Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

7 marca 2018 r.

Cudzoziemscy pracownicy liczeni w miliony

W ciągu ostatnich 4 lat zatrudnienie cudzoziemców w Polsce stale rosło. Na koniec 2017 r. wydano ponad 230 tys. zezwoleń i zarejestrowano 1,8 mln oświadczeń dla ponad miliona pracowników spoza Unii Europejskiej. Szczególną grupę stanowią Ukraińcy, którzy są coraz lepiej wykształceni i coraz lepiej zarabiają – mówił na posiedzeniu zespołów ds. rynku pracy oraz Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju RDS wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

czytaj więcej...
 
7 marca 2018 r.

Jak pobrać aplikację Tygodnika Solidarność

Dla wszystkich członków NSZZ "Solidarność" zainteresowanych prenumeratą cyfrowej wersji Tygodnika Solidarność przedstawiamy krótką instrukcję pobrania oraz instalacji naszej aplikacji.

czytaj więcej...
 
6 marca 2018 r.

Sukces pracowników, sukces Solidarności!

1 marca weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. W tym roku pracownicy sklepów będą mieli wolne dwie niedziele w miesiącu. W przyszłym handlowa będzie tylko ostatnia niedziela danego miesiąca. W 2020 roku poza nielicznymi wyjątkami wszystkie niedziele będą wolne od pracy w handlu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 5 marca 2018 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło sie posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 4 marca 2018 r.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Krośnie

W niedzielę, 4 marca br. w Bazylice Kolegiackiej FARA w Krośnie odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

czytaj więcej...
 
5 marca 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: Jaruzelski uprzedził Marzec 68

„Historycy dworscy ancien régimeu spreparowali rzeczywiste przyczyny i wykoślawili obraz antysemickich czystek kadrowych. Na symbol Marca 68 wylansowali dwa nazwiska – Gomułkę i Moczara. Ze szkodą dla prawdy pozostaje natomiast w cieniu Wojciech Jaruzelski. Potulny wykonawca dyrektyw partii, bezwzględny w tropieniu i eliminowaniu „naleciałości żydowskich” w wojsku” – pisze Zbigniew Branach. Tematem numeru najnowszego Tygodnika Solidarność jest Marzec 68.

czytaj więcej...
 
5 marca 2018 r.

Marek Lewandowski: Zohydzą pracownikom wolną niedzielę

Zapowiedzi dużych sieci handlowych wprowadzenia niekorzystnych dla swoich pracowników zmian w czasie pracy, są elementem długofalowej, negatywnej kampanii – takiej jak na Węgrzech – której celem jest wywołanie niechęci pracowników marketów do wprowadzonych zmian. Równolegle – za duże pieniądze – toczy się zmasowana nagonka medialna, mająca wykazać jak źle nam wszystkim bez handlowej niedzieli.

czytaj więcej...
 
27 lutego 2018 r.

Nagrodzono „Pracodawców Przyjaznych Pracownikom”

 

26. lutego w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagrodzono 27 firm, które wyróżniają się przestrzeganiem prawa pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwdziałaniem mobbingowi i dobrą współpracą ze związkami zawodowymi.

 

czytaj więcej...
 
26 lutego 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: #ReparationsForPoland

Do 2006 roku Żydzi otrzymali od Niemców 35 miliardów euro odszkodowań. Co roku Niemcy płacą im w formie odszkodowań, dodatków do emerytur i rent 370 milionów euro. W tym samym czasie Polska otrzymała tylko miliard euro. Wraca temat reparacji. Niemcy mają pełną świadomość, że sprawa jest niezałatwiona – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem i Maciejem Chudkiewiczem.

czytaj więcej...
 
26 lutego 2018 r.

Osoby niepełnosprawne wciąż poza rynkiem pracy

Brak odpowiednich ofert pracy, niedopasowanie kwalifikacji oraz tzw. pułapka rentowa – to tylko część problemów, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne, chcące podjąć pracę zawodową.

czytaj więcej...