Dziś jest: Sobota 3 czerwca 2023 Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Aktualności

Warszawa, 15 listopada 2021 r.

Dialog w Pałacu Prezydenckim w sprawie systemu wynagradzania nauczycieli

W odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy, 15 listopada br. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami rządu i oświatowej „Solidarności” na temat realizacji porozumienia z 7 kwietnia 2019 r.

czytaj więcej...
 
Krosno, Jasło, Sanok, 11 listopada 2021 r.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada br. w miastach naszego Regionu uroczyście obchodzono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 11 listopada 2021 r.

Andrzej Duda: "Wolność zawdzięczamy sobie sami"

Wolność zawdzięczamy sobie sami; to był zbieg wydarzeń i okoliczności historycznych, niektórzy mówią - cud, opieka opatrzności; to także męstwo, nieustępliwość, głęboka wiara w to, że Polska wróci na mapę - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas państwowych obchodów Święta Niepodległości.

czytaj więcej...
 
11 listopada 2021 r.

„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce" - Kard. Wyszyński na Święto Niepodległości

Beatyfikowany Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia - miał szczególną więź z Polską i jej dziedzictwem. Jego słowa o miłości Ojczyzny, tak aktualne do dziś, nie mogą być przemilczane. Warto wgłębić się choć na chwilę w jego patriotyczne nauczanie.

czytaj więcej...
 
9 listopada 2021 r.

„Te ataki to policzek dla Polski przed Świętem Niepodległości”. Przewodniczący Solidarności mocno o kryzysie na granicy

– Po wydarzeniach na polskiej granicy powinien być uruchomiony artykuł 5. traktatu NATO – mówił podczas rozmowy w Radiu Gdańsk przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
8 listopada 2021 r.

„Prosimy o wsparcie w tej sprawie”. List Piotra Dudy do szefa EKZZ

– Głos Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych byłby cenny w kontekście negocjacji pomiędzy rządami Czech i Polski na temat wycofania skargi z Trybunału. Jednocześnie niech ta sprawa posłuży jako zły przykład prowadzenia polityki klimatycznej w UE.

czytaj więcej...
 
5 listopada 2021 r.

Maria Ochman: Pracownicy niemedyczni również otrzymają dodatki

W listopadzie odbędzie się kolejne spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Będziemy rozmawiali m.in. o ustawie o jakości – powiedziała w piątek przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

czytaj więcej...
 
4 listopada 2021 r.

Pikieta pracowników handlu. „Nie chcemy być niewolnikami europejskich korporacji”

Pracownicy takich supermarketów, jak Carrefour, Lidl, Biedronka, Pepco, czy Makro przyjechali z całej Polski, by wziąć udział w pikiecie, która odbyła się dziś w Warszawie. Jej przyczyną były niskie wynagrodzenia i zbyt mała liczba pracowników zatrudnionych w sklepach wielkich sieci handlowych.

czytaj więcej...
 
4 listopada 2021 r.

Duda do Kamińskiego: „Niedopuszczalne, żeby mur graniczny budowano z białoruskiej stali”

„Na każde 1000 ton stali sprzedawanej na polskim rynku aż 800 ton, czyli 80 proc., pochodzi z importu! Co istotne, dominują tu trzy kraje, z których stal jest sprowadzana: Rosja, Białoruś i Ukraina. Już samo to jest szokujące, że otwieramy nasze rynki dla krajów wrogich wobec Polski, takich jak Rosja i Białoruś.

czytaj więcej...
 
2 listopada 2021 r.

Piotr Duda do Beaty Szydło: To kwestia Pani wiarygodności

- Zdając sobie sprawę z obecnej Pani funkcji oczekuję, że Pani Premier podejmie zdecydowane działania na rzecz wywiązania się Rządu RP z tej umowy – napisał w liście do Beaty Szydło, szef Komisji Krajowej Piotr Duda.

czytaj więcej...