Dziś jest: Środa 22 marca 2023 Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Aktualności

26 lipca 2022 r.

ZUS: Zostały dwa miesiące na realizację bonu turystycznego

Do tej pory rodzice i opiekunowie z 4,3 mln przyznanych bonów turystycznych aktywowali ponad 3,5 mln. Jednak wciąż pozostało 776 tys. bonów nieaktywnych. Z aktywacją i realizacją świadczenia warto się pospieszyć, ważność bonów upływa 30 września – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

czytaj więcej...
 
25 lipca 2022 r.

Piotr Duda do Jarosława Kaczyńskiego o emeryturach stażowych: Oni te emerytury sobie wypracowali. Tu nikt nikomu nie robi łaski!

– Na emerytury stażowe trzeba będzie jeszcze trochę poczekać – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS, na spotkaniu w Koninie.

czytaj więcej...
 
22 lipca 2022 r.

PKN ORLEN, Grupa LOTOS i Związki Zawodowe podpisały gwarancje zatrudnienia dla pracowników

PKN ORLEN zawarł porozumienie z Grupą LOTOS i Związkami Zawodowymi obu firm potwierdzające i ustalające uprawnienia pracowników po ich połączeniu.

czytaj więcej...
 
21 lipca 2022 r.

Zmiana wysokości diety

12 lipca w dzienniku ustaw ogłoszono rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej.

czytaj więcej...
 
18 lipca 2022 r.

"Solidarność zobowiązuje". Poruszający film z wizyty Piotra Dudy na Ukrainie

- Słowo „solidarność" ma wymiar międzynarodowy, wymiar globalny. Ale dla nas to nie tylko nazwa. Solidarność zobowiązuje. Dla nas "solidarność" to solidarność międzyludzka i solidarność z Ukrainą – mówił Piotr Duda podczas spotkania z Michaiłem Wołyńcem.

czytaj więcej...
 
15 lipca 2022 r.

RDS: Bez porozumienia w sprawie płacy minimalnej

Zgodnie z przewidywaniami na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego nie wypracowano wspólnego stanowiska w sprawie przyszłorocznego wzrostu płacy minimalnej, podwyżek dla budżetówki oraz waloryzacji rent i emerytur.

czytaj więcej...
 
14 lipca 2022 r.

Piotr Duda: Apeluję do wszystkich Polaków - nie dajmy się podzielić, pomagajmy Ukrainie

– Widziałem zbrodnie w Buczy na terenie cerkwi, gdzie pokazywano nam zbiorowe mogiły. Rosyjscy snajperzy strzelali do cywilów, tylko dlatego, że wyszli na ulicę czy do sklepu kupić ryż. Te opowieści mieszkańców Buczy są przerażające...

czytaj więcej...
 
12 lipca 2022 r.

Konwenty Przewodniczących Organizacji Związkowych

W dniu 11.07.2022 roku odbyły się spotkania Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” w Jaśle, Krośnie oraz Sanoku z Przewodniczącym Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeuszem Majchrowiczem wraz z zastępcami Pawłem Pietruszą, Lucjanem Fejklem oraz Krzysztofem Falem.

czytaj więcej...
 
12 lipca 2022 r.

Górnicy z "S" żądają od rządu strategii zabezpieczenia węgla oraz "Konstytucji dla Energetyki"

"Uważamy, że w obecnej, wojennej rzeczywistości, nasza obawa co do zbyt pochopnego i bezrefleksyjnego odejścia od węgla jest jak najbardziej uzasadniona i winna być raz jeszcze przemyślana i szeroko przekonsultowana" - piszą górnicy w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

czytaj więcej...
 
8 lipca 2022 r.

Wspólne memorandum o współpracy. Solidarność jest jedynym związkiem zawodowym, który przybył na Ukrainę

Solidarność w ścisłej współpracy z KVPU będą wspierać aspiracje Ukrainy do integracji europejskiej, pracować na rzecz integracji uchodźców z Ukrainy na polskim rynku pracy, zachęcając jednocześnie do wstępowania do związków zawodowych...

czytaj więcej...