Dziś jest: Niedziela 26 czerwca 2022 Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Aktualności

20 maja 2016 r.

Związki uzgodniły propozycję wzrostu wynagrodzeń i emerytur na 2017 r.

Trzy centrale związkowe: NSZZ „Solidarność”, OPZZ i FZZ przyjęły wspólną propozycję w sprawie wzrostu w 2017 r. wynagrodzeń w gospodarce narodowej, w tym w państwowej sferze budżetowej, minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz emerytur i rent z FUS. 19. maja została ona przekazana Ministrowi Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Zdaniem związków wynagrodzenie minimalne w 2017 r. powinno wynosić co najmniej 1970 zł 25 gr.

czytaj więcej...
 
19 maja 2016 r.

Ile traci budżet na nielegalnej pracy?

Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 17 maja 2016 r. w siedzibie parlamentu pozytywnie zaopiniowała dla marszałka Sejmu wniosek głównego inspektora pracy w sprawie powołania Zbigniewa Ryfki na stanowisko zastępcy głównego inspektora pracy.

czytaj więcej...
 
19 maja 2016 r.

Anna Kaurzel przywrócona do pracy

Wczoraj  Sąd Apelacyjny w Radomsku przywrócił do pracy bezprawnie zwolnioną Annę Kaurzel, przewodniczącą Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Ochrony Zdrowia w Radomsku.  Anna Kaurzel ma także otrzymać odszkodowanie za cały okres pozostawania bez zatrudnienia, a szpital ma też pokryć koszty całego postępowania.

czytaj więcej...
 

Coraz więcej emerytur poniżej minimalnej

76,3 tys. Polaków dostaje emeryturę niższą od minimalnej, czyli mniej niż 882 zł brutto miesięcznie, informuje portal nowyobywatel.pl. Z danych ZUS wynika, że liczba takich osób rośnie lawinowo. W 2011 r. było ich niespełna 24 tys. Dwa lata później – 48 tys., a w 2014 – prawie 61 tys.
 
czytaj więcej...
 
Warszawa 15 maja 2016 r.

35 lat od rejestracji NSZZ RI „Solidarność”

W Warszawie odbyły się uroczystości związane z 35-leciem rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

czytaj więcej...
 

Wolne niedziele dla pracowników handlu - podpisz listę

Wolne niedziele dla pracowników handlu – o zrealizowanie tego postulatu od dawna walczy Niezależny Samorządy Związek Zawodowy „Solidarność”. Teraz jednak po swojej stronie ma także organizacje pracodawców, organizacje społeczne i pozarządowe.

czytaj więcej...
 
Gdańsk 12 maja 2016 r.

Rozmowy na temat przyszłości krośnieńskich Hut Szkła

Odbyło się spotkanie Prezydium KM NSZZ "Solidarność" w KHS Krosno S.A. z Mirosławem Piórkiem Przewodniczącym KM NSZZ "Solidarność" Stoczni "Remontowa" im. J. Piłsudskiego S.A.

czytaj więcej...
 
Krosno 6 maja 2016 r.

Spotkanie w sprawie restrukturyzacji w zakładach pracy w grupach PGNiG i Lotos

W biurze poselskim posła Piotra Babinetza odbyło sie spotkanie dotyczące problemów zwiazanych z restrukturyzacją zakładów pracy grup PGNiG i Lotos w naszym regionie. W spotkaniu uczestniczył rakże poseł Stanisław Piotrowicz.

czytaj więcej...
 
12 maja 2016 r.

Aż 13 proc. Polaków rozważa emigrację zarobkową

Z najnowszego raportu firmy Work Service pt. "Migracje zarobkowe Polaków" wynika, że około 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód, a blisko 1,5 mln jest na to gotowych. Teraz są gotowi do wyjazdu głównie ludzie ze wschodu kraju, z mniejszych miast i gorzej wykształceni.
czytaj więcej...
 
Krosno 6 maja 2016 r.

Nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W piątek 6. maja br. w siedzibie Zarządu Regionu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...