Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

6 sierpnia 2019 r.

Lepsza ochrona przed bezprawnym zwolnieniem. To wielki sukces „Solidarności”

Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego, która wejdzie w życie w listopadzie 2019 r. wprowadza przepis, że już sąd pierwszej instancji, jeśli uzna zwolnienie za bezprawne, skutecznie może nakazać dalsze zatrudnianie zwolnionego pracownika bez czekania na prawomocne orzeczenie.

czytaj więcej...
 
Dukla, 4 sierpnia 2019 r.

Powitanie Obrazu MB Robotników Solidarności w Sanktuarium Świętego Jana z Dukli

Sanktuarium Świętego Jana z Dukli, to 50. przystanek Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na pielgrzymim szlaku po Regionie Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 3 sierpnia 2019 r.

Pokutne Nabożeństwo Fatimskie w Miejscu Piastowym

Od 21 lat Podkarpacka „Solidarność” w każdą pierwszą sobotę sierpnia modli się w Miejscu Piastowym „na górce”, dziękując Pani Fatimskiej za łaski i prosi o siły do dalszej działalności na rzecz ludzi pracy.

czytaj więcej...
 
31 lipca 2019 r.

Zerowy PIT dla młodych od 1 sierpnia br. To już pewne!

Od 1 sierpnia br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy podatkowej wprowadzająca „zerowy PIT” dla osób poniżej 26 roku życia. W efekcie zwolnienie z podatku pozwoli osobom do 26. roku życia np. przy minimalnej pensji 2250 zł brutto zaoszczędzić 1,6 tys. zł w skali roku. Przy średnim wynagrodzeniu około 4900 zł brutto w portfelu zostanie im ok. 4700 zł rocznie, które nie trafią do budżetu państwa.

czytaj więcej...
 
29 lipca 2019 r.

Zaproszenie na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie

W imieniu Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie serdecznie zapraszamy na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie.

czytaj więcej...
 
Jasło, 28 lipca 2019 r.

Peregrynacja Obrazu MB Robotników Solidarności w Jasielskiej Farze

Parafia Kolegiacka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle jest kolejnym miejscem na pielgrzymim szlaku Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 27-28 lipca 2019 r.

96. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
26 lipca 2019 r.

Poradnik urlopowicza 2019

Urlop wypoczynkowy jest prawem pracownika. Zagadnienia związane z urlopami pracowniczymi są uregulowane w rozdziale siódmym kodeksu pracy.

czytaj więcej...
 
24 lipca 2019 r.

Wzrastają najniższe wynagrodzenia pracowników medycznych!

Kwota bazowa, na podstawie której obliczane są minimalne wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia, wzrosła z 3,9 tys. zł do 4,2 tys. zł. 19 lipca Sejm przyjął nowelizację ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników wykonujących zawody medyczne.

czytaj więcej...
 
23 lipca 2019 r.

Wypadek w pracy. ZUS radzi co dalej?

Okres letni, czas żniw i szczyt sezonu gastronomicznego, niestety sprzyja wypadkom przy pracy. W niektórych branżach wystarczy chwila, aby doszło do wypadku. ZUS radzi co zrobić, gdy wypadek się już stanie.

czytaj więcej...