Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Sanok, 9 października 2020 r.

Spotkanie w sprawie sanockiego Autosanu

9 października br. w siedzibie Oddziału Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Sanoku odbyło się spotkanie Przewodniczącego Zarządu Regionu Tadeusza Majchrowicza i Zastępcy Andrzeja Gorczyńskiego z Komisją Zakładową NSZZ „Solidarność” sanockiego „Autosanu”.

czytaj więcej...
 
9 października 2020 r.

Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej 40-lecie "Solidarności"

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie serdecznie zaprasza 18 października 2020 r. na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność"...

czytaj więcej...
 
7 października 2020 r.

Świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Od 15 października, osoby posiadające status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, będą mogły ubiegać się o świadczenie wyrównawcze, jeśli pobierają: emeryturę, rentę inwalidzką albo rentę z tytułu niezdolności do pracy w wysokości niższej niż 2 400 zł brutto miesięcznie.

czytaj więcej...
 
7 października 2020 r.

Solidarność wzywa Rząd do rozmów w sprawie transformacji energetycznej. Żąda dokumentów!

- Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy przez polski rząd błędnie informowani, jakoby Polska wynegocjowała własną drogę sprawiedliwej transformacji energetycznej. Nie wiemy też, co polski rząd zadeklarował w ramach negocjacji nowego unijnego budżetu, który jak przypominamy zakłada przede wszystkim realizację unijnej polityki „Sprawiedliwej transformacji” opartej o „Zielony ład” – napisała w stanowisku „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
5 października 2020 r.

"Będzie realizował program ZP, a nie swój". PiS odpowiada Solidarności ws. nominacji Gowina

Jarosław Gowin, jako minister rozwoju i pracy będzie prowadził politykę Zjednoczonej Prawicy, a nie własną - zapewniał w poniedziałek w Polskim Radiu 24 szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

czytaj więcej...
 
2 października 2020 r.

Nadchodzi europejska płaca minimalna. Wiadomo już, ile będzie wynosić

W wyniku porozumienia centrali związków zawodowych z całej Unii Europejskiej doszło do porozumienia w sprawie mechanizmu ustalania wysokości płacy minimalnej w całej wspólnocie. Ma ona wynosić 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 30 września 2020 r.

Pamięć o Solidarności Walczącej wciąż żywa

- Solidarność była fenomenem światowym, wielkim ruchem, który narodził się w Polsce w sierpniu 1980 roku. W noc wprowadzenia stanu wojennego, ten ruch został brutalnie stłamszony, a historia Rakowieckiej ponownie odżyła – mówił Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych.

czytaj więcej...
 
29 września 2020 r.

"Głos pracownika": Ocenianie to nie produkcja ocen!

W ostatnim czasie mamy do czynienia z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem. W mediach pojawiły się informacje, że nauczyciele, w obawie przed zamknięciem szkół, próbują na zapas oceniać uczniów, wystawiając im tak często oceny, jak to tylko możliwe. Olga Zielińska z „Radia Gdańsk” zapytała Monikę Ćwiklińską, rzeczniczkę prasową Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", co związek sądzi na ten temat.

czytaj więcej...
 
29 września 2020 r.

Wzrost bezrobocia przez COVID-19!

W związku z wprowadzonym w dniu 20 marca 2020 roku stanem epidemii spowodowanym wirusem SARS-CoV-2 i równoczesnym zamrożeniem gospodarki, wzrosła liczba osób pozostająca bez pracy. W maju br. alarmowano, iż przy utrzymywaniu stanu epidemii przez kilka miesięcy przyrost bezrobocia może być znaczny oraz, że Polska może borykać się z bezrobociem na poziomie przekraczającym 12 proc.

czytaj więcej...
 
28 września 2020 r.

Pracownicze plany kapitałowe - czy spełnią pokładane w nich nadzieje?

Dotychczasowe doświadczenia z kapitałowymi systemami zabezpieczenia na starość nie pozwalają na nadmierny optymizm. Najlepiej pokazuje to przykład Chile – kraju, który był jeszcze przed Polską prekursorem radykalnej reformy emerytalnej.

czytaj więcej...