Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

11 stycznia 2022 r.

Niektóre umowy będą mogły być zawierane elektronicznie

Szykują się ułatwienia w podpisywaniu umów o pracę. Jeśli projekt wejdzie w życie, niektóre umowy będą mogły być zawierane elektronicznie.

czytaj więcej...
 
10 stycznia 2022 r.

Informacja ws. zaniżonych wynagrodzeń

W styczniu br. część pracowników otrzymała niższe wynagrodzenie „na rękę” niż w ubiegłym roku. Było to spowodowane m.in. niepotrzebnie złożonym wnioskiem o rezygnację z ulgi dla klasy średniej lub niepobraniem przez pracodawcę przy zatrudnieniu tzw. formularza PIT-2...

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2022 r.

Ankieta dotycząca danych statystycznych

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" przypomina, iż Organizacje Zakładowe (Międzyzakładowe) zobowiązane są do przedstawienia pracodawcy informacji o liczbie członków...

czytaj więcej...
 
4 stycznia 2022 r.

Styczeń miesiącem edukacji pracowniczej. Akcja Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” w ramach ETUC Youth

Poziom edukacji w zakresie praw pracowniczych rzutuje na naszą codzienność nie tylko w sferze zawodowej, ale też prywatnej. Zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy tymi dwiema sferami jest kluczowe dla naszego zdrowia i ogólnego zadowolenia z życia.

czytaj więcej...
 
30 grudnia 2021 r.

Najważniejsze zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych - Polski Ład

Od 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie istotne zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych (potocznie zwane Polskim Ładem).

czytaj więcej...
 
Ustrzyki Dolne, 29 grudnia 2021 r.

Bieszczadzcy Strażacy z Komendy Powiatowej PSP Ustrzyki Dolne w "Solidarności"

29 grudnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych odbyło się Zebranie Założycielskie nowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
28 grudnia 2021 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku osłonowym. Kto dostanie wsparcie?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku osłonowym, który ma pomóc niektórym gospodarstwom domowym w pokryciu części rosnących cen energii i cen żywności – poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.

czytaj więcej...
 
28 grudnia 2021 r.

Gigantyczne podwyżki cen prądu i gazu. Podziękować możemy Unii Europejskiej

Od 1 stycznia rachunki za prąd wzrosną średnio o 24 proc. Powód to unijna polityka klimatyczna, której koszty stanowią dwie trzecie ceny energii w Polsce. Jeszcze bardziej, bo aż o 54 proc. zdrożeje gaz.

czytaj więcej...
 
23 grudnia 2021 r.

Niech nowonarodzony Syn Boży będzie dla nas źródłem siły i nadziei

W imieniu Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam Członkom i Sympatykom naszego Związku najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych i bogatych w miłość świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej...
 
22 grudnia 2021 r.

Pracodawca Przyjazny Pracownikom - XIV edycja konkursu rozstrzygnięta!

Komisja Certyfikacyjna XIV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”,  w skład której weszli przedstawiciele Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Kancelarii Prezydenta RP oraz Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP, dokonała oceny nadesłanych wniosków...

czytaj więcej...