Dziś jest: Piątek 2 czerwca 2023 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Aktualności

13 października 2016 r.

Społeczna Inspekcja Pracy i rola związków zawodowych w jej funkcjonowaniu

Społeczna Inspekcja Pracy jest bardzo specyficzną instytucją. Jej normatywną podstawą jest ustawa z 24 czerwca 1983 roku o społecznej inspekcji pracy (tj. Dz.U. z 2015 r., poz. 567). W systemie prawa SIP funkcjonowała już zdecydowanie wcześniej, gdyż pierwszym aktem, który przewidywał jej istnienie, była ustawa o Społecznej Inspekcji Pracy z 4 lutego 1950 r.

czytaj więcej...
 
12 października 2016 r.

Świadczenie za pomostówkę wyłącznie dla wtajemniczonych

Około 700 tys. osób ma prawo do rekompensat za utratę prawa do wcześniejszej emerytury – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Eksperci wyliczają, że ich emerytury mogą wzrosnąć o kwotę od 100 do 300 złotych miesięcznie. Osoby zainteresowane muszą jednak same wystąpić z wnioskiem o wyliczenie takiej rekompensaty, a mało kto o tym wie. Eksperci podkreślają, że naliczanie powinno odbywać się z urzędu.

czytaj więcej...
 
12 października 2016 r.

Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Pozostało już tylko kilka dni do ubiegania się o prestiżowy certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Aplikacje przyjmowane są do 15 października. Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
10 października 2016 r.

"Solidarność" postuluje o waloryzację najniższych świadczeń. Opinia ws. projektu ustawy o emeryturach

Prezydium KK pozytywnie zaopiniowało kierunek zmian zaproponowanych w projekcie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Jednocześnie jednak zwraca uwagę, że "zaproponowana kwota jest dużo poniżej oczekiwanego wzrostu".

czytaj więcej...
 
5 października 2016 r.

Zmarł Tadeusz Bryś

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5.10.2016 r. zmarł w wieku 85 lat Tadeusz Bryś.
czytaj więcej...
 
7 października 2016 r.

Emeryci i renciści dostaną podwyżki najniższych świadczeń

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przygotował projekt nowelizacji prawa dotyczący wzrostu minimalnej emerytury i renty.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 4 października 2016 r.

Dzisiaj w Sejmie czytanie projektu o ograniczeniu handlu w niedzielę

We wtorek 4 października Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o ograniczeniu handlu w niedzielę. Pod projektem podpisało się ponad pół miliona obywateli.

czytaj więcej...
 
29 września 2016 r.

Prezydium KK pozytywnie o projekcie ustawy MRPiPS

Obradujące w Gdańsku prezydium KK NSZZ "Solidarność" popiera zmiany przedstawione przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w projekcie o zmianie ustawy o pomocy społecznej, w zakresie zmiany reguły przyznawania zasiłku stałego dla osób, które wystąpiły z wnioskiem o ustalenie stopnia niepełnosprawności.

czytaj więcej...
 
29 września 2016 r.

29. września - święto Michała Archanioła

W Kościele katolickim w dniu 29 września obchodzimy wspomienie Michała Archanioła. Wspomnienie to jest w sposób szczególny istotne dla podkarpackiej "Solidarności". Patronem Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" jest błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, założyciel Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła(CSMA).

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 24-25 września 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie bł ks. Jerzego Popiełuszki - Patrona NSZZ "Solidarność" pełnili na warszawskim Żoliborzu Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...