Dziś jest: Sobota 25 marca 2023 Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Aktualności

Sanok, 24 sierpnia 2020 r.

Konwent Przewodniczących w Sanoku

W dniu 24 sierpnia 2020 r. w Oddziale Regionu Podkarpacie w Sanoku odbyło się spotkanie z Przewodniczącymi Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” z terenu powiatu sanockiego.

czytaj więcej...
 
Krosno, 20 sierpnia 2020 r.

Uroczystość 40-lecia NSZZ „Solidarność” w Krosno Glass S.A.

Z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w dniu 20 sierpnia 2020 r. odbyło się uroczyste  posiedzenie Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Krosno Glass S.A.

czytaj więcej...
 
19 sierpnia 2020 r.

Stanowisko KK na 40-lecie powstania "Solidarności"

Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w 40. rocznicę powstania Związku składa wyrazy szacunku i wdzięczności wszystkim, którzy niesieni wezwaniem Św. Jana Pawła II latem 1980 roku podjęli wspólny wysiłek w walce o godność i podmiotowość ludzi pracy.

czytaj więcej...
 
17 sierpnia 2020 r.

Prezydium KK ostro o decyzji posłów: Odmawiacie podwyżek budżetówce, a sami podnosicie sobie pensje

Z oburzeniem przyjmujemy decyzję Sejmu RP o nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu najważniejszych osób w państwie, przyznającej wysokie podwyżki m.in. prezydentowi, premierowi, członkom rządu, posłom, senatorom, wojewodom, a także samorządowcom - czytamy w stanowisku Prezydium KK NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
14 sierpnia 2020 r.

RDS: nie udało się wypracować stanowiska ws. płacy minimalnej i waloryzacji emerytur

Stronie społecznej Rady Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2021 r. oraz w sprawie wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2021 r. - poinformowano w komunikacie na stronie RDS.

czytaj więcej...
 
13 sierpnia 2020 r.

Maląg: Wyrównanie świadczeń działaczom opozycji to podziękowanie za to, że żyjemy w wolnej Polsce

Wyrównanie świadczenia emerytalnego lub rentowego do kwoty 2400 zł działaczom opozycji w PRL to podziękowanie za to, że walczyli, byśmy dzisiaj żyli w wolnej, niepodległej ojczyźnie - powiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

czytaj więcej...
 
10 sierpnia 2020 r.

Piotr Gliński: "Dzisiaj, w 40-lecie przełomowych wydarzeń oddajemy cześć bohaterom tamtych dni"

Dzisiaj, w 40-lecie tych przełomowych wydarzeń oddajemy cześć bohaterom tamtych dni, ich odwadze i poświęceniu. Wielu z nich nie ma już wśród nas, wielu na ołtarzu ojczyzny złożyło najcenniejszą ofiarę: swoje życie - mówił wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Instytut Dziedzictwa Solidarności, na której poruszono temat obchodów 40. rocznicy powstania Związku.

czytaj więcej...
 
10 sierpnia 2020 r.

Ekspert: W okresie pandemii ważne jest znalezienie złotego środka między pracą zdalną i stacjonarną

Zmiany organizacji pracy podczas pandemii mogą znacznie zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, a tym samym ryzyko zamknięcia przedsiębiorstwa na czas kwarantanny - powiedziała PAP prof. SGH Elżbieta Mączyńska.

czytaj więcej...
 
5 sierpnia 2020 r.

Prezydium KK: Oczekujemy wyższych rent i emerytur oraz podwyżek dla budżetówki

Proponowana przez rząd wysokość minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku na poziomie 2800 zł realizuje oczekiwania Związku – czytamy w decyzji Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
4 sierpnia 2020 r.

ZFŚS w czasie epidemii

Do ustawy z dnia 2 marca 2020 r.  o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych dodany został przepis art. 15ge dotyczący zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

czytaj więcej...