Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

4 lutego 2021 r.

Żądamy uznania prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy za prawo fundamentalne

Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych oczekuje uznania konwencji MOP dotyczącej BHP za konwencję fundamentalną.

czytaj więcej...
 
2 lutego 2021 r.

Piotr Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Główny temat - energetyka

Od wręczenia „zaległej” pamiątkowej flagi „Solidarności” z logiem 40-lecia Związku rozpoczęło się spotkanie przewodniczącego Piotra Dudy z liderem Prawa i Sprawiedliwości, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim.

czytaj więcej...
 
2 lutego 2021 r.

Wakacyjne bony “Solidarności” będą ważne o miesiąc dłużej

Oferta przygotowana na 40-lecie „Solidarności” została przedłużona. Według założeń każdy członek Związku mógł zrealizować w jednym z kilku górskich ośrodków wypoczynkowych specjalny bon. Końcowy termin został wyznaczony pierwotnie na 31 lipca 2021 r.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 31 stycznia 2021 r.

Modlitewne wspomnienie Patrona Regionu Podkarpacie

W niedzielę 31 stycznia w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym miało miejsce modlitewne wspomnienie Patrona Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza.

czytaj więcej...
 
29 stycznia 2021 r.

Spotkanie Duda Morawiecki: Dużo trudnych tematów

- Omówiliśmy bardzo ważne dla polskich pracowników sprawy, takie jak transformacja energetyczna, bezpieczeństwo miejsc pracy, czy problemy ze słabą jakością dialogu społecznego – podsumował Piotr Duda dzisiejsze spotkanie z premierem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim.

czytaj więcej...
 
26 stycznia 2021 r.

"Głos pracownika": Zmiany w kodeksie pracy

W kolejnym wydaniu „Głosu Pracownika” na antenie Radia Gdańsk można było usłyszeć o pracy zdalnej i zmianach w przepisach alimentacyjnych. Tłumaczono także, jak poprawić skuteczność CV.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 stycznia 2021 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W piątek 22 stycznia br. w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie odbyło się, z zachowaniem reżimu sanitarnego, kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
22 stycznia 2021 r.

Senat chce aby w razie zawieszenia działalności pracownicy traktowani byli jak na umowach cywilnoprawnych

Prezydium KK zdecydowanie sprzeciwia się tym zapisom senackiego projektu nowelizacji specustawy COVID-owej, która zakłada, że w razie zawieszenia działalności gospodarczej pracownicy etatowi przechodziliby na postój w ramach umowy cywilno-prawnej.

czytaj więcej...
 
21 stycznia 2021 r.

Prezydium KK przeciwne kolejnym COVID-owym obciążeniom FUS-u

Pomysł obciążenia Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) świadczeniami należnymi pracownikowi w trakcie czasowej niezdolności do pracy w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego jest nieodpowiedzialne i stanowi kolejne przenoszenie obciążeń na FUS związanych z pandemią.

czytaj więcej...
 
20 stycznia 2021 r.

Mateusz Szymański: Pandemia obnażyła wszelkie patologie rynku pracy

Rząd proponuje pakt społeczny dla ratowania gospodarki po pandemii COVID-19. Rozmowy prowadzone są ze związkami zawodowymi i pracodawcami w ramach Rady Dialogu Społecznego. Jakie obszary są najważniejsze z punktu widzenia pracowników? O tym w „Głosie pracownika” na antenie „Radia Gdańsk” mówił Mateusz Szymański, ekspert Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...