Dziś jest: Niedziela 26 czerwca 2022 Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Aktualności

Krosno, 28 czerwca 2016 r.

Czternasty przetarg na sprzedaż KHS KROSNO S.A. w upadłości likwidacyjnej

Są chętni na kupno Krośnieńskich Hut Szkła w upadłości likwidacyjnej. Dwóch inwestorów chce zapłacić za spółkę zarządzaną przez syndyka więcej, niż wynosi cena wywoławcza. Ujawniono oferty przetargowe. Sąd wstrzymał się jednak z ogłoszeniem sprzedaży. Postanowił sprawdzić czy jeden z inwestorów jest z Unii Europejskiej.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 25-26 czerwca 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę na warszawskim Żoliborzu przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki pełnili związkowcy z naszego Regionu. Tym razem byli to przedstawiciele Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w KHS KROSNO S.A. w upadłości likwidacyjnej.

czytaj więcej...
 
Jedlnie-Letnisko, 24 czerwca 2016 r.

Posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"

- Zawsze spotkanie z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” jest dla mnie niezwykle ważne – tak Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął spotkanie z członkami Komisji Krajowej, którzy w Jedlnie-Letnisko k. Radomia rozpoczęli dzisiaj dwudniowe obrady.

czytaj więcej...
 
Krosno 24 czerwca 2016 r.

27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Dwa wyścigi kolarskie rozegrane zostaną w Krośnie 2 lipca 2016 r. Pierwszy z nich to 27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Drugi to mini Wyścig "Solidarności" dla najmłodszych adeptów kolarstwa.

czytaj więcej...
 
Jasło, 16 czerwca 2016 r.

Konwent Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność" w Jaśle

W Oddziale Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Jaśle odbyło się spotkanie przewodniczących organizacji związkowych powiatu jasielskiego.

czytaj więcej...
 
15 czerwca 2016 r.

Rząd zdecydował, że w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2 tys. złotych

2 tys. zł - to propozycja minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2017 r., którą we wtorek przyjęła Rada Ministrów. Jeżeli strona społeczna przyjmie propozycję, minimalna stawka godzinowa, której wprowadzenia chce rząd, mogłaby wynieść 13 zł.

czytaj więcej...
 
Krosno, 13 czerwca 2016 r.

Spotkanie działaczy związkowych z Krosglass S.A. i Huty Szkła w Jaśle

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się spotkanie działaczy NSZZ "Solidarność" w Krosglass S.A i Huty Szkła w Jaśle.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 8 czerwca 2016 r.

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

W Urzędzie Marszałowskim w Rzeszowie odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które prowadzili  Marszałek Wojewódzwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl i Wojewoda podkarpacki - Ewa Leniart. Nasz Region jako członek Rady reprezentował Z-ca Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Wojciech Jarząb.

czytaj więcej...
 
Krosno, 8 czerwca 2016 r.

Szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" odbyło się szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy z zakładów pracy powiatu krośnieńskiego i brzozowskiego.

czytaj więcej...
 
7 czerwca 2016 r.

Zmarł Józef Zajączkowski - Tata Lidii Uliasz, Księgowej Zarządu Regionu

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 7 czerwca 2016 r. zmarł Józef Zajączkowski - Tata Lidii Uliasz, Księgowej Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...