Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

Praga, 11-12 października 2018 r.

Obrady Związkowej Grupy Wyszehradzkiej V4 w Pradze

W dniach 11-12 października w Pradze obradowała Związkowa Grupa Wyszehradzka V4. Organizacja działa od około 15 lat, a jej spotkania są cykliczne i odbywają się co najmniej raz w roku.

czytaj więcej...
 
Ustrzyki Dolne, 14 października 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika

To już czwarty Kościół, który nawiedza Matka Boża Robotników Solidarności. Tym razem Kościół pw. Świętego Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 13-14 października 2018 r.

87. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
11 października 2018 r.

Alfred Bujara: Ustawa o zakazie handlu w niedzielę dobra dla wszystkich

Badania pokazują, że 90 proc pracowników handlu jest zadowolona z ustawy. Nie nastąpiły grupowe zwolnienia w handlu, mało tego, zapotrzebowanie na nowych pracowników rośnie. Przychody sklepów zwiększają się. Ustawa ma też pozytywny odbiór społeczny. To wszystko nas bardzo cieszy – mówi Alfred Bujara w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

czytaj więcej...
 
10 października 2018 r.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie regulaminu wynagradzania

Trybunał Konstytucyjny orzekł 2 października 2018 r., że przepis Kodeksu pracy, który nakłada na pracodawcę obowiązek uzgodnienia regulaminu wynagradzania z zakładową organizacją związkową jest zgodny z konstytucją.

czytaj więcej...
 
Kijów, 9 października 2018 r.

IX Kongres Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy. "S": Tam nasza pomoc jest niezbędna

9 października odbył się IX Kongres Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy (KVPU). Był to kongres sprawozdawczo-wyborczy. „Jako Solidarność staramy się wspierać wolne związki zawodowe w krajach byłego związku sowieckiego. Tam nasza pomoc jest niezbędna" - powiedział zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz, który w imieniu "S" wziął udział w kongresie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 7 października 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie

Po tygodniu przebywania w sanockiej Farze obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do kościoła pw. Św. Piotra Apostoła i Św. Jana z Dukli w Krośnie.

czytaj więcej...
 
Chyrowa, 4-6 października 2018 r.

Posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Ceramików i Szklarzy NSZZ „Solidarność”

W dniach 4-6 października br. w ośrodku „Pod Chyrową” koło Dukli spotkało się 10 organizacji związkowych z Krajowej Sekcji Ceramików i Szklarzy.

czytaj więcej...
 
4 października 2018 r.

Solidarność nie zajmuje się KOD-em. Mamy ważniejsze sprawy

Prezydent podpisał wczoraj bardzo ważną ustawę o płacy minimalnej dla pracowników niemedycznych. I to jest dla nas najważniejsze, a nie Komitet Obrony Demokracji - powiedział w programie Forum Panoramy na TVP Gdańsk Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego KK.

czytaj więcej...
 
3 października 2018 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia

Zdaniem prezydenta ustawa rozwiązuje problem zróżnicowania wysokości wynagrodzeń w służbie zdrowia w sposób systemowy. Dotąd bowiem zmiany wynagrodzeń w służbie zdrowia dokonywane były ad hoc i dotyczyły tylko poszczególnych grup osób pracujących w służbie zdrowia, co prowadziło do rozjeżdżania się systemu. Teraz się to zmieni.

czytaj więcej...