Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

14 września 2020 r.

73 lata temu na Podlasiu urodził się Jerzy Popiełuszko, patron Solidarności

Minęły 73 lata od urodzin patrona "Solidarności" bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Duchowny został zamordowany w 1984 roku przez funkcjonariuszy IV departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego.

czytaj więcej...
 
Łódź, 12 września 2020 r.

Anielska „Solidarka”!

Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team został zwycięzcą 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Wszyscy czekaliśmy na triumf Polaka - udało się i to podwójnie.

czytaj więcej...
 
11 września 2020 r.

Porozumienia, które stworzyły ogólnopolską „Solidarność”

Porozumienia katowickie, a właściwie porozumienia dąbrowskie podpisane w Hucie Katowice, przesądziły o powstaniu NSZZ „Solidarność” jako jednolitego, ogólnopolskiego związku zawodowego. Treść porozumień, to w praktyce ustawa o związkach zawodowych. Dzisiaj mija 40 lat od ich podpisania.

czytaj więcej...
 
Krosno, 10 września 2020 r.

Tadeusz Majchrowicz na 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków : Sport to istotny element działań Solidarności

W Krośnie, na starcie 2 etapu 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków portal Tysol.pl rozmawiał z gospodarzem, Tadeuszem Majchrowiczem, przewodniczącym podkarpackiej Solidarności.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 9 września 2020 r.

Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią

Solidarność jest z Białorusią, jest ze Swiatłaną Cichanouską i z wszystkimi, którzy walczą o wolną, demokratyczną Białoruś i wolne wybory - powiedział w środę szef NSZZ "S" Piotr Duda po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji.

czytaj więcej...
 
8 września 2020 r.

Piotr Duda po powrocie z Mińska: "Tego, co się dzieje na Białorusi, nikt nie zatrzyma"

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wrócił z wizyty na Białorusi, która odbyła się na zaproszenie związkowców z Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych.

czytaj więcej...
 
8 września 2020 r.

Ruszyła 13. edycja konkursu

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” decyzją Prezydium KK rozpoczęła na początku września 13 edycję konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

czytaj więcej...
 
Mińsk, 7 września 2020 r.

Piotr Duda na Białorusi: Jak Solidarność może pomóc?

„Chcemy usłyszeć z pierwszych ust, jak "Solidarność" mogłaby pomóc związkom zawodowym i robotnikom na Białorusi” – powiedział PAP przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, który przyjechał do Mińska, by spotkać się z przedstawicielami niezależnych związków zawodowych.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 7 września 2020 r.

"Zawsze nosił Solidarność w sercu". Przesłanie Piotra Dudy na otwarcie wystawy o Lechu Kaczyńskim

Na uroczystym otwarciu wystawy przygotowanej przez Instytut Dziedzictwa Solidarności pt. "Lech Kaczyński. Człowiek Solidarności" odczytano list od przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotra Dudy.

czytaj więcej...
 
7 września 2020 r.

38. Pielgrzymka Ludzi Pracy – program

W imieniu Regionu Rzeszowskiego i Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” zapraszamy na 38. Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 19-20 września 2020 r.

czytaj więcej...