Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

19 maja 2021 r.

Ważne zmiany w ochronie przed chemicznymi substancjami rakotwórczymi i mutagennymi w miejscu pracy

W lutym 2021 r. weszły w życie dwie nowelizacje rozporządzeń dotyczących narażenia pracowników na czynniki rakotwórcze i mutagenne w miejscu pracy...

czytaj więcej...
 
18 maja 2021 r.

Marek Lewandowski: Polski Ład w wielu obszarach idzie naprzeciw naszym postulatom

Rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ Solidarność był gościem wtorkowego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk przedstawił stanowisko związków w kwestii programu Polski Ład.

czytaj więcej...
 
Krosno, 17 maja 2021 r.

Tu rodziła się "Solidarność". Wystawa w Krośnie

Od 17 maja na krośnieńskim rynku prezentowana jest wystawa plenerowa z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
17 maja 2021 r.

Zmarł Jerzy Polak

W dniu 15.05.2021 r. zmarł w USA, w wieku 68 lat, Jerzy Polak. Urodzony w Jaśle. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych w 1988 r. pracował w Hucie Szkła, potem w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym „Gamrat-Erg” w Jaśle.

czytaj więcej...
 
15 maja 2021 r.

Piotr Duda: “Polski Ład” oceniamy z ostrożnym optymizmem. Czekamy na szczegóły

Rozwiązania zaproponowane w „Polskim Ładzie” przyjmujemy z ostrożnym optymizmem. W ogólnym przekazie wiele z nich wychodzi naprzeciw postulatom „Solidarności”, ale jak w każdym takim przypadku „diabeł tkwi w szczegółach”. Dlatego bardzo rzetelnie w ramach dialogu społecznego ocenimy konkretne projekty.

czytaj więcej...
 
15 maja 2021 r.

Oświata odrzuca propozycje Ministerstwa Edukacji

13 maja 2021 r. Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęła stanowisko, w którym w całości odrzuca przesłany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Materiał wyjściowy do dyskusji w ramach dalszych prac Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty”.

czytaj więcej...
 
14 maja 2021 r.

Ochrona stosunku pracy członka rady pracowników

Podstawowym i posiadającym najdalej idące kompetencje zbiorowym przedstawicielstwem zatrudnionych są związki zawodowe. Jednocześnie prawo pracy przewiduje istnienie także innych – pozazwiązkowych reprezentacji pracowników.

czytaj więcej...
 
14 maja 2021 r.

Wyjątkowy koncert pod patronatem przewodniczącego "Solidarności"

Już w niedzielę 16 maja w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Gliwicach odbędzie się koncert refleksyjny pt. „NIE MA WOLNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI, NIE MA SOLIDARNOŚCI BEZ MIŁOŚCI”, złożony w hołdzie naszemu wielkiemu papieżowi i rodakowi - Świętemu Janowi Pawłowi II...

czytaj więcej...
 
12 maja 2021 r.

Piotr Duda: Jesteście naszymi Bohaterami!

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam Pielęgniarkom i Położnym (również mężczyznom wykonującym te zawody) najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności z okazji Waszego święta.

czytaj więcej...
 
11 maja 2021 r.

Szczyt Społeczny w Porto zakończony

Wsparcie dobrej jakości zatrudnienia i dialog społeczny w duchu Europejskiego filara praw socjalnych priorytetem!

czytaj więcej...