Dziś jest: Środa 22 marca 2023 Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Aktualności

Jasło, 21 października 2019 r.

Jasielskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych

W dniu 21 października 2019 r. w Jaśle uroczyście obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych i 35. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 19 października 2019 r.

Uroczysta Msza św. w 35. rocznicę śmierci ks. Jerzego. "Był gorliwym siewcą prawdy"

19 października, w 35. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ "Solidarnośc", w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Kardynał poświęcił także kaplicę z udostępnionymi właśnie relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci błogosławionego.

czytaj więcej...
 
Włocławek, 18 października 2019 r.

Włocławek upamiętnił bł. ks. Jerzego. „Starajmy się codziennie zwyciężać dobrem zło”

18 października br. we Włocławku, w wigilię 35. rocznicy bestialskiego mordu na bł. ks. Jerzym Popiełuszko, kapelanie Solidarności, odbyły się uroczystości upamiętniające.

czytaj więcej...
 
Krosno, 17 października 2019 r.

Stanowisko Zarządu Regionu Podkarpacie ws. sytuacji w Poczcie Polskiej S.A.

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie w pełni popiera działania podejmowane przez Organizację Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej, mające na celu podniesienie poziomu wynagrodzeń pracowników Poczty Polskiej S.A. objętych Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy.

czytaj więcej...
 
16 października 2019 r.

Tadeusz Majchrowicz o bł. ks. Jerzym Popiełuszce: Słowa, które budziły siłę

W sobotę będziemy obchodzić 35. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona Solidarności. O znaczeniu życia i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego z Zastępcą Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeuszem Majchrowiczem rozmawia Mateusz Kosiński.

czytaj więcej...
 
15 października 2019 r.

Uroczystości ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie serdecznie zaprasza członków i sympatyków naszego Związku na uroczystości liturgiczne ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 35. rocznicę narodzin dla nieba Patrona NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
14 października 2019 r.

Piotr Duda z okazji Dnia Nauczyciela: Życzę Wam nowego systemu wynagrodzeń

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty, a w sposób szczególny Członkom oświatowej „Solidarności”, najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

czytaj więcej...
 
Krosno, 11 października 2019 r.

Szkolenie Społecznych Inspektorów Pracy

11 października  br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się szkolenie dla Zakładowych i Społecznych Inspektorów Pracy, które przeprowadziła pani Małgorzata Bielawka, inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy Oddział w Krośnie, a uczestniczyli w nim inspektorzy pracy z krośnieńskich i sanockich zakładów pracy.

czytaj więcej...
 
11 października 2019 r.

"Domagamy się spełnienia zobowiązań dot. wynagrodzeń". Solidarność wysyła pocztówki do ministra edukacji

NSZZ "Solidarność" wpadła na pomysł nietypowej akcji. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej „S” postanowiła przygotować specjalne pocztówki adresowane do ministra edukacji.

czytaj więcej...
 
10 października 2019 r.

Piotr Duda: W przyszłej kadencji sejmu emerytura stażowa i układy zbiorowe

- Wielu ludzi dziękuje mi za to, że niedzielę mogą spędzać z rodziną. Mam wtedy ogromną satysfakcję. Mam też satysfakcję, że mimo zapowiedzi o zapaści, bankructwach i bezrobociu stało się dokładnie odwrotnie. Obroty rosną, pracowników brakuje, a małe sklepy mają się lepiej niż przed ograniczeniem – mówi Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Michałem Ossowskim i Cezarym Krysztopą.

czytaj więcej...