Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

2 kwietnia 2019 r.

"Za sprawą rządu skończył się w Polsce czas dialogu". Piotr Duda w mocnym apelu do członków Związku

"Za sprawą rządu skończył się w Polsce czas negocjacji i dialogu, zaczął czas protestów. Pierwszy z nich odbędzie się już 4 kwietnia o godz. 15.00 przed urzędami wojewódzkimi w całej Polsce. Nie tylko związkowcy, ale też wszyscy pracownicy, których dotyczą zgłaszane przez Solidarność postulaty, będą mogli podjąć walkę o swoje prawa. Apeluję o czynny i liczny udział.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 31.03 - 1.04.2019 r.

92. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Ustrobna, 30 marca 2019 r.

Peregrynacja obrazu MB Robotników Solidarności w Ustrobnej

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na terenie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” jest Parafia pw. Św. Jana Kantego w Ustrobnej.

czytaj więcej...
 
29 marca 2019 r.

T. Majchrowicz: W czwartek - 4 kwietnia o 15:00 - protestujemy przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi

Protesty pod wszystkimi urzędami wojewódzkimi w kraju, które odbędą się w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 15.00 są kolejnym działaniem Solidarności wobec załamania się rozmów z rządem w sprawie podwyżek w całej budżetówce. Szczegóły w rozmowie z Tysol.pl zdradza Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej.

czytaj więcej...
 
28 marca 2019 r.

O co walczy NSZZ Solidarność?

Walczymy o podwyżki dla wszystkich pracowników budżetówki.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 25 marca 2019 r.

R. Proksa: Szkoda, że spotkanie odbyło się dopiero wtedy, gdy nauczyciele szykują się do strajku

Związki zawodowe i przedstawiciele rządu wyrazili gotowość, aby spotkanie ws. sytuacji w oświacie prowadzone w centrum Dialog trwało aż do późnych godzin wieczornych. A jednak zakończyło się po kilku. Oceniając spotkanie Ryszard Proksa stwierdził: „szkoda, że spotkanie odbyło się dopiero wtedy, gdy nauczyciele zaczynają szykować się do strajku. Liczyliśmy na rozmowy z rządem znacznie wcześniej.

czytaj więcej...
 
25 marca 2019 r.

Zmarła Mama naszego Kolegi Andrzeja Gorczyńskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 marca 2019 r. zmarła Mama naszego Kolegi Andrzeja Gorczyńskiego – Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Równe, 24 marca 2019 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do Parafii pw. Św. Mikołaja w Równem

Po tygodniu przebywania w Brzozowskiej Bazylice obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, peregrynujący po Regionie Podkarpacie, został przekazany do Parafii pw. Św. Mikołaja w Równem.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 marca 2019 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

22 marca 2019 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 20 marca 2019 r.

Sztab „Solidarności”: Rząd nie pozostawia nam wyboru

Obradujący 20 marca w Warszawie Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” stwierdził, że żaden z głównych postulatów Związku nie został przez Rząd uwzględniony. Sztab do czwartku 28 marca oczekuje od Rządu konkretnych propozycji i terminów ich realizacji. W przeciwnym razie zorganizuje 4 kwietnia manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi.

czytaj więcej...