Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

4 sierpnia 2020 r.

ZFŚS w czasie epidemii

Do ustawy z dnia 2 marca 2020 r.  o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych dodany został przepis art. 15ge dotyczący zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

czytaj więcej...
 
1 sierpnia 2020 r.

„Solidarność” u Matki

Od 22 lat podczas sierpniowego Nabożeństwa Fatimskiego NSZZ „Solidarność” Regionu Podkarpacie w sposób szczególny kieruje swe myśli i modlitwy ku Matce Bożej.

czytaj więcej...
 
31 lipca 2020 r.

Marlena Maląg: pracujemy nad zapisami, które na stałe wprowadzą pracę zdalną do kodeksu pracy

Pracujemy nad stosownymi zapisami, aby już na stałe wprowadzić pracę zdalną do kodeksu pracy - poinformowała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że konkretne zmiany w kodeksie pracy resort zaproponuje po wakacjach.

czytaj więcej...
 
30 lipca 2020 r.

"Głos pracownika": Odpoczynek pracownika jest również ważny dla pracodawcy

Dobry pracownik to wypoczęty pracownik, jednak warto zastanowić się nad tym, jak wypoczywać. Dlaczego pracodawcy powinni dbać o to, by pracownicy regularnie odpoczywali?

czytaj więcej...
 
28 lipca 2020 r.

Rząd zaproponował minimalne wynagrodzenie na 2021 rok. Rzecznik "S": "To punkt wyjścia do rozmów"

Rząd proponuje, aby minimalne wynagrodzenie za pracę w 2021 r. wyniosło 2800 zł, a stawka godzinowa – 18,30 zł – poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

czytaj więcej...
 
28 lipca 2020 r.

Solidarność i FPP wznawiają porozumienie w sprawie wspólnego monitorowania zamówień publicznych

Praktyczna realizacja przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) znacząco odbiega od intencji ustawodawcy. W efekcie publiczne pieniądze nadal kierowane są do firm łamiących prawo przy cichym przyzwoleniu państwa i jego instytucji kontrolnych, które nie reagują w należyty sposób.

czytaj więcej...
 
28 lipca 2020 r.

Zaproszenie na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie

W imieniu Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie serdecznie zapraszamy na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w sobotę 1 sierpnia 2020 r.

czytaj więcej...
 
Lublin, 26 lipca 2020 r.

Stąd ruszyła lawina. Obchody 40. Rocznicy Lubelskiego Lipca

Obchodząc swoje 40-lecie przypominamy prawdę, że jest tylko jedna Solidarność, którą tworzyły miliony ludzi, którzy zapłacili za to swoim zdrowiem i życiem. Oni zasługują na ich upamiętnienie – mówił Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ Solidarność, odczytując list przewodniczącego Piotra Dudy.

czytaj więcej...
 
24 lipca 2020 r.

Piotr Duda: Płaca minimalna w przyszłym roku powinna wynosić co najmniej 2800 zł

Do końca miesiąca rząd ma przedstawić dane makroekonomiczne, które są podstawą do rozpoczęcia prac nad przyszłorocznym budżetem, w tym nad wysokością płacy minimalnej.

czytaj więcej...
 
23 lipca 2020 r.

Tadeusz Majchrowicz: Mamy w prezydencie prawdziwego partnera, prawdziwego przyjaciela

Dla "Solidarności" sprawa jest tutaj oczywista. Dokładnie po pięciu latach od wydarzeń poprzedniej kampanii podpisaliśmy kolejną umowę programową, w której jest to, czego oczekujemy – podkreślił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...