Dziś jest: Wtorek 6 czerwca 2023 Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Aktualności

3 sierpnia 2018 r.

Solidarność skarży do Komisji Europejskiej regulacje ws. parobków

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podjęło wczoraj decyzję o złożeniu do Komisji Europejskiej skargi w sprawie nowych regulacji tworzących nową możliwość zatrudnienia – umowy o pomocy przy zbiorach.

czytaj więcej...
 
1 sierpnia 2018 r.

Dziś 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 1944 r., na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

czytaj więcej...
 
1 sierpnia 2018 r.

Główny Inspektor Pracy apeluje o skracanie czasu pracy pracownikom ze względu na upały

- Z uwagi na nadzwyczajną falę upałów Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek apeluje do pracodawców o skracanie czasu pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin - apeluje Główny Inspektor Pracy

czytaj więcej...
 
30 lipca 2018 r.

Przełomowy podpis Prezydenta pod ustawą o związkach zawodowych, to dzień sukcesu Solidarności!

25 lipca Prezydent podpisał ustawę, która wprowadza długo oczekiwane zmiany w zakresie wolności związkowych. Zmiany mają obowiązywać od stycznia 2019 r. i umożliwiają objęcie prawem tworzenia organizacji związkowych i wstępowania do nich, wszystkim osobom świadczącym pracę, bez względu na podstawę zatrudnienia.

czytaj więcej...
 
27 lipca 2018 r.

Maria Ochman: Należy zastosować presję

Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność", 26 lipca podczas briefingu prasowego ostro skrytykowała porozumienie, które 9 lipca podpisali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, NFZ i Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

czytaj więcej...
 
26 lipca 2018 r.

P. Duda "S" komentuje decyzję Senatu ws. referendum: Tacy sami hipokryci jak PO i PSL

 

- Decyzja Senatu o odrzuceniu wniosku Prezydenta RP o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego jest wyrazem braku szacunku dla społeczeństwa, któremu odmawia się prawa głosu w najważniejszych dla niego sprawach. W tym kontekście politycy Zjednoczonej Prawicy są takimi samymi hipokrytami jak PO i PSL, które w latach swoich rządów również nie pozwalali obywatelom na referenda. Wtedy politycy PiS z oburzeniem protestowali, a dziś robią to samo co poprzednicy - komentuje na gorąco dla Tysol.pl decyzję Senatu o odrzuceniu prezydenckiego projektu referendum konsultacyjnego ws. nowej konstytucji.

 

czytaj więcej...
 
23 lipca 2018 r.

Pracownicze Plany Kapitałowe – po zmianach zaakceptowane przez RDS

PPK to sztandarowy pomysł rządu na to, by rosły oszczędności Polaków. Docelowo służyć ma przede wszystkim osłabieniu skutków szoku, jakim dla większości przyszłych emerytów będzie drastycznie niska wysokość podstawowego świadczenia emerytalnego.  

czytaj więcej...
 
20 lipca 2018 r.

Piotr Duda o referendum konsultacyjnym: To wielki krok w kierunku społeczeństwa obywatelskiego

W związku z dzisiejszym wnioskiem Prezydenta Andrzeja Dudy do Senatu RP o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego, w Gdańsku odbył się briefing prasowy Przewodniczącego KK NSZZ “Solidarność” Piotra Dudy. - Dzisiejsza decyzja Pana Prezydenta o złożeniu do Senatu RP wniosku o zgodę na przeprowadzenie referendum konsultacyjnego ws. nowej konstytucji, to wielki krok w kierunku społeczeństwa obywatelskiego - powiedział Przewodniczący.

czytaj więcej...
 
19 lipca 2018 r.

Prezydium KK negatywnie o projekcie budżetu państwa na 2019 rok

Prezydium KK NSZZ „S” przedstawiło opinię w sprawie „Założeń projektu budżetu państwa na rok 2019”.

czytaj więcej...
 
18 lipca 2018 r.

Demonstracja w sprawie - wywiad z Tadeuszem Majchrowiczem

Z Tadeuszem Majchrowiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, rozmawia Mariusz Kamieniecki - Nasz Dziennik

czytaj więcej...