Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

5 listopada 2020 r.

Piotr Duda: Jesteśmy przeciwni pełnemu lockdownowi

Jesteśmy przeciwni pełnemu lockdownowi, podobnemu do tego z marca i kwietnia. Oczywiście najważniejsza jest ochrona życia i zdrowia, ale trzeba też – w maksymalnie możliwym zakresie – zadbać o gospodarkę. Drugiego lockdownu mogłaby nie udźwignąć – mówi szef NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z "DGP".

czytaj więcej...
 
4 listopada 2020 r.

Opinia NSZZ Solidarność dotycząca projektu dyrektywy o europejskiej adekwatnej płacy minimalnej

28 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy o odpowiedniej płacy minimalnej. Projekt dyrektywy przewiduje między innymi wzmocnienie partnerów społecznych w procesie rokowań zbiorowych.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 3 listopada 2020 r.

„Solidarność” przedstawiła możliwości powrotu swoich przedstawicieli do RDS

Rezygnacja przedstawicieli „Solidarności” z członkostwa w RDS, oskładkowanie umów zleceń oraz tzw. pakt społeczny, to główne tematy spotkania szefa „Solidarności” Piotra Dudy z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Spotkanie, które odbyło się w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej, trwało blisko godzinę.

czytaj więcej...
 
2 listopada 2020 r.

Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "S" przeciwko pominięciu podwyżkami salowych i sanitariuszy

Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" wyraża zdecydowany protest przeciwko pominięciu podwyżkami części pracowników zatrudnionych przy pacjentach z COVID-19.

czytaj więcej...
 
30 października 2020 r.

Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy o odpowiedniej płacy minimalnej

28 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy o odpowiedniej płacy minimalnej. Dyrektywa wskazuje, że państwa które posiadają ustawową płacę minimalną muszą uwzględnić rolę partnerów społecznych, a przy ustalaniu jej wysokości brać pod uwagę między innymi siłę nabywczą i wzrost wydajności pracy.

czytaj więcej...
 
29 października 2020 r.

Oburzenie po parodii manifestacji po śmierci Zbyszka Godlewskiego. Stanowisko Prezydium KK „S”

Nie ma dość ostrych słów, by wyrazić oburzenie po sparodiowaniu przez uczestników manifestacji w Gdyni Ofiary Grudnia 1970 – Zbyszka Godlewskiego - ocenia w swoim stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
27 października 2020 r.

Pilne! Apel Przewodniczącego NSZZ "S" do Członków: Brońcie naszych kościołów

W związku z dramatycznymi wydarzeniami i atakami bojówkarzy na kościoły i zakłócaniem Mszy Świętych, Przewodniczący Piotr Duda apeluje o obronę świątyń.

czytaj więcej...
 
23 października 2020 r.

Cała Polska czerwoną strefą. Premier przedstawia nowe restrykcje

Liczba zachorowań w Polsce zbliża się do 15 tysięcy dziennie; liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tysięcy; 18 tysięcy - dostępnych - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, który w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną przedstawił nowe restrykcje opracowane przez rząd.

czytaj więcej...
 
22 października 2020 r.

„Nie będziemy firmować fasady dialogu”. „Solidarność” występuje z RDS-u!

My jako „Solidarność”, a także nasi współpracownicy, którzy wchodzą w skład RDS, podjęliśmy decyzję, że z dniem dzisiejszym składamy rezygnację z członkostwa w RDS – poinformował podczas konferencji prasowej szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
22 października 2020 r.

Oferta Pekao S.A. dla członków Związku

Jeżeli jesteś posiadaczem legitymacji członkowskiej NSZZ „Solidarność” to mamy dla Ciebie najnowszą ofertę Banku Pekao S.A.

czytaj więcej...