i Zalecenie nr 113 MOP. Prezydium KK podjęło decyzję o skierowaniu skargi w tej sprawie do MOP.

czytaj więcej...
 
Sanok, 14 listopada 2018 r.

Sanocka „Solidarność” pamięta

Dzisiaj mija sześć lat od śmierci ks. prałata Adama Sudoła – wieloletniego proboszcza sanockiej Fary, nieformalnego kapelana sanockiej „Solidarności”, opiekuna i duchowego przywódcy opozycji z okresu stanu wojennego, kapłana niezłomnego, który ukochał Boga i Ojczyznę ponad wszystko.

czytaj więcej...
 
14 listopada 2018 r.

30-krotność: Trybunał Konstytucyjny podzielił argumenty „Solidarności”

Nowelizacja przepisów dotyczących zniesienia górnego limitu składek na ZUS jest niezgodna z ustawą zasadniczą – uznał dziś Trybunał Konstytucyjny.

czytaj więcej...
 
Krosno, Jasło, Sanok, 11 listopada 2018 r.

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Krośnie rozpoczęły się od Mszy Świętej za Ojczyznę w Bazylice Kolegiackiej „Fara”, koncelebrowanej przez księży z krośnieńskich parafii.

czytaj więcej...
 
9 listopada 2018 r.

PPK nie zje PPE

Wbrew obawom Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) nie zjedzą Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE). Systemy będą działały obok siebie. Z zapisów projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych wynika, że pracodawcy mający już Pracownicze Programy Emerytalne lub ci, którzy je założą, nie będą musieli przystępować do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 7 listopada 2018 r.

Będziemy bronić przewodniczącej „Solidarności”

7 listopada przed rzeszowskim hipermarketem Tesco odbyła się pikieta w obronie szykanowanej i dyskryminowanej za działalność związkową Agaty Strzałkowskiej, przewodniczącej Komisji Oddziałowej NSZZ „Solidarność” Tesco w Rzeszowie.

czytaj więcej...