Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

Krosno, 12 kwietnia 2019 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie

12 kwietnia 2019 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 10 kwietnia 2019 r.

Sztab protestacyjny Solidarności: Rząd powrócił do rozmów

Po manifestacjach NSZZ „Solidarność" przed 16. urzędami wojewódzkimi, strona rządowa powróciła do rozmów. Rozmowy odbywają się w powołanych jeszcze w lutym br. związkowo-rządowych zespołach roboczych. W kilku punktach nastąpił postęp w rozmowach, ale trudno mówić dzisiaj o przełomie.

czytaj więcej...
 
8 kwietnia 2019 r.

Zobacz szczegóły porozumienia pomiędzy oświatową „Solidarnością” a rządem

W porozumieniu z oświatową „Solidarnością” rząd zadeklarował podwyżki dla nauczycieli o 9,6 proc. od września 2019 r. Rządowe propozycje dla nauczycieli to w sumie prawie 15 proc. podwyżki w 2019 r. - 9,6 proc. podwyżki we wrześniu plus wypłacona już 5-procentowa podwyżka od stycznia, skrócenie stażu, ustalenie kwoty dodatku za wychowawstwo na poziomie nie mniejszym niż 300 zł, zmiana w systemie oceniania nauczycieli i zmniejszenie biurokracji.

czytaj więcej...
 
7 kwietnia 2019 r.

R. Proksa: "S" podpisała porozumienie z rządem. Podniesienie pensum nie jest częścią porozumienia

- Dzisiaj Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania podpisała porozumienie z rządem, które realizuje nasze cztery postulaty, a dodatkowo minimum 300 pln za wychowawstwo, dodatkowe godziny dla dyrektorów w celu likwidacji godzin karcianych i zmniejszenie biurokracji. Chcę podkreślić, że żadne dodatki nie zostały w związku z tym zlikwidowane - mówi Ryszard Proksa szef KSOiW Solidarność.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 7 kwietnia 2019 r.

93. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Jasło, 6 kwietnia 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do kościoła pw. Św. Stanisława BM w Jaśle

W sobotę 6 kwietnia br. obraz Matki Bożej Robotników Solidarności peregrynujący po podkarpackiej ziemi zawitał do kościoła pw. Św. Stanisława BM w Jaśle.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 4 kwietnia 2019 r.

Protest przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie

4 kwietnia o godz. 15.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, w imieniu członków NSZZ „Solidarność” województwa podkarpackiego, związkowcy manifestowali niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

czytaj więcej...
 
3 kwietnia 2019 r.

Piotr Duda: "Jest piątka Kaczyńskiego, my domagamy się piątki Solidarności"

"Jutro o godz. 15 przed Urzędami Wojewódzkimi organizujemy pikiety, by solidaryzować się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Związek Zawodowy "S" jest w tych dążeniach zdeterminowany. Nie może być tak, że kosztem pozostałych zawodów jedna grupa otrzymuje podwyżki. To dla nas ważne, by rząd zrozumiał, że popełnił błąd podpisując porozumienie z jedną grupą zawodową. Do problemu trzeba podejść globalnie, bo inaczej zawsze będzie rozgoryczenie i niezadowolenie" - mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

czytaj więcej...
 
2 kwietnia 2019 r.

"Za sprawą rządu skończył się w Polsce czas dialogu". Piotr Duda w mocnym apelu do członków Związku

"Za sprawą rządu skończył się w Polsce czas negocjacji i dialogu, zaczął czas protestów. Pierwszy z nich odbędzie się już 4 kwietnia o godz. 15.00 przed urzędami wojewódzkimi w całej Polsce. Nie tylko związkowcy, ale też wszyscy pracownicy, których dotyczą zgłaszane przez Solidarność postulaty, będą mogli podjąć walkę o swoje prawa. Apeluję o czynny i liczny udział.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 31.03 - 1.04.2019 r.

92. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...