Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

Krosno, 5 marca 2018 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło sie posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 4 marca 2018 r.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Krośnie

W niedzielę, 4 marca br. w Bazylice Kolegiackiej FARA w Krośnie odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

czytaj więcej...
 
5 marca 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: Jaruzelski uprzedził Marzec 68

„Historycy dworscy ancien régimeu spreparowali rzeczywiste przyczyny i wykoślawili obraz antysemickich czystek kadrowych. Na symbol Marca 68 wylansowali dwa nazwiska – Gomułkę i Moczara. Ze szkodą dla prawdy pozostaje natomiast w cieniu Wojciech Jaruzelski. Potulny wykonawca dyrektyw partii, bezwzględny w tropieniu i eliminowaniu „naleciałości żydowskich” w wojsku” – pisze Zbigniew Branach. Tematem numeru najnowszego Tygodnika Solidarność jest Marzec 68.

czytaj więcej...
 
5 marca 2018 r.

Marek Lewandowski: Zohydzą pracownikom wolną niedzielę

Zapowiedzi dużych sieci handlowych wprowadzenia niekorzystnych dla swoich pracowników zmian w czasie pracy, są elementem długofalowej, negatywnej kampanii – takiej jak na Węgrzech – której celem jest wywołanie niechęci pracowników marketów do wprowadzonych zmian. Równolegle – za duże pieniądze – toczy się zmasowana nagonka medialna, mająca wykazać jak źle nam wszystkim bez handlowej niedzieli.

czytaj więcej...
 
27 lutego 2018 r.

Nagrodzono „Pracodawców Przyjaznych Pracownikom”

 

26. lutego w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagrodzono 27 firm, które wyróżniają się przestrzeganiem prawa pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwdziałaniem mobbingowi i dobrą współpracą ze związkami zawodowymi.

 

czytaj więcej...
 
26 lutego 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: #ReparationsForPoland

Do 2006 roku Żydzi otrzymali od Niemców 35 miliardów euro odszkodowań. Co roku Niemcy płacą im w formie odszkodowań, dodatków do emerytur i rent 370 milionów euro. W tym samym czasie Polska otrzymała tylko miliard euro. Wraca temat reparacji. Niemcy mają pełną świadomość, że sprawa jest niezałatwiona – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem i Maciejem Chudkiewiczem.

czytaj więcej...
 
26 lutego 2018 r.

Osoby niepełnosprawne wciąż poza rynkiem pracy

Brak odpowiednich ofert pracy, niedopasowanie kwalifikacji oraz tzw. pułapka rentowa – to tylko część problemów, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne, chcące podjąć pracę zawodową.

czytaj więcej...
 
22 lutego 2018 r.

Najwygodniej zwolnić związkowca. Pracodawcy często zamiast rozmawiać wolą pozbyć się problemu

Istnieją oficjalne statystyki na temat dyskryminacji, w tym zwolnienia z pracy ze względu na wiek, płeć czy niepełnosprawność. O zwolnionych ze względu na działalność związkową wiemy niewiele. A wciąż zdarzają się pracodawcy, którzy zamiast rozmawiać ze związkowcami w swojej firmie, wolą pozbyć się problemu, zwalniając ich.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 17-18 lutego 2018 r.

79. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę  przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej Solidarności.

czytaj więcej...
 
Sanok, 19 lutego 2018 r.

Pogrzeb Eugeniusza Chytły

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" informuje, iż pogrzeb Śp. Eugeniusza Chytły odbędzie się we wtorek 20 lutego 2018 r., o godz. 12:00 na cmentarzu centralnym w Sanoku.

czytaj więcej...