Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

Sanok, 12 marca 2019 r.

Spotkanie przewodniczących w Sanoku

12 marca br. w siedzibie Oddziału Regionu Podkarpacie w Sanoku odbyło się spotkanie Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” powiatu sanockiego z udziałem Ireneusza Pszczoły z Działu Szkoleń i Rozwoju Związku Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Zmiennica, 10 marca 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Zmienicy

W niedzielę 10 marca br. obraz Matki Bożej Robotników Solidarności peregrynujący po podkarpackiej ziemi zawitał do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Zmiennicy, w powiecie brzozowskim.

czytaj więcej...
 
Jasło, 8 marca 2019 r.

Zmarła nasza Koleżanka Barbara Kleban

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 marca 2019 r. zmarła nasza nieodżałowana Koleżanka Barbara Kleban, współorganizatorka NSZZ „Solidarność” w 1980 roku, była Przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaśle.

czytaj więcej...
 
5 marca 2019 r.

Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Solidarności Piotr Duda na Radzie Dialogu Społecznego

– Zawsze będę powtarzał, że dialog jest sprawą bardzo ważną, niezależnie od tego, na ile jest on skuteczny. Dlatego cieszę się, że Rada Dialogu Społecznego jest, że Rada się spotyka i w ramach Rady się rozmawia, nawet jeśli te rozmowy są bardzo trudne i czasem, to się przecież zdarza, jest wiele różnych pretensji. Najważniejsze, by rozmawiać, a narzekać będziemy dopiero wtedy, kiedy tego dialogu zabraknie – oświadczył Prezydent Andrzej Duda, witając członków RDS w Pałacu Prezydenckim.

czytaj więcej...
 
Krosno, 3 marca 2019 r.

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 3 marca o godz. 12.00 w Bazylice Kolegiackiej „Fara” w Krośnie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych.

czytaj więcej...
 
Przybówka, 3 marca 2019 r.

Peregrynacja obrazu MB Robotników Solidarności w Przybówce

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na terenie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” jest Parafia pw. Św. Kazimierza w Przybówce.

czytaj więcej...
 
1 marca 2019 r.

Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny” - mówił śp. prezydent Lech Kaczyński.

czytaj więcej...
 
28 lutego 2019 r.

Chcemy zrealizować wszystkie nasze postulaty!

Na początku roku postanowiliśmy powołać ogólnopolski sztab protestacyjno-strajkowy, ponieważ zbyt długo to wszystko trwa i chcemy rozmawiać o tych najważniejszych sprawach dla naszych pracowników. Natomiast tzw. „piątka” Kaczyńskiego to jest decyzja Prawa i Sprawiedliwości i nie ma nic wspólnego z naszymi działaniami - mówił Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w programie Forum Panoramy.

czytaj więcej...
 
27 lutego 2019 r.

T. Majchrowicz w Radio Gdańsk: Rząd jest zakładnikiem swojego sukcesu

- Chcemy rozpocząć rozmowy na temat wieku emerytalnego. Od początku mówimy o tym, że chcielibyśmy, by pracownicy mogli uzyskać drugą możliwość przejścia na emeryturę, czyli tzw. emerytury stażowe - po przepracowaniu 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn. To kwestia do dyskusji. Zdajemy sobie sprawę, że budżet nie jest z gumy - mówił w porannej audycji Radia Gdańsk Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
26 lutego 2019 r.

Pilne! KK podjęła decyzję o kontynuowaniu rozmów. Powołała swoich przedstawicieli do zespołów roboczych

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o kontynuowaniu rozmów z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości oraz Rządem Zjednoczonej Prawicy, mających na celu realizację postulatów Solidarności zawartych w stanowisku KK z 11 grudnia 2018 r.

czytaj więcej...