Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

11 kwietnia 2022 r.

Piotr Duda spotkał się z Karolem Nawrockim. To pierwsze spotkanie od powołania nowego kierownictwa IPN-u

Piotr Duda spotkał się z prezesem IPN Karolem Nawrockim. To pierwsze osobiste spotkanie po wyborze Karola Nawrockiego na stanowisko szefa Instytutu. Przewodniczący Związku przekazał prezesowi zaproszenie na jubileuszowy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Jasło, 8, 10 kwietnia 2022 r.

W Jaśle uczczono Ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Jasielskie obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej rozpoczęły się w piątek, 8 kwietnia, pod pomnikiem „Golgota Wschodu”, na skwerze przy I Liceum Ogólnokształcącym.

czytaj więcej...
 
8 kwietnia 2022 r.

Piotr Duda w Turowie: Ci, którzy chcieli zamknąć Turów, to zdrajcy!

Walne zebranie delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” KWB Turów, to była okazja do podsumowań i podziękowań.

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2022 r.

„Solidarność” o nowelizacji Nowego Ładu: Pełne składki zdrowotne dalej na barkach pracowników

Prezydium Komisji Krajowej pomimo licznych uwag krytycznych, pozytywnie ocenia zmiany w Polskim Ładzie. Obniżenie pierwszego progu podatkowego z 17 na 12 proc., likwidacja trudnej do zastosowania ulgi dla klasy średniej i przywrócenie preferencji dla osób samotnie wychowujących dzieci zasługują na zdecydowaną pozytywną ocenę.

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2022 r.

Międzynarodowy ruch związkowy nie może być zdominowany przez kolaboranta agenta KGB

NSZZ „Solidarność” od kilku tygodni prowadzi działania zmierzające do wykluczenie proputinowskiej Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji (FNPR) z Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych...

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2022 r.

Niespójny przekaz rządu, strona społeczna domaga się konkretów

Konieczności modyfikacji planów dotyczących transformacji energetycznej w kontekście wojny na Ukrainie było poświęcone posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach, które odbyło się 4 kwietnia.

czytaj więcej...
 
1 kwietnia 2022 r.

Apel "Solidarności". Nie wolno świadczyć usług agresorom!

Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” wzywa podmioty branży telekomunikacyjnej o zaprzestanie świadczenia usług Rosji i Białorusi.

czytaj więcej...
 
31 marca 2022 r.

Polska edukacja - permanentne pole bitwy. Wywiad z szefem oświatowej "S" Ryszardem Proksą

Prezydent Andrzej Duda zawetował zmiany w prawie oświatowym nazywane przez opozycję “lex Czarnek”. Minister zapowiedział, że projekt powróci w nowej formie. Przed polską oświatą stanęło również nowe wyzwanie.

czytaj więcej...
 
31 marca 2022 r.

„Solidarność” zwraca EKZZ-towi pomoc dla Ukrainy. Życie jest ważniejsze, niż związkowa polityka

„Solidarność” straciła cierpliwość do działań – a właściwie braku działań – Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ), który nie chce jednoznacznie potępić Federacji Wolnych Związków Zawodowych Rosji (FNPR).

czytaj więcej...
 
28 marca 2022 r.

Agata Kornhauser-Duda: Jeszcze raz składam ogromne podziękowania członkom NSZZ „Solidarność”

To była niezwykle wzruszająca wizyta. Naszych gości z Ukrainy odwiedziła w ośrodku w Spale pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Spotkała się przede wszystkim z kobietami i dziećmi, uchodźcami wojennymi. Odbyła się też ważna rozmowa z kierownictwem związkowego ośrodka oraz szefem Solidarności Piotrem Dudą.

czytaj więcej...