Dziś jest: Piątek 28 stycznia 2022 Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Aktualności

18 lipca 2019 r.

500 zł dla urzędników. Administracja dostanie podwyżki

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” pracownicy urzędów wojewódzkich i instytucji administracji zespolonej jeszcze w tym roku będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. Przypomnijmy, że o podwyżki dla pracowników w sferze finansów publicznych od kilku miesięcy usilnie walczy NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
17 lipca 2019 r.

Jest decyzja ws. obniżenia stawki PIT do 17 proc.

Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidujący m.in. obniżenie 18-proc. stawki podatku PIT do 17 proc. oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Z obniżenia stawki skorzysta 25 mln podatników, zaś z podwyższenia pracowniczych kosztów uzyskania przychodów - 12 mln pracowników.

czytaj więcej...
 
Krosno - Turaszówka, 14 lipca 2019 r.

Powitanie Obrazu MB Robotników Solidarności w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turaszówce

Po tygodniu przebywania w Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kobylanach Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności przywędrował do Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnie - Turaszówce.

czytaj więcej...
 
Draganowa, 11 lipca 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności powędrowała do Draganowej

11 lipca br. Matka Boża Robotników Solidarności została pożegnana w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Makowiskach i pod eskortą Druhów z OSP powędrowała do kolejnego Kościoła filialnego Parafii Kobylany.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 11 lipca 2019 r.

Solidarność Pamięta! 76 rocznica rzezi wołyńskiej

W Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, Ewa Zydorek, sekretarz Komisji Krajowej oraz zastępcy przewodniczącego KK Tadeusz Majchrowicz i Bogdan Biś w imieniu NSZZ "Solidarność" złożyli kwiaty pod gdańskim pomnikiem pamięci ofiar OUN-UPA i zmówili krótką modlitwę za duszę pomordowanych.

czytaj więcej...
 
Makowiska, 10 lipca 2019 r.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Makowiskach

W środę 10 lipca br. Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Makowiskach (Kościół filialny Parafii w Kobylanach).

czytaj więcej...
 
9 lipca 2019 r.

Przyjazny pracodawca. Trwa XII edycja!

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ogłosiło w kwietniu br. rozpoczęcie XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wnioski nadal można zgłaszać do 30 września 2019 r.

czytaj więcej...
 
Świdnik, 7 lipca 2019 r.

Lawina ruszyła z Lublina - relacja z 39. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980

– Nie chodziło tylko o kotleta. Chodziło o naszą tożsamość, o przyszłość ojczyzny – podkreślał Marian Król, uczestnik strajku w PZL-Świdnik, obecnie przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność podczas obchodów 39. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980. Regionalne uroczystości odbyły się 7 lipca br. w Świdniku.

czytaj więcej...
 
Kobylany, 7 lipca 2019 r.

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do Parafii pw. Narodzenia NMP w Kobylanach

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kobylanach jest kolejnym „przystankiem” w wędrówce Matki Bożej Robotników Solidarności po podkarpackiej ziemi.

czytaj więcej...
 
Krosno, 6 lipca 2019 r.

T. Majchrowicz: Solidarność to nie tylko walka o prawa pracownicze ale i kultywowanie tradycji sportowych

Tuż po zakończeniu 30. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz wypowiedział się na temat roli zawodów dla Związku, miasta Krosno, a także o zwycięzcy tegorocznej edycji "Solidarki".

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność