Dziś jest: Piątek 2 czerwca 2023 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Aktualności

Krosno, 24 września 2016 r.

Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W sobotę 24 września 2016 r. w restauracji "Galicyjskie Jadło" przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 20 września 2016 r.

Stanowisko ws. emerytur pomostowych jednogłośnie przyjęte przez podkarpacką WRDS

W dniu 20 września w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie plenarne Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W porządku obrad uwzgledniono głosowanie Rady nad projektem stanowiska przedłożonym przez Przewodniczacego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Tadeusza Majchrowicza ws. wygaszania emerytur pomostowych. Projekt ten powstał z inicjatywy Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. W obradach Rady uczestniczył Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" - Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Częstochowa, 17-18 września 2016 r.

Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

W ten weekend odbywała się 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Jak co roku, nasz Związek udał się na Jasną Górę, aby pomodlić się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy. Z naszego Regionu wyruszyły, także w tym celu autokary Związkowców z Krosna, Sanoka, Brzozowa i Jasła. W uroczystościach uczestniczył także Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Tadeusz Majchrowicz, oraz Kapelan podkarpackiej "Solidarności" - ks. Krzysztof Mijal.

czytaj więcej...
 
Krosno, 16 września 2016 r.

Dzień Sybiraka w Krośnie

W sobotę 17 września przypada 77. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest ona symbolem naznaczenia ich życia, a także sposobem na zachowanie w pamięci tragedii i tułaczego losu. W tym dniu ku czci osób zesłanych na Syberię obchodzony jest Dzień Sybiraka.

czytaj więcej...
 
13 września 2016 r.

Sejmowa podkomisja odrzuciła poprawkę "S" w sprawie "emerytur stażowych"

"Solidarność" przekazała stronie rządowej projekt zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wskazujący na źródła dochodów do obniżenia wieku emerytalnego. Obradująca wczoraj sejmowa podkomisja pracująca nad prezydenckim projektem ustawy przywracającym wiek emerytalny odrzuciła poprawkę Związku umożliwiającą przejście na emeryturę osobom, które mają okres składkowy wynoszący łącznie co najmniej 35 lat dla kobiet oraz 40 lat dla mężczyzn, niezależnie od wieku ubezpieczonego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 8 września 2016 r.

Spotkanie z Andrzejem Kołodziejem w Sanoku

W Sali Gobelinowej w Muzeum Historycznym w Sanoku odbyło się spotkanie z Andrzejem Kołodziejem, przywódcą strajku w Stoczni im. Komuny paryskiej w Gdyni, wiceprzewodniczącym MKZ i sygnatariuszem Porozumień Sierpniowych 31 sierpnia 1980 r. 

czytaj więcej...
 
Krosno, 7 września 2016 r.

Poświęcenie obelisku upamiętniającego 1050. Rocznicę Chrztu Polski

W parafii pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, którą poprzedziło poświęcenie obelisku upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski. Obelisk powstał z inicjatywy parafii oraz Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 5 września 2016 r.

"Będziemy wkurzać, wzruszać i informować". Ruszył nowy Tysol...

Ruszył nowy portal internetowy Tygodnika Solidarność tysol.pl.

czytaj więcej...
 
Sanok

Spotkanie z Andrzejem Kołodziejem

W czwartek 8 września br. o godz. 17:00 w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku odbędzie się spotkanie z Andrzejem Kołodziejem.

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 września 2016 r.

Msza święta w 77. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

W Bazylice Kolegiackiej Świętej Trójcy w Krośnie "FARA" odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, podczas której Słowo Boże wygłosił JE Bp. Józef Zawitkowski.

czytaj więcej...