Dziś jest: Sobota 3 czerwca 2023 Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Aktualności

26 kwietnia 2021 r.

Solidarność nie odstąpi od postulatu emerytur stażowych!

Wprowadzenie emerytur stażowych to jest dla nas najważniejszy postulat i od tego związek zawodowy Solidarność nie odstąpi – zadeklarował w piątek szef Solidarności Piotr Duda. W ciągu kilku tygodni związek ma przedstawić ścieżkę dojścia do tego, by projektem zajął się Sejm.

czytaj więcej...
 
23 kwietnia 2021 r.

Płaca minimalna: Europarlamentarzyści proponują korzystne poprawki w projekcie dyrektywy!

Posłowie sprawozdawcy Dennis Radtke oraz Agnes Jongerius przedstawili 22 kwietnia na forum Komisji Zatrudnienia Parlamentu Europejskiego propozycje poprawek do projektu dyrektywy dotyczącej adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE. Związki zawodowe powitały je z zadowoleniem.

czytaj więcej...
 
22 kwietnia 2021 r.

Komisja Europejska stawia na zrównoważony rozwój przedsiębiorstw

21 kwietnia 2021 r. opublikowany został projekt dyrektywy w sprawie sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, która zastąpiłaby obecną dyrektywę w sprawie sprawozdawczości niefinansowej.

czytaj więcej...
 
19 kwietnia 2021 r.

Piotr Duda ostrzega premiera Morawieckiego – takich protestów nie było w Polsce od wielu lat

Narasta konflikt wokół Grupy TAURON. We wszystkich spółkach trwają spory zbiorowe, a partnerzy społeczni alarmują, że brak dialogu społecznego doprowadzi do protestów.

czytaj więcej...
 
Jasło, 16 kwietnia 2021 r.

Na jasielskim rynku otwarto wystawę "Tu rodziła się Solidarność"

16 kwietnia 2021 r. na rynku w Jaśle otwarto wystawę plenerową „Tu rodziła się „Solidarność”. Będzie prezentowana do 13 maja 2021 r.

czytaj więcej...
 
15 kwietnia 2021 r.

Sąd Najwyższy o ciężkim naruszeniu podstawowych obowiązków pracowniczych

Najbardziej dotkliwym sposobem zakończenia stosunku pracy jest skorzystanie z możliwości rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, gdyż wówczas skutek w postaci utraty pracy następuje natychmiast.

czytaj więcej...
 
15 kwietnia 2021 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W dniu 15 kwietnia br. odbyło się w trybie zdalnym kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
14 kwietnia 2021 r.

Ryczałt za prąd i internet

Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko powołała zespół, który ma wypracować rekomendacje dotyczące pracy zdalnej Państwowej Inspekcji Pracy.

czytaj więcej...
 
12 kwietnia 2021 r.

"Głos pracownika": Zasiłek opiekuńczy na czas pandemii

W audycji „Głos Pracownika” mówiono o świadczeniach na dziecko w związku z obostrzeniami covidowymi. Kto może się o nie ubiegać, a komu one nie przysługują? Wyjaśniała to Anna Lewandowska z kancelarii prawnej Natalii Zielmachowicz.

czytaj więcej...
 
Jasło, Sanok, 9-10 kwietnia 2021 r.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8.41 w Smoleńsku rozbił się polski samolot, w którym zginęła para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, a wśród nich senator Stanisław Zając z Jasła...

czytaj więcej...