Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Krosno 19 stycznia 2018 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność" i przekazanie eksponatów na rzecz powstającej Izby Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się, jak 19. dnia każdego miesiąca, msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
19 stycznia 2018 r.

Rozwój w roku 2017

Ostatni rok dla organizatorów Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” był wyjątkowo pracowity i skomplikowany. Połączenie działów rozwoju i szkoleń, współpraca z regionami, kilkanaście kampanii lokalnych, ogólnopolskich a także międzynarodowych. Działając wspólnie z organizatorami z regionów udało nam się przyłączyć do związku prawie 1 600 nowych członków. Utworzyliśmy 22 nowe organizacje związkowe i rozwinęliśmy ponad 80 już istniejących. Podpisaliśmy kilka umów o współpracy z instytucjami międzynarodowymi, regionami oraz komisjami zakładowymi. Uczestniczyliśmy w pracach zespołu ds. rozwoju związku przy KK, byliśmy wszędzie tam, gdzie poruszano temat organizowania pracowników.

czytaj więcej...
 
17 stycznia 2018 r.

Tadeusz Majchrowicz o rekonstrukcji rządu: Kibicujemy i robimy swoje

Musimy przyzwyczaić się do sytuacji, że zmienia się koncepcja i wówczas muszą zachodzić także zmiany personalne. Do nowych zadań wyznacza się nowych ludzi – mówi Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, w rozmowie z Barbarą Michałowską.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 14-15 stycznia 2018 r.

78. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu. Była to jednocześnie pierwsza warta w 2018 roku.

czytaj więcej...
 
16 stycznia 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 1: prawo do edukacji

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych.

czytaj więcej...
 
12 stycznia 2018 r.

"Pracodawca Przyjazny Pracownikom" w Pałacu Prezydenckim

26. lutego w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczysta gala wręczenia certyfikatów "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". 21 firm otrzyma wyróżnienia z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

czytaj więcej...
 
11 stycznia 2018 r.

Stopniowe ograniczanie handlu w niedzielę stało się faktem

Sejm zaakceptował poprawki Senatu do ustawy ograniczającej handel w niedziele. Od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany – początkowo do dwóch niedziel w 2018 r., a następnie do jednej niedzieli w 2019 r. Od 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele.

czytaj więcej...
 
10 stycznia 2018 r.

Prezydent udowodnił, że jest strażnikiem dialogu społecznego w Polsce

Jestem zadowolony z tej decyzji – powiedział w programie „Minęła 8” na TVP Info Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność”, oceniając decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o skierowaniu wniosku do TK w związku ze złamaniem zasad prawidłowej legislacji przy nowelizacji ustawy znoszącej górny limit wynagrodzenia, od którego potrąca się składki emerytalne. Jego zdaniem prezydent pokazał, że jest strażnikiem dialogu społecznego.

czytaj więcej...
 
9 stycznia 2018 r.

Rok wyborczy jest rokiem podsumowania. Opłatek branżowy w Gdańsku

 - Jest to od wielu lat pierwszy rok, w którym mogę powiedzieć, że uchwała programowa Związku przyjęta na Krajowym Zjeździe Delegatów w Bielsku- Białej została zrealizowana niemal w całości - mówił Piotr Duda podczas spotkania w Sali BHP. Szefowie branżowych sekretariatów i sekcji krajowych spotkali się na tradycyjnym opłatku w Gdańsku.

 

czytaj więcej...
 
Sanok, 5 stycznia 2018 r.

Wybory władz statutowych Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Spółdzielni Pracy Transportu Mleczarskiego w Sanoku

 W dniu 5 stycznia 2018 r., odbyły się wybory władz statutowych Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Spółdzielni Pracy Transportu Mleczarskiego w Sanoku. Przewodniczącym Komisji Zakładowej na kadencję 2018-2022 został wybrany Kolega Piotr Marczak.

 

czytaj więcej...