Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

18 maja 2017 r.

Będziemy zarabiać tyle co na Zachodzie? Nie miejmy złudzeń!

Żyjąc na dorobku i wciąż licząc, że już wkrótce będziemy zarabiać tyle co na Zachodzie, nie dostrzegamy, że dzieje się zupełnie odwrotnie. Dane są bezlitosne: płace Niemców rosną szybciej niż nasze.

czytaj więcej...
 
18 maja 2017 r.

Perspektywy, rozwój i dialog obywatelski studentów

23-25 maja na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się finał ogólnopolskiego projektu Niezależnego Zrzeszenia Studentów pt. „Nic o Nas bez Nas”.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 12 maja 2017 r.

Służebnica Boża Matka Anna Kaworek – finał Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

Tradycją przedsięwzięć duszpasterskich Archidiecezji Przemyskiej stała się Olimpiada o Wielkich Polakach. Twórcą olimpiady jest ks. dr Paweł Nowogórski. Organizatorem zaś Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

czytaj więcej...
 
11 maja 2017 r.

Emerytura - czyli godny wybór Polaków

Zasady kończenia aktywności zawodowej i przechodzenia na emeryturę muszą być akceptowane społeczne. Przywracając wiek emerytalny 60 i 65 lat i dając możliwość wyboru, realizujemy właśnie społeczny postulat – mówił prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji kampanii społeczno-informacyjnej pt. „Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”. W inauguracji uczestniczyli również minister Elżbieta Rafalska oraz Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
10 maja 2017 r.

Piotr Duda: Schetyna zapowiada zamrożenie płacy minimalnej i podniesienie wieku emerytalnego

 

Grzegorz Schetyna zapowiadając podczas dzisiejszej konferencji prasowej tzw. urealnienie wieku emerytalnego oraz niepodnoszenie minimalnego wynagrodzenia, pokazał prawdziwą twarz Platformy Obywatelskiej. Twarz, którą my dobrze znamy. Teraz mamy nadzieję, że i społeczeństwo dobrze ją zapamięta.

 

czytaj więcej...
 
8 maja 2017 r.

Pracodawcy muszą gonić zmieniający się rynek pracy

Pracodawcy muszą gonić zmieniający się rynek pracy, jeżeli chcą pozyskać kandydatów – mówi w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem Justyna Piesiewicz, konsultantka i ekspertka branży HR, prezes Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Ekspertów Komunikacji i Przywództwa IACL.

czytaj więcej...
 
Krosno, 3 maja 2017 r.

Obchody uroczystości 3. Maja w Krośnie

W niedzielę, 3 maja o godz. 9.00 w Kościele Farnym Bazylice Mniejszej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców miasta Krosna koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Oprócz wydarzeń rocznicowych odbyły się również wydarzenia kulturalne i sportowe.

czytaj więcej...
 
28 kwietnia 2017 r.

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych

Jak co roku, 28 kwietnia obchodzony będzie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych zwany inaczej Dniem Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy (lub czasem jako Dzień Pamięci o Pracownikach/ Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy). Tematem wiodącym w 2017 roku, określonym przez Międzynarodową Organizację Pracy (ILO), jest: "Lepsze gromadzenie i wykorzystanie danych BHP".

czytaj więcej...
 
Wrocław, 26 kwietnia 2017 r.

We Wrocławiu obradowała Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność"

Od 1 lutego inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili ponad 3 tys. kontroli wypłacania minimalnej stawki godzinowej dla umów cywilnoprawnych. We Wrocławiu dokonano też pierwszego podsumowania akcji "13 zł... i nie kombinuj", prowadzonej przez PIP i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
26 kwietnia 2017 r.

Europejska Karta Społeczna: prawa pracownicze to prawa człowieka!

Ratyfikacja Zrewidowanej Europejskiej Karty Społecznej była przedmiotem debaty naukowców, związkowców i pracodawców, która odbyła się w Poznaniu.

czytaj więcej...