Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

6 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys cz. 7: Pracownicy zatrudnieni w infrastrukturze krytycznej

Przepis art. 15x ustawy przewiduje specyficzne rozwiązania dla szczególnej kategorii pracodawców, tj. tych którzy zatrudniają pracowników w sferze związanej z infrastrukturą krytyczną oraz na stacjach paliw płynnych.

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2020 r.

Morawiecki: Spodziewamy się szczytu epidemii w maju, czerwcu

- Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań - mówił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Sejmie.

czytaj więcej...
 
4 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys cz. 6: Kwarantanna i świadczenia opiekuńcze w "tarczy antykryzysowej"

O dodatkowym zasiłku opiekuńczym w ramach "tarczy antykryzysowej".

czytaj więcej...
 
4 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys cz. 5: Pracownicy młodociani w "tarczy antykryzysowej"

Zgodnie z art. 15f. „Tarczy antykryzysowej”, w okresie czasowego ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z epidemią, pracodawca będzie musiał zwolnić młodocianego pracownika odbywającego przygotowanie zawodowe z obowiązku świadczenia pracy.

czytaj więcej...
 
4 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys cz. 4: Zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych

W kolejnej części poradnika dla członków NSZZ "Solidarność" zestaw informacji o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z "tarczą antykryzysową" i specustawą dot. zwalczania koronawirusa.

czytaj więcej...
 
3 kwietnia 2020 r.

Piotr Duda: „Solidarność” odwołuje imprezy rocznicowe. To nie jest czas na zabawę!

- Mimo, że to piękna, okrągła rocznica, nie będzie wielkiego rodzinnego festynu – mówi w rozmowie z Robertem Wąsikiem Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
3 kwietnia 2020 r.

KE chce zorganizować dodatkowe finansowanie dla utrzymania miejsc pracy. Ma poparcie związków!

Zaproponowany 2 kwietnia instrument solidarności przewiduje, że dzięki gwarancjom wszystkich państw UE, Komisja pożyczy na rynkach finansowych 100 mld euro, które następnie będzie przekazywać w formie pożyczek na wsparcie dofinansowania do skróconego czasu pracy.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys: Badania okresowe w ramach "Tarczy antykryzysowej"

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz stanu epidemii zmienione zostały zasady dotyczące badań pracowniczych, a w szczególności badań okresowych.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys: Przestój ekonomiczny i obniżony wymiar czasu pracy w "Tarczy antykryzysowej"

Przestój ekonomiczny i obniżony wymiar czasu pracy – zasady i warunki wprowadzenia. „Tarcza antykryzysowa” wprowadza możliwość dofinansowania wynagrodzeń pracowników w firmach, które doświadczyły przestoju ekonomicznego lub obniżyły wymiar czasu pracy pracowników w celu utrzymania miejsc pracy.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys: Porozumienia w ramach "Tarczy antykryzysowej"

Rozwiązania przewidziane w ustawie antykryzysowej mają różnorodny charakter. Część z nich dotyczy prawa pracy i to na te w dużej mierze zwracają uwagę zatrudnieni i pracodawcy. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują te przewidziane w art. 15g oraz 15zf ustawy.

czytaj więcej...