Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

17 września 2020 r.

38. Pielgrzymka Ludzi Pracy – aktualny program!

W związku ze zmianą miejsca niedzielnej Mszy świętej, w ramach 38. Pielgrzymki Ludzi Pracy, która odbędzie się na szczycie Jasnej Góry, poniżej publikujemy aktualny program i plakat wydarzenia.

czytaj więcej...
 
16 września 2020 r.

Solidarność krytykuje ustawę budżetową

Zdaniem NSZZ „Solidarność” priorytetami przyszłorocznego budżetu powinno być zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli, ochrona pracowników i ich rodzin oraz osób najsłabszych. Przedstawiony przez rząd projekt budżetu na rok 2021 w ocenie Prezydium Komisji Krajowej nie gwarantuje realizacji tych celów.

czytaj więcej...
 
15 września 2020 r.

Obchody Dnia Sybiraka w Krośnie

Co roku, 17 września, obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.

czytaj więcej...
 
14 września 2020 r.

73 lata temu na Podlasiu urodził się Jerzy Popiełuszko, patron Solidarności

Minęły 73 lata od urodzin patrona "Solidarności" bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Duchowny został zamordowany w 1984 roku przez funkcjonariuszy IV departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego.

czytaj więcej...
 
Łódź, 12 września 2020 r.

Anielska „Solidarka”!

Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team został zwycięzcą 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Wszyscy czekaliśmy na triumf Polaka - udało się i to podwójnie.

czytaj więcej...
 
11 września 2020 r.

Porozumienia, które stworzyły ogólnopolską „Solidarność”

Porozumienia katowickie, a właściwie porozumienia dąbrowskie podpisane w Hucie Katowice, przesądziły o powstaniu NSZZ „Solidarność” jako jednolitego, ogólnopolskiego związku zawodowego. Treść porozumień, to w praktyce ustawa o związkach zawodowych. Dzisiaj mija 40 lat od ich podpisania.

czytaj więcej...
 
Krosno, 10 września 2020 r.

Tadeusz Majchrowicz na 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków : Sport to istotny element działań Solidarności

W Krośnie, na starcie 2 etapu 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków portal Tysol.pl rozmawiał z gospodarzem, Tadeuszem Majchrowiczem, przewodniczącym podkarpackiej Solidarności.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 9 września 2020 r.

Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią

Solidarność jest z Białorusią, jest ze Swiatłaną Cichanouską i z wszystkimi, którzy walczą o wolną, demokratyczną Białoruś i wolne wybory - powiedział w środę szef NSZZ "S" Piotr Duda po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji.

czytaj więcej...
 
8 września 2020 r.

Piotr Duda po powrocie z Mińska: "Tego, co się dzieje na Białorusi, nikt nie zatrzyma"

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wrócił z wizyty na Białorusi, która odbyła się na zaproszenie związkowców z Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych.

czytaj więcej...
 
8 września 2020 r.

Ruszyła 13. edycja konkursu

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” decyzją Prezydium KK rozpoczęła na początku września 13 edycję konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

czytaj więcej...