Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

30 sierpnia 2021 r.

Prezydent: To w Szczecinie po raz pierwszy postanowiono o tworzeniu niezależnych, samorządnych związków zawodowych

To tu, w Szczecinie, w wyniku długich negocjacji po raz pierwszy postanowiono o tworzeniu niezależnych, samorządnych związków zawodowych – napisał w liście do uczestników uroczystości w 41. rocznicę podpisania Porozumienia Szczecińskiego prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
27 sierpnia 2021 r.

Koncern multienergetyczny. Spotkanie z przedstawicielami strony społecznej

W Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyło się spotkanie wicepremiera Jacka Sasina z przedstawicielami strony społecznej. Rozmowa dotyczyła procesu tworzenia koncernu multienergetycznego.

czytaj więcej...
 
27 sierpnia 2021 r.

Oświata oczekuje uzależnienia płac od przeciętnego wynagrodzenia!

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podczas obrad 25 sierpnia, gościła Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, który odpowiadał na pytania członków Rady dotyczące braku realizacji Porozumienia z 2019 r.

czytaj więcej...
 
26 sierpnia 2021 r.

Piotr Duda: Dlaczego „poseł zając” nie szturmuje granicy w obronie Andżeliki Borys?

W trakcie dzisiejszego Walnego Zebrania Delegatów Regionu Małopolskiego przemawiał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

czytaj więcej...
 
24 sierpnia 2021 r.

Rafał Woś: Sufit wciąż daleko

W ostatnich latach pozycja polskiego pracownika trochę się polepszyła. Stało się tak za sprawą mieszanki trzech czynników. Po pierwsze: dobrej (i to pomimo pandemii) koniunktury. Po drugie: niskiego bezrobocia. Po trzecie zaś konkretnych posunięć politycznych, takich jak 500+ oraz podwyżka płacy minimalnej do poziomu połowy średniego wynagrodzenia.

czytaj więcej...
 
20 sierpnia 2021 r.

Zapisy na szkolenie związkowe!

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie organizuje szkolenie dla przewodniczących i członków komisji zakładowych/międzyzakładowych NSZZ "Solidarność" pn. "Negocjacje".

czytaj więcej...
 
19 sierpnia 2021 r.

"Solidarność": - Płaca minimalna w 2022 roku powinna wynosić 3100 zł!

Ze względu na planowany solidny wzrost gospodarczy i wysoką inflację przyszłoroczny poziom płacy minimalnej powinien wynosić nie mniej ni 3100 zł brutto, a minimalna stawka godzinowa nie mniej niż 21,75 zł brutto.

czytaj więcej...
 
18 sierpnia 2021 r.

P. Duda do M. Morawieckiego: Konsolidacja spółek paliwowo-gazowych wymaga roztropnej i cierpliwej współpracy

Szef „Solidarności” Piotr Duda w liście do Premiera Mateusza Morawieckiego wzywa rząd do dialogu wokół konsolidacji PKN Orlen, Grupy Lotos oraz PGNiG.

czytaj więcej...
 
17 sierpnia 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz: Europejskie centrale związków zawodowych zazdroszczą nam Tygodnika

Za nami gala "Człowieka Roku 2020 Tygodnika Solidarność", podczas której uhonorowano Andrzeja Rozpłochowskiego. Po gali z Tadeuszem Majchrowiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", o roli "Tygodnika Solidarność" rozmawiał Mateusz Kosiński.

czytaj więcej...
 
13 sierpnia 2021 r.

Centrale związkowe reagują na podwyżki dla polityków. "Nie rozumiemy"

NSZZ "Solidarność", razem z OPZZ i Forum Związków Zawodowych, wystosowały wspólne stanowisko ws. podwyżek dla pracowników państwowej sfery budżetowej. Jest to powtórzenie stanowiska central o podwyżkach z maja br., jako reakcja na podwyżki dla polityków.

czytaj więcej...