Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

6 sierpnia 2021 r.

Dlaczego młodzi ludzie powinni poprzeć emerytury stażowe? Odpowiada prof. Zieleniecki

- Młodych warto uświadamiać, że regularne opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne, przekłada się także na wysokość świadczenia emerytalnego. Jeżeli chcemy pobierać w przyszłości odpowiednio wysokie świadczenie myślmy o tym od samego początku naszej kariery zawodowej.

czytaj więcej...
 
3 sierpnia 2021 r.

Piotr Duda: podwyżki dla wszystkich, nie tylko dla wybranych

Rozporządzenie podpisane przez Prezydenta RP o podwyżkach dla wiceministrów (sekretarzy i podsekretarzy stanu) w kontekście planowanego zamrożenia wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, budzą poważne wątpliwości natury moralnej i staną się przyczyną poważnych napięć społecznych.

czytaj więcej...
 
2 sierpnia 2021 r.

Zaproszenie na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie

W imieniu Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie serdecznie zapraszamy na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w sobotę 7 sierpnia 2021 r. o godz. 17.30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

czytaj więcej...
 
30 lipca 2021 r.

„Fit for 55”, czyli jak w niecałą dekadę zrujnować Europę

Już niebawem własny samochód czy wyjazd na wakacje może znów stać się luksusem dostępnym dla nielicznych. Komisja Europejska przedstawiła plan „Fit for 55”, za pomocą którego zamierza wyciągnąć z kieszeni Europejczyków 5 bilionów euro pod pretekstem walki ze zmianami klimatu.

czytaj więcej...
 
Jasło, 28 lipca 2021 r.

Zebranie wyborcze "Solidarności" w Zakładzie Gazowniczym w Jaśle

28 lipca br. w sali konferencyjnej PSG Sp. z o.o. Zakład Gazowniczy w Jaśle odbyło się zebranie delegatów Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" działającej w tym zakładzie.

czytaj więcej...
 
28 lipca 2021 r.

Czy państwo da nam emeryturę? Dla niektórych to zaskoczenie

Są ludzie, którzy nie wierzą w to, że będąc seniorem otrzymają swoją emeryturę. Uważają, że państwo może im jej nie dać, bo nie będzie miało wystarczających środków. A przecież nikt nam niczego nie daje. Sami odkładamy pieniądze na swoją emeryturę poprzez odprowadzanie składek emerytalnych.

czytaj więcej...
 
27 lipca 2021 r.

Henryk Nakonieczny o emeryturach stażowych: "To uprawnienie, a nie obowiązek"

- Cały czas próbuje się narzucić taką narrację, że ten pracujący, który chce odejść na emeryturę, to on tworzy obciążenie dla budżetu. To nie jest prawda. To system tworzy obciążenie. On nie stanowi obciążenia, jeżeli uskładał sobie na tę emeryturę i jest ona wypłacona z jego uskładanego kapitału...

czytaj więcej...
 
26 lipca 2021 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W dniu 26 lipca br. odbyło się w trybie hybrydowym, 30. w tej kadencji, posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
26 lipca 2021 r.

Wyślij kwestionariusz informacyjny

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" przypomina, iż zgodnie z art. 251 ust. 2 Ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych, Organizacje Zakładowe (Międzyzakładowe) zobowiązane są do przedstawienia pracodawcy informacji o liczbie członków (według stanu na dzień 30 czerwca) w terminie do 10 lipca 2021 r.

czytaj więcej...
 
20 lipca 2021 r.

Wspólne stanowisko central związkowych ws. założeń projektu budżetu państwa na 2022 rok

Prezentujemy wspólne stanowisko trzech central związkowych tj. Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2022.

czytaj więcej...