Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023 Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

Aktualności

11 czerwca 2021 r.

Zapisy na szkolenie związkowe!

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie organizuje szkolenie dla członków Związku.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 9 czerwca 2021 r.

Manifestacja "Solidarności" w Warszawie

W środę 9 czerwca w stolicy odbyła się manifestacja central związkowych przeciw energetycznej polityce Unii Europejskiej i polskiego rządu, zorganizowana przez Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
8 czerwca 2021 r.

Pracodawca Przyjazny Pracownikom - XIV edycja rozpoczęta!

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” rozpoczęła, 1 czerwca 2021 r. XIV edycję konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikomktórego celem jest uhonorowanie Certyfikatem pracodawców przestrzegających prawa pracy i realizujących w praktyce idee dialogu społecznego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 8 czerwca 2021 r.

Sanoccy Samuraje w nowej sali!

Wyjątkowa chwila w historii klubu Samuraj Trans-San Sanok. W minioną sobotę, 5 czerwca, udało się oficjalnie oddać do użytku nową salę sportową.

czytaj więcej...
 
Jasło, Krosno, Sanok, 7 czerwca 2021 r.

Konwenty Przewodniczących

W dniu 7 czerwca br. w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie oraz w Oddziałach w Jaśle i Sanoku odbyły się konwenty Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność", w których uczestniczył Przewodniczący Zarządu Regionu Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
6 czerwca 2021 r.

Patron "Solidarności" i męczennik Kościoła. Dzisiaj 11. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron NSZZ „Solidarność” zapłacił cenę życia za głoszenie prawdy i stawanie w obronie prześladowanych robotników. 11 lat temu, 6 czerwca 2010 roku beatyfikowano zamordowanego w 1984 roku duchownego.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 2 czerwca 2021 r.

Wystawa "Księża Solidarności" w Bazylice pw. św. Brygidy

Dziś 2 czerwca 2021 roku w Bazylice pw. św. Brygidy miało miejsce otwarcie wystawy pt. “Księża Solidarności”. W wydarzeniu udział wzięli duchowni, przedstawiciele “Solidarności” i Instytutu Dziedzictwa Solidarności.

czytaj więcej...
 
1 czerwca 2021 r.

"Głos pracownika": Niemiecki market przekształci się w placówkę pocztową?

W ostatniej audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk rozmawiano o wprowadzeniu przez firmę Kaufland do wszystkich sklepów usług pocztowych. A to oznacza ominięcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

czytaj więcej...
 
28 maja 2021 r.

Potrzebne pilne zmiany w regulacjach BHP dotyczących pracy z użyciem monitorów ekranowych!

Trwają prace w Komisji Europejskiej nad aktualizacją przepisów dotyczących bezpiecznych i zdrowych warunków pracy z użyciem monitorów ekranowych.

czytaj więcej...
 
27 maja 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz: Wyrok TSUE ma się nijak do kwestii Europejskiego Zielonego Ładu!

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma się nijak do kwestii Europejskiego Zielonego Ładu i zrównoważonego dochodzenia do niego. To kuriozalna decyzja. Niewyobrażalne jest to, że jednoosobowo można podejmować wyroki o takich skutkach.

czytaj więcej...