Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

Zabrze, 3 września 2020 r.

Piotr Duda: To, że żyjemy w wolnym kraju jest dla nas zobowiązaniem, teraz my musimy pomagać

Dalej trzymamy wysoko i dumnie nasze sztandary, nie jesteśmy reliktem przeszłości, nasz związek powstał po to, aby o dbać o podmiotowość pracownika i interesy ludzi pracy – powiedział w czwartek w Zabrzu przewodniczący "S” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
2 września 2020 r.

Szykują się emocje! W przyszłym tygodniu rusza 31. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Wyścig rozpocznie się 9 września na placu Wolności w podkarpackim grodzie, a zakończy 12 września na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą cztery etapy w pięciu województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i łódzkim.

czytaj więcej...
 
2 września 2020 r.

Papież do Polaków o 40-leciu Porozumień Sierpniowych

Papież Franciszek powiedział w środę, że Porozumienia Sierpniowe przed 40 laty dały początek zmianom politycznym w Polsce i w Europie. O rocznicy utworzenia Solidarności mówił podczas audiencji generalnej w Watykanie, pierwszej od pół roku z udziałem wiernych.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 31 sierpnia 2020 r.

Odznaczenie dla Edwarda Mroza

31 sierpnia w Rzeszowie, podczas uroczystych obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, przyznano Odznaki Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego.

czytaj więcej...
 
31 sierpnia 2020 r.

Obchody 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Regionie Podkarpacie

31 sierpnia br., w 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, w miastach naszego Regionu odbyły się uroczystości upamiętniające to niezwykle ważne wydarzenie w dziejach narodu polskiego.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 31 sierpnia 2020 r.

Centralne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych z udziałem władz państwowych

W poniedziałek 31 sierpnia w Gdańsku odbyły się uroczystości główne z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, będących datą powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność. To wielkie święto całego Związku.

czytaj więcej...
 
29 sierpnia 2020 r.

"Solidarność jest jedna. Polsce nie jest potrzebna żadna Nowa Solidarność"

"Polsce nie jest potrzebna żadna Nowa Solidarność. W Polsce funkcjonują partie polityczne, które są dotowane przez państwo. Ludzie, którzy chcą uprawiać politykę, którzy chcą w przyszłości sięgać po władzę w państwie, mają możliwość zakładania partii politycznych, dlatego nie ma potrzeby tworzenia żadnej Nowej Solidarności" - podkreśla w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" wiceszef "S" Tadeusz Majchrowicz.
czytaj więcej...
 
28 sierpnia 2020 r.

Premier Morawiecki i autorytety z całego świata opowiedzą w światowych mediach historię Solidarności

Premier Mateusz Morawiecki, wybitny amerykański historyk Timothy Snyder czy słynny reporter „Washington Post” Michael Dobbs wzięli udział w projekcie „Opowiadamy Polskę światu – Polska Solidarność”. Projekt stworzono z okazji 40-lecia powstania "Solidarności".

czytaj więcej...
 
27 sierpnia 2020 r.

40 lat Solidarności - Region Podkarpacie

Pierwsze krótkotrwałe akcje protestacyjne na terenie woj. krośnieńskiego miały miejsce 15-16 VII 1980 r. w Sanockiej Fabryce Autobusów Autosan. 15-18 VIII 1980 Autosan zastrajkował ponownie...

czytaj więcej...
 
26 sierpnia 2020 r.

[Głos pracownika] Jak dobrze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej? Praktyczne porady ekspertki

Jakie pytania pojawiają się najczęściej podczas rozmów kwalifikacyjnych? Co należy na siebie założyć i jak ważna jest mowa ciała podczas takich spotkań? O tym w "Głosie Pracownika" Alicja Samolewicz-Jeglicka rozmawiała z Agnieszką Śladkowską, twórczynią Gorilla Job, firmy, która wspiera kandydatów na rynku pracy.

czytaj więcej...