Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

22 sierpnia 2019 r.

W rocznicę porozumień sierpniowych zostanie ogłoszone powstanie Instytutu Dziedzictwa Solidarności

NSZZ Solidarność oraz Ministerstwo Kultury powołają do życia Instytut Dziedzictwa Solidarności. To wspólna inicjatywa NSZZ „Solidarność” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytut będzie dbał o pamięć i dorobek Solidarności lat 80-tych i promował jej dziedzictwo – poinformował wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

czytaj więcej...
 
Leśniówka, 20 sierpnia 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności powędrowała do Leśniówki

We wtorek 20 sierpnia br. Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Kościoła pw. Świętego Jana z Dukli w Leśniówce (kościół filialny parafii w Żeglcach).

czytaj więcej...
 
20 sierpnia 2019 r.

Elektroniczna legitymacja członkowska

Już ponad 150 tysięcy elektronicznych legitymacji NSZZ „Solidarność” zostało wydrukowanych i wydanych przez Komisję Krajową.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 sierpnia 2019 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

19 sierpnia 2019 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Żeglce, 18 sierpnia 2019 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do Parafii pw. MB Częstochowskiej w Żeglcach

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żeglcach jest kolejnym „przystankiem” w wędrówce Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności po podkarpackiej ziemi.

czytaj więcej...
 
Warszawa-Żoliborz, 11-12 sierpnia 2019 r.

97. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Łęki Dukielskie, 11 sierpnia 2019 r.

Peregrynacja Obrazu MB Robotników Solidarności w Łękach Dukielskich

W niedzielę 11 sierpnia br. Matka Boża Robotników Solidarności została powitana w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łękach Dukielskich, dokąd przybyła z Sanktuarium Świętego Jana z Dukli.

czytaj więcej...
 
6 sierpnia 2019 r.

Lepsza ochrona przed bezprawnym zwolnieniem. To wielki sukces „Solidarności”

Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego, która wejdzie w życie w listopadzie 2019 r. wprowadza przepis, że już sąd pierwszej instancji, jeśli uzna zwolnienie za bezprawne, skutecznie może nakazać dalsze zatrudnianie zwolnionego pracownika bez czekania na prawomocne orzeczenie.

czytaj więcej...
 
Dukla, 4 sierpnia 2019 r.

Powitanie Obrazu MB Robotników Solidarności w Sanktuarium Świętego Jana z Dukli

Sanktuarium Świętego Jana z Dukli, to 50. przystanek Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na pielgrzymim szlaku po Regionie Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 3 sierpnia 2019 r.

Pokutne Nabożeństwo Fatimskie w Miejscu Piastowym

Od 21 lat Podkarpacka „Solidarność” w każdą pierwszą sobotę sierpnia modli się w Miejscu Piastowym „na górce”, dziękując Pani Fatimskiej za łaski i prosi o siły do dalszej działalności na rzecz ludzi pracy.

czytaj więcej...