Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

27 marca 2020 r.

W czasie epidemii możemy liczyć na strażaków, a strażacy mogą liczyć na NSZZ Solidarność

Koronawirus zaistniał już na dobre w naszym kraju. Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami z nim związanymi, ilościami kolejnych zachorowań, czy też sposobami postępowania mającymi ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

czytaj więcej...
 
27 marca 2020 r.

Zmarł Ksiądz Infułat Julian Pudło

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 marca 2020 r. zmarł ks. Infułat Julian Pudło – wieloletni Proboszcz Parafii pw. Przemienia Pańskiego w Brzozowie, zasłużony dla NSZZ „Solidarność” Regionu Podkarpacie. Miał 94 lata.

czytaj więcej...
 
27 marca 2020 r.

Jak w trakcie pandemii dbać o zdrowie pracowników przemysłu spożywczego?

Kontynuując przekazywanie informacji o warunkach pracy w czasie koronawirusa przedstawiamy w jaki sposób w poszczególnych zakładach realizowane są rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie ochrony zdrowia pracowników.

czytaj więcej...
 
26 marca 2020 r.

Rząd uwzględnił część postulatów "Solidarności"

Bez porozumienia z reprezentatywnym związkiem zawodowym działającym w firmie pracodawca nie uzyska wsparcia w ramach rządowej „Tarczy antykryzysowej”.

czytaj więcej...
 
26 marca 2020 r.

Sekretariat Ochrony Zdrowia "S": Apelujemy o zapewnienie bezpieczeństwa

Prezydium Rady Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” zwraca się z apelem do Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Wojewodów oraz innych Instytucji Zarządzania Kryzysowego o zabezpieczenie warunków bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych w placówkach opieki zdrowotnej, a także laboratoriach wykonujących testy na obecność koronawirusa.

czytaj więcej...
 
26 marca 2020 r.

Solidarność apeluje o objęcie sektora paliwowo-energetycznego nowymi regulacjami antykryzysowymi

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność zaapelował w czwartek do rządu, aby w ramach tarczy antykryzysowej firmy z sektora paliwowo-energetycznego zostały objęte nowymi regulacjami, które pomogą im przetrwać kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

czytaj więcej...
 
25 marca 2020 r.

KSOiW: Apelujemy o wsparcie dla nauczycieli i pracowników oświaty

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” otrzymuje informacje od naszych członków – pracowników oświaty, którzy natrafiają na wiele problemów próbując dostosować swoją pracę do trudnej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy.

czytaj więcej...
 
25 marca 2020 r.

W obliczu kryzysu „Solidarność” wzywa Komisję Europejską do zawieszenia opłat za emisję CO2

Bezzwłocznego zawieszenia funkcjonowania europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji EU ETS oraz głębokiej rewizji dotychczasowej polityki klimatycznej domaga się NSZZ „Solidarność” od Komisji Europejskiej.

czytaj więcej...
 
24 marca 2020 r.

"Głos pracownika": Tarcza antykryzysowa w obronie rynku pracy

Tarcza antykryzysowa to pakiet pomocowy, który przygotował rząd by minimalizować skutki pandemii koronawirusa. – Popieramy ten pakiet, ale będziemy składać do niego swoje propozycje – mówił Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S”.

czytaj więcej...
 
24 marca 2020 r.

Ordo Iuris: Prawa i obowiązki Polaków w czasie epidemii koronawirusa - poradnik

Pandemia koronawirusa doprowadziła do nagłej zmiany trybu życia większości Polaków. Wywołuje to liczne pytania i wątpliwości natury prawnej.

czytaj więcej...