Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Warszawa - Żoliborz, 16-17 grudnia 2017 r.

77. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

 

czytaj więcej...
 
Krosno, 15 grudnia 2017 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się ostatnie w 2017 roku posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, Sanok, Jasło, 13 grudnia 2017 r.

Msza święta w intencji ofiar stanu wojennego

W 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyła się msza święta w intencji ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
12 grudnia 2017 r.

Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej. Wolność trzeba dobrze zagospodarować

- Ludzie Solidarności, szczególnie tu w Gdańsku, tę solidarnościową ideę społeczną, zdefiniowaną przez św. Jana Pawła II wprowadzili w życie. Ona wyprowadziła nas z niewoli do wolności. Dzisiaj zmagamy się, aby tę wolność dobrze zagospodarować – powiedział podczas spotkania opłatkowego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” bp Wiesław Szlachetka.

czytaj więcej...
 
11 grudnia 2017 r.

Komisja Krajowa w Gdańsku - "Solidarność dla Niepodległej"

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” ustanowiła rok 2018 rokiem „Solidarności dla Niepodległej”. Podczas dwudniowego posiedzenia, które odbywa się w dniach 11-12 grudnia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Komisja spotkała się z nowym Głównym Inspektorem Pracy Wiesławem Łyszczkiem i przewodniczącym Rady Ochrony Pracy posłem Januszem Śniadkiem.

czytaj więcej...
 
12 grudnia 2017 r.

Krośnieński Pracodawca wśród Laureatów X edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Komisja Certyfikacyjna dokonała oceny wniosków nadesłanych na konkurs "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", m.in. biorąc pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi.

czytaj więcej...
 
8 grudnia 2017 r.

Piotr Duda : Nie rozumiem tej decyzji. Beata Szydło była najlepszym premierem jakiego mieliśmy

Jako obywatel i wyborca PiS nie rozumiem tej decyzji - skomentował w dzisiejszym programie "Minęła 8" zmianę na stanowisku premiera Piotr Duda, szef "Solidarności". Jego zdaniem Beata Szydło była najlepszym premierem jakiego mieliśmy do tej pory i była gwarantem równowagi w rządzie pomiędzy takim podejściem liberalnym i społecznym.

czytaj więcej...
 
8 grudnia 2017 r.

Zawsze po stronie pracowników

Z Tadeuszem Majchrowiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, rozmawia Mariusz Kamieniecki - artykuł opublikowany w NaszDziennik.pl

czytaj więcej...
 
5 grudnia 2017 r.

Senacka komisja głucha na głos partnerów społecznych

Mimo apeli związków zawodowych i organizacji pracodawców senacka Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej większością głosów zaakceptowała szkodliwe zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. Niestety wśród tych którzy zlekceważyli wspólny głos partnerów społecznych znalazł się Stanisław Kogut, były zasłużony działacz kolejarskiej Solidarności.

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2017 r.

Życzenia dla Górników

 Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w tym szczególnym dniu pragnie złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalń i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

 

czytaj więcej...